Skocz do zawartości

Polecane posty

Kopia jest raczej obowiązkowa, ale nie uratuje serwisu przed kilkugodzinnym padem..

Trif, możesz skorzystać z VPS'ów i dodatkowej przestrzeni dyskowej. RunAbove ma przestrzeń za groszowe pieniądze. W PL ciężko będzie Ci znaleźć taką pojemność serwera (chociaż może TikTalik coś zaproponuje lub inni pochmurni dostawcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że masz normalnie VPS-a z systetem i wszystkim, a do niego podłączony dedykowany dysk twardy, który możesz zagospodarować, jak chcesz. Problem jest ten sam co przy Kimsufi: jeśli ten dysk padnie, tracisz zgromadzone na nim dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że masz normalnie VPS-a z systetem i wszystkim, a do niego podłączony dedykowany dysk twardy, który możesz zagospodarować, jak chcesz. Problem jest ten sam co przy Kimsufi: jeśli ten dysk padnie, tracisz zgromadzone na nim dane.

 

 

a jak wezmę takiego VPS'a od firmy przykładowo home.pl czy hitme (pisałem z nimi i robią kopię całego VPSa) - to to, byłoby bezpiecznym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pod względem bezpieczeństwa danych to każdy VPS jest lepszy od dedyka z 1 dyskiem, chyba że w firmach krzakach gdzie VPSy są stawiane na 1 dyskowych matkach (absurd niespotykany w żadnej firmie).

 

Osobiście jednak lubię spinać dwa kimsufi i ich pojedyncze dyski w prywatną chmurę za pomocą jakiegokolwiek network filesystemu, tyle że to już zabawka dla ogarniętych.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

archi, nie ma nic lepszego od budowania HA;)

 

a pomiedzy kimsufi jest gigabit czy 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to jest tez na ruch do zewnatrz? wydaje mi sie ze to troche malo na obsluge rozproszonego filesystemu i ruchu do zewnatrz...

 

a jaki w miare szybki filesystem do tego polecacie? gluster? mfs i qfs chyba sie nie nadaja bo musza miec mastera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to jest tez na ruch do zewnatrz? wydaje mi sie ze to troche malo na obsluge rozproszonego filesystemu i ruchu do zewnatrz...

 

a jaki w miare szybki filesystem do tego polecacie? gluster? mfs i qfs chyba sie nie nadaja bo musza miec mastera...

Nie wiem jak jest z kimsufi, w każdym razie ja używam do spięcia 2 serwerów ciphfs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CephFS'a? teoretycznie nie jest production ready, chyba, że używasz jednego MDS - więc nadal masz SPOF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

zachęcam do skorzystania z oferty Webh.pl. Najlepiej pasuje do Twoich wymagań pakiet LINUX VPS PRO za 69zł (przy płatności rocznej 25% rabatu). Jeżeli jednak nie potrzebujesz od razu takiej mocy obliczeniowej to możesz skorzystać z pakietu STANDARD + dodatkowe 20GB dysku za 10zł brutto miesięcznie.

 

Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej: http://webh.pl/serwery-vps-ssd

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.vipower.pl - super szybkość i super dostępność ;)

 

Ja również polecam VPS na KVMie w vipower. Po miesiącu intensywnych testów zdecydowałem się przedłużyć na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×