Skocz do zawartości
gooctwb

Kupno kilkudziesięciu regionalnych domen

Polecane posty

Witam,



czy ma sens kupowanie kilku regionalnych domen np. fraza.waw.pl, fraza.krakow.pl?



Jak to wpłynie na pozycję strony głównej - oraz w jaki sposób linkować takie domeny?




Oraz czy można przekierować domenę - fraza.krakow.pl na mojastrona.pl/krakow ? - oraz jak na to zareaguje google, i na jakiej podstawie odbędzie się indeksowanie


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miało to sens, sam obstawiłem wiele regionalek :) efekty wówczas były rewelacyjne.. teraz można się bawić w regionalki ale uważame że najlepsze są domeny główne np. pl, .com PS. Ja zrezygnowałem z regionalek 2-3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@gutek właśnie wpadłem na taki pomysł, a fraza na którą chcę pozycjonować w większości domen regionalnych jest wolna, ceny też nie są jakoś specjalnie wygórowane, ale skoro to nie ma sensu, to szkoda nawet tracić czas i pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różne były historie regionalek więc tutaj sporo zależy od Twojego pomysłu / projektu.. Lepiej mniej a na domenach typu .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, czy domena jest regionalna czy TLD. Jeżeli tych domen nie podlinkujesz to na samym przekierowaniu nic nie zyskasz.

 

W jaki sposób linkować te domeny - tak, jak linkowałbyś domenę główną (jak ustawisz wcześniej przekierowania to link juice i ewentualny referal i tak trafi tam gdzie trzeba)

 

Czy można przekierować z domeny na katalog - jasne, że tak, dlaczego nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regionałki mieć warto, choćby z tego powodu, że w googlowskim algorytmie wciąż liczy się występowanie keyworda w URL-u, a zwłaszcza nazwie domeny. Zatem ja postawił bym maleńką stronkę, zdobył trochę linków (a do głównej domeny możesz trochę łatwiej pozyskać linki, niż do podstrony) a następnie przekierował. Osobiście traktowałbym to jednak jako dodatkowy sposób, nieszczególnie istotny w całej strategii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×