Skocz do zawartości
Kynsz

Wysyłanie rozmiaru pliku przez FTP

Polecane posty

Witam

 

Mam do napisania kilka skryptów i potrzebna jest mi możliwość wysyłania wielkości pliku przez klienta FTP - czy istnieje jakiś sposób na to ? potrzebne jest mi to aby móc porównać plik na serwerze oraz plik na komputerze klienta w celu zwrócenia wartości czy plik został wrzucony i czy został wrzucony prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie musi być ftp a może być ssh, to możesz użyć rsync z flagami -v i -n - ta ostatnia to dry run, powinno Ci wyprodukować listę różniących się plików. Nie znam gotowego narzędzia które zrobi to samo via FTP, ale protokół pozwala na pobranie listy plików wraz z ich rozmiarem.

 

Niestety musi być to FTP, klienci będą go używać do wrzucania projektów do wydrukowania które mogą sporo ważyć i nie mam pomysłu jak sprawdzić poprawność pliku bez integracji użytkownika. Nie było by problemów gdyby klient ftp wysyłał wielkość pliki który jest wysyłany wtedy z logów serwera ftp bym odczytać wartość i mógł porównać a tak to zero pomysłu jak to rozwiązać

Edytowano przez Kynsz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diffem ;)

 

Robisz skrót obu pliku (sha256 na przykład) i porównujesz.

 

Tylko że wpierw potrzebuje wygenerować sumę przed wysłaniem pliku, dlatego z założenia to odpada bo to ma odbywać się bez żadnej interakcji klienta.

 

System ma wyglądać tak że klient loguje się do serwisu, zostaje wygenerowane dla niego konto ftp - login hasło - wrzuca plik i po wrzuceniu ma serwerze ma być sprawdzenie poprawności pliku po czym klient otrzymuje informację o stanie pliku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po wrzuceniu ma serwerze ma być sprawdzenie poprawności pliku po czym klient otrzymuje informację o stanie pliku

 

I w jaki sposób chcesz sprawdzić poprawność tego pliku po wrzuceniu go przez klienta? Musisz mieć z czym go porównać. Przez FTP tego nie zrobisz.

 

Albo musisz oprzeć swoje rozwiązanie o upload z przeglądarki, albo zrobić coś takiego: po otrzymaniu danych konta do logowania klient musi w przeglądarce wybrać plik, który będzie wrzucał, ty sobie pobierzesz metadane tego pliku (za pomocą File API przeglądarki, lub czegoś na flashu), a po wrzuceniu pliku przez klienta na FTP porównasz sobie wrzucony plik z metadanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×