Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Chciałbym zapytać doświadczonych osób jakie serwery(pod RACK) polecalibyście jako ciche(do zastosowań domowych) - niekoniecznie z dobrym hardwere...

 

Jeden który znam to np:

 

http://www.morele.net/supermicro-sys-5015a-ehf-d525-409900/

 

Jeżeli znacie jakieś tańsze opcje to poproszę o pomoc.

 

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w 1U potrafi zawyć ze względu na konieczność stosowania małych, szybkoobrotowych wentylatorów. Sprzęt z Atomem to chyba będzie dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 1000 punktów. Skoro ma to stać w domu, to po co rack?

 

Miałem podobny problem jak Ty jakiś czas temu - musiałem mieć "serwer" w domu tj w miarę wydajnego i cichego kompa chodzącego 24/7. Rack całkowicie odpada u Ciebie - zapłacisz dużo a dostaniesz kiepską wydajność i sprzęt z głośnymi wentylatorami i obudową. W Twoim przypadku jeżeli ma być cicho TYLKO pc.

 

1. Obudowa - jeżeli ma być cicho musi być wytłumiona i ciężka. Polecam fractal design define (sam mam) - bardzo cicha, wyposażona w wentylatory które kręcą się bezszelestnie.

 

2. Dysk - jak ma być faktycznie cicho - ssd. Każdy hdd po jakimś czasie potrafi być głośny. Ewentualnie hdd + scythe quiet drive.

 

3. Procesor - koniecznie Intel (i3/5/7 w zależności od potrzeb) + będziesz musiał wymienić radiator (koszt 100pln). Przy solidnym radiatorze wystarczy wolnoobrotowy wentylator, albo może obejdzie się bez wentylatora na CPU.

 

4. Zasilacz. Jeżeli zastosujesz się do powyższego to może być najgłośniejsza część Twojego PC. Jak masz kasę polecam seasonic fanless. Jak nie, polecam coś tańszego z seasonic.

 

5. Grafika - zintegrowana z CPU, ewentualnie jakaś wydajna i pasywna (są takie na rynku ale trochę kosztują).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pierwszy post i parametry, to wystarczy mu płyta główna z d525 wrzucona do obudowy feel202 z zasilaczem pico psu - małe i bezgłośne, z tym że ma to tylko 2 wyjscia sata - jak potrzebne więcej to np płytka E350M1.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Patrząc na pierwszy post i parametry, to wystarczy mu płyta główna z d525 wrzucona do obudowy feel202 z zasilaczem pico psu - małe i bezgłośne, z tym że ma to tylko 2 wyjscia sata - jak potrzebne więcej to np płytka E350M1.

 

Znasz orientacyjny koszt takiej aparatury? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Znasz orientacyjny koszt takiej aparatury? :)

 

Co prawda nie mnie wywołałeś, ale składałem podobną konfigurację pod domowy NAS o konfiguracji:

 

- Intel Atom D2500 1,86GHz plus płyta INTEL D2500HN

- 4 GB RAM

- Obudowa Chieftec mITX z 90 W zasilaczem

- 2 dyski 2 TB 2,5 cala

 

Taki maluch na nowych częściach około 1000 złotych, możesz urwać ze 200, maksymalnie 300 złotych przy zakupie używanych części. Chłodzenie pasywne, dyski dość ciche, zużycie energii takie jak żarówka energooszczędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcieło gdzieś mojego posta :P

 

Generalnie mozna juz za 200-300 PLN coś wyrwać fajnego:

http://allegro.pl/komputery-stacjonarne-486?order=p&string=atom&bmatch=seng-ps-mp-p-sm-isqm-2-e-0528&buyUsed=1

 

przy nówkach najwięcej placisz za dyski, sama płyta to 100-150 PLN, ram kolejne 100 i tyle samo za obudowe z pico psu - trzeba tylko szukać i przeglądac allegro.

swego czasu miałem pokolei chyba z 10 takich mini itx-ów

 

Gorzej jak potrzebujesz więcej niz 2 sata - wtedy to najtaniej płytka E350M1

 

Rok temu w lutym czy marcu kupowałem E45m1-deluxe z dyskiem 160G , 2 GB RAM i pico psu za 400 PLN - chodzi 24/7 i śmiga bez problemu - moge Ci go sprzedać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wyczrpujące odpowiedzi - ale to musi być rack ponieważ takowy już posiadam - switch, router, firewall też mam w racku więc bez sensu tam wkładać jakąś towerke... :(

 

Hmm cieżki temat z tymi 1U faktycznie wyją - zastanawiam się czy w 4U nie uda mi się poszukać czegoś cichszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 4U to znajdziesz już obudowy rack, w których zamontujesz pełnowymiarowy PC (w sensie zwykłe mobo, psu itd).

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką i była całkiem fajna: Codegen 4u-500

 

W niej zwykły zasilacz i zwykły standardowy PC mieści się bez problemu. Tylko szyny trzeba dokupić osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam taki u siebie. Jest dość głośny.

 

Ale jak ktoś chętny to mogę odsprzedać tanio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×