Skocz do zawartości
Insider

Serwer storage - HP DL380 G9 czy Dell PowerEdge R730xd?

Polecane posty

Hej,

Mam na biurku dwie oferty serwerów storage i chciałbym wybrać ten, który teoretycznie będzie wydajniejszy w serwowaniu plików 10-500MB z RAID 10, ruch maks ~3Gbps/serwer. Hardware i wycena praktycznie identyczna, różnica jedynie w kontrolerach raid.

HP DL380 G9
Smart Array P840/4GB FBWC + 1x 480 GB Intel S3610 smartcache

Dell PowerEdge R730xd
PERC H730P 2GB NV Cache + 1x 480 GB Intel S3610 cachecade

Jakieś doświadczenia, przemyślenia, porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Wybrał bym HP, ale kontroler to jedno, ważne będą dyski twarde i ilość pamięci RAM jeżeli to streaming przez np. Nginx/Varnish.

Przy dużej ilości requestów do mniejszych plików mogą się pojawić problemy z I/O powyżej 2Gb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą macierzy, ale czy jeden dysk SSD użyty jako cache nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa danych? Co się stanie w momencie padu tego SSD? Czy 480 GB nie pójdzie do krainy wiecznego spoczynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem HP ale czytałem gdzieś że jednak DELL wypadł niestety lepiej. Jak znajdę ten artykuł to podeśle linka. Mimo wszystko te testy są niemiarodajne i patrząc z drugiej strony kontroler w HP jest rewelacyjny! Za wydajność odpowiada wiele czynników ale ważnym jest jakie dyski będą tam siedziały i do jakiego rodzaju zastosowania ( oprogramowanie) ma być użyty serwer. Storage to szerokie określenie przeznaczenia. Bez dokładnych danych będzie to wróżenie z fusów niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×