Skocz do zawartości
kjpp

Zmiana konfiguracji na 2 x serwer w tym 1 pod mysql

Polecane posty

Zastanawiam się na podzieleniem serwera dedykowanego na dwa. Tzn. obecnie mam coś na kształt:

ProcesorIntel Xeon E5 2620 v2
RAM 64GB ECC
SSD 2x 120GB Intel/Samsung Pro
I zastanawiam się nad postawieniem, 2x
Intel Xeon E3-1240 v2
RAM 32GB ECC
SSD 2x 120GB Intel/Samsung Pro
Z tym, że jeden serwer będzie na "wszystko inne" drugi tylko do obsługi mysql.
I teraz moje pytanie do Was, biorąc pod uwagę gorsze parametry procesora,mniej pamięci RAM zauważę wzrost czy spadek wydajności?
Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale na serwerze mam duży sklep (ok 140 tyś produktów) i dwa spore fora internetowe. Oraz sporo drobnicy.
Z góry dzięki za uwagi opinie.

 

Edytowano przez kjpp (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto tobie powiedział że ten procesor jest gorszy? Wręcz przeciwnie. Natomiast decyzja dotycząca oddzielenia bazy danych jest jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Kwestia samej pamięci RAM i jej mniejszej ilości w dużej mierze będzie zależna od konfiguracji obu środowisk. Mimo wszystko twierdzę że bez problemu wszystko będzie działać przy 32GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Te E3 są wydajniejsze od E5 i dodatkowo lepsze pod MySQL z uwagi na wyższe taktowanie zegara.

Ilość pamięci RAM dla serwera bazodanowego można określić dopiero po wielkości baz i wykorzystanych mechanizmów składowania danych. Zawsze można też zminimalizować użycie pamięci RAM na poziomie konfiguracji MySQL.

Bardzo istotne przy podziale jest posiadanie sieci prywatnej między serwerami z uwagi na wydajność i bezpieczeństwo transmisji danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak duża jest różnica w wydajności między siecią prywatną (zestawioną przez operatora?) i zwykłym OpenVPN-em? Zauważalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Produkcyjnie nie ustawia się tuneli ala OpenVPN w jednej lokalizacji.

Ale tak na pewno będzie jakaś różnica z uwagi na narzut warstwy/oprogramowania, jeżeli chcesz poznać dokładnie wartości, to wykonaj test i pochwal się ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie stoi mysql o rozmiarze okolo 25 gb na e3-1240v2, 32 gb ramu, 2 x 120 ssd i jak narazie wszystko pięknię :) Różnica u Ciebie będzie napewno zauważalna bo zegar E3-1240v2 jest szybszy prawie 2 krotnie od obecnego a to ma spore znaczenie przy bazach danych i nie tylko..

 

@kjpp z opisu wnioskuję, że serwery masz w sprincie ?

Edytowano przez gutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim, za opinie, chyba mnie przekonaliście.

 

 

u mnie stoi mysql o rozmiarze okolo 25 gb na e3-1240v2, 32 gb ramu, 2 x 120 ssd i jak narazie wszystko pięknię :) Różnica u Ciebie będzie napewno zauważalna bo zegar E3-1240v2 jest szybszy prawie 2 krotnie od obecnego a to ma spore znaczenie przy bazach danych i nie tylko..

 

@kjpp z opisu wnioskuję, że serwery masz w sprincie ?

 

Tak, w sprincie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×