Skocz do zawartości
Theo

VPS dla MC - czyli co robić?

Polecane posty

Od razu napisze jaka jest sytuacja - jest ograniczony czas na decydowanie się - zostałem przed faktami dokonanymi i muszę zrobić coś "na szybko". Potrzebuje VPSa dla Minecrafta.

Wszystkie chyba firmy się go boja jak ognia i w regulaminach sa stosowne zapisy. Sek w tym ze to co posiadam zostało mocno zoptymalizowane (przez programistę) i samo wie że jak żre za dużo zasobów to ma je uwolnić, czyli szuka miejsca które pożera ponadnormatywną ilość zasobów i je uwalnia (zdarzało się to i tak niezwykle rzadko, najczęściej w wyniki błędu którego nie obsłużono).

 

Poniewaz znam specyfikację tego co miałem czyli 2x 3,4GHZ + 3GB RAM i tego się chce trzymać.

 

Druga rzecz to środki finansowe - powiem szczerze - za dużo ich nie ma ale na pół roku może wystarczy a potem się pomyśli co dalej.

 

Dlatego potrzebuję jakiejś dobrej oferty VPS'a. Im szybciej tym lepiej, im bardziej niedrogo - tym jeszcze lepiej. Dysponuje kwotą ok. 200zł teraz, później może będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Ciekawe co takiego "programista" zrobił że zasobożerna Java która pożera ram i cpu w ilościach "ponadnormatywnych" ZAWSZE ma pożerać tego mniej....

1-primo - resource plan - ile slotów, ile ludzi, co konkretne potrzebujesz

2-secundo - VPS VPS'owi nierówny - z OpenVZ'tką to możesz jedynie stawiać MC dla 10ciu znajomych (i to max) bez żadnych so-called "pluginów" do tego interaktywnego paint'a 3d zwanego minecraftem. Jeżeli VPS pod MC to tylko KVM/XEN.

3-trieto - Budżet jaki podałeś to dla rozsądnego serwera MC przy 50-100 slotach to może na 3 miesiące starczy ale nie na pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, pisząc programista mam na myśli jednak kogoś kto zajmuje się tym zawodowo. Szczegółów nie podam bo sam nie jestem osobą która to robi, generalnie mogłem odpalać serwer lokalnie bez pożerania tony zasobów, sama wirtualna maszyna pożera część ramu, jednak największa optymalizacja to stan w którym TPS spada poniżej 18 zaczyna się poszukiwanie obciążenia generującego taki stan rzeczy i kolejno, według listy priorytetów usuwane są poszczególne elementy (entity). Jeśli to nie pomaga to nawet rozpoczyna wyrzucać tego klienta który najbardziej obciąża.

 

1. Przenoszę to co jest obecnie czyli 64 sloty ale... nigdy 64 nie było wykorzystane, w szczytowej formie było 50, nominalnie jest około 30. Potrzeba na dobra sprawę ramu i CPU - dlaczego ? bo to jest tylko FB. Ja tylko to przenoszę, z tego co jest.

 

2. I to jest istotna informacja. Zwrócę uwagę na kvm.

 

3. Pytanie co jest rozsądne - jak podałem wyżej na specyfikacji 3GB Ram + 2x3,4 działało bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować nasze standardy:

 

https://tiktalik.com/pl/pricing/standard

 

Zaletą jest gigantyczna ilość RAM'u za pół darmo, jednak procesor nie jest najlepszy. (każde 1u to 50% rdzenia z L5640)

 

A jak masz na to budżet to PRO:

 

https://tiktalik.com/pl/pricing/pro

 

Zaletą jest dysk SSD oraz bardzo szybki procesor z gwarantowanymi zasobami. (1u to 53% rdzenia z E3-1230 albo E3-1230 v2 w zależności od szczęścia).

 

Tu można udzielić sporego rabaciku;)

 

Wszystko jest oparte o wirtualizację XEN.

 

Pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem tez na ofertę mintshost (standard), biznes-host (składany samodzielnie z kvm w cenie 450zł ze wszystkim na rok po udzieleniu 50% rabatu).

Jeszcze jest MicroVPS -PLAY za 30zł per miesiąc czyli 360zł rocznie.

 

Normalnie wziąłbym biznes-host ale... brak funduszy na teraz.

 

Mowa o funduszach które mam "na teraz" a dodatkowe przychody może pojawia się z czasem jak to wszystko ponownie ruszy. Może, bo to nie był serwer nastawiony na zarabianie, vipy, etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

rzeczywiście może się okazać, że KVM/XEN lepiej poradzi sobie z zarządzaniem zasobami niż openVZ, jednak z doświadczenia wiem, że są to krytyczne sytuacje, gdy openVZ kłóci się z javą. Mamy sporo klientów, którzy stawiają u nas na openVZ aplikacje na javie i nie zgłaszają problemów, a wręcz chwalą sobie działanie.

Możesz zainteresować się naszą ofertą:
NODEA.v1
https://nodea.pl/serweryvps

Przy płatności rocznej masz 2 miesiące gratis, licząc względem ceny miesięcznej, a po kontakcie z BOK mogę zaoferować kilkudniowy okres próbny, musiałby się Pan tylko powołać na mnie.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×