Skocz do zawartości
cezary188

Problem ze strona

Polecane posty

Witajcie mam strone do pozycjonowania

tornado-hpc.co.uk

Strona raz sie pojawila w google.co.uk a wlasciwie jej podstrona a potem znikla. Jest odpowiednie ustawienie robots, jest mapka strony dodana, jest troche linkow do niej prowadzacych jednym slowem wszystko jest ale jej nie ma. Juz drugi miesiac a strony nadal nie widac. Ktos wie czemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jakiś bałagan. Z robots.txt:

User-agent: *
Allow: /
Sitemap: https://tornado-hpc.co.uk/sitemap.xml
Dlaczego serwujesz sitemapę po ssl, skoro nie masz go poprawnie skonfigurowanego? Po co ten Allow?

 

Ewidentnie nie jest odpowiednio ustawione, skoro przeszukując domenę widzisz tylko jedną podstronę z opisem zablokowanym przez robots.txt.

 

Swoją drogą, strona nie jest responsywna, font za mały, kolorystyka i grafika trochę trącą myszką, nie masz do pary tornado-hpc.uk, a i ta półpauza tam wygląda tak sobie. Ogólnie, wszystko do poprawy.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sitemap to faktycznie przeoczylem, co do robots to blokada jest ze starego pliku ktory wygenerowal sie automatycznie. Co do myslnika czy domeny uk to nie mam na to wplywu.

 

 

Co do allow to jak twoim zdaniem powinno to wygladac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez Allow, zobacz u mnie (tylko ja mam poprawnie skonfigurowanego SSL-a):

User-agent: *
Sitemap: https://hostingblog.ovh/sitemap.xml
Disallow: /ghost/
Zapisz się do Google Webmaster (czy Search Console, czy jak oni to teraz nazywają) i sprawdź błędy. Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czyli normlanie, ten alllow w zasadzie w niczym nie przeszkadza poprostu zbedny znacznik.Ssl juz zlikwidowalem. Do search console jestem zapisany i wszystko jest tam dodane. Co do sitemapy to nie moge dojsc bo jak zrobie przez generator to wywala bledy a jak zrobilem recznie zgodnie z ich wskazowkami to zaindeksowalo ale sa ostrzezenia... :P

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam w Search Console możesz gdzieś kliknąć, żeby odświeżyli Twoją stronę, pobrali sitemapę itd. Sprawdź wszystkie zmiany i zrób to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz jest wszystko, zrobione wlasnie. Pytanie tylko ile to zajmie zanim cos sie zacznie pojawiac. Kiedys to bylo ok 2-3 tyg. A teraz juz dawno sie w to nie bawilem wiec pojecia nie mam. Ale ogolnie wychodzi ze powinno wszystko zalapac nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie zartuje, troche ***** gdy jednym z 3 zaindeksowanych wynikow jest wlasnie ten temat ? Ktory swoja droga nie powinien sie nigdy zaindeksowac.

 

 

Swojda droga forum nie ma opcji cenzury ? No ladnie.... :P

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×