Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość norsob

Owncloud - biała strona

Polecane posty

Gość norsob

Witam, mam problem z owncloud - po władowaniu wszystkich plików na serwer i wejściu na stronę pojawia się biała, pusta strona. Wcześniej już korzystałem z owego skryptu na na hostingu współdzielonym i wszystko było w porządku, lecz teraz nie jestem w stanie tego ogarnąć. Jedynie co poprawnie się ładuje to favicon. Z początku myślałem, że to może wina php, lecz po wgraniu na serwer plik z php poprawnie się otworzył, dlatego też myślę, że problem leży gdzie indziej. Czy wie ktoś może co jest nie tak? Może ktoś miał już podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Zerknij w error.log'a ew. wklej tutaj zawartość a wszystko się wyjaśni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

Chodzi tu o plik owncloud.log w folderze data?

Zawartość tego pliku tak wygląda:

 

{"reqId":"fb4bd7aff8cbcf66217dba0ca263154b","remoteAddr":"46.113.48.24","app":"PHP","message":"fopen(\/var\/www\/owncloud\/config\/config.php): failed to open stream: No such file or directory at \/var\/www\/owncloud\/lib\/private\/config.php#168","level":3,"time":"2015-06-11T13:45:57+00:00"}
{"reqId":"eea065bce3110bd8b23eca7f93da6ed5","remoteAddr":"46.113.48.24","app":"core","message":"OC\\Tags::__construct, tags: Array\n(\n)\n","level":0,"time":"2015-06-11T13:49:56+00:00","method":"GET","url":"\/owncloud\/index.php\/apps\/files\/ajax\/list.php?dir=%2F&sort=name&sortdirection=asc"}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Jeżeli to Debian/łudubuntu to: chown -R www-data:www-data /var/www/owncloud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ma, patrz na log:

fopen(\/var\/www\/owncloud\/config\/config.php): failed to open stream: No such file or directory at 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

Pomogło to co napisał Spoofy, lecz chciałem wysłać wtyczkę na serwer przez ftp (proftpd),ale wszystkie pliki trafiały do nieudanych transferów. W konsoli wpisałem: chown -R testowy.testowy /var/ i wszystkie pliki zostały poprawnie załadowane, ale nagle strona znowu przestała działać. Czyli jest problem z uprawnieniami? Po ponownym wpisaniu w konsole to co napisał Spoofy strona znów działa, ale jak rozumiem tak nie powinno się dziać?

 

Jeśli chodzi o I3szcz to jak rozumiem brakuje pliku config.php? Owy plik znajduje się w tej lokalizacji.

Edytowano przez norsob (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Eh....

1-primo - ważniejsze są logi aplikacji serwera www - np. apache'a - standardowo znajdziesz je w /var/log/apache/error.log - o te logi prosiłem ;-)

2-secundo - apropos wypowiedzi Kamikadze - PHP na bank ma zainstalowane gdyż prawdopodobnie jest to owncloud instalowany z paczki .deb - w zależnościach tam jest PHP + chyba apache - więc wszystko co niezbędne jest zainstalowane.

3-trieto - Tak, jest to problem z uprawnieniami. Pewno ostatnio update'owałeś owncloud'a z ich oficjalnego repo. Gdzieś na szybko znalazłem dyskusję na ten temat i prawdopodobnie maintainer paczki zapomniał czegoś tam dodać i uprawnienia się rypią. Na bank niebawem to poprawią.

 

Summa summarum - musisz podziałać z uprawnieniami. Gdzieś tam mam kilkanaście serwerków z owncloud'em ale nie mam czasu zerkać w konfigurację i testy tego. Idąc dalej Twoje problemy z wrzucaniem plików proftpd również są związane z uprawnieniami. Poczytaj w google odnośnie tego jak je ustawiać. Mówisz że gdy nadajesz jakiegoś user'a wszystko wraca do normy - musisz to ustawić. User proftpd powinien zapisywać pliki z uprawnieniami pozwalającymi odczytywać owe pliki przez user'a vhost'a. Oczywiście wszystko o czym tutaj mówię jest czysto teoretyczne gdyż nie podałeś niezbędnych logów oraz informacji tego w jaki sposób uruchamiany jest PHP, co masz w php.ini, jaki serwer www, jaką dystrybucję linucha etc. etc. Po prostu zakładam że jedziesz na standardowych paczkach z Debiana/łudUbuntu.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

Jeśli chodzi o system to jest to Debian, a OwnCloud instalowany jest z repozytorium.

 

mówisz że gdy nadajesz jakiegoś user'a wszystko wraca do normy - musisz to ustawić

 

Czy mogę prosić o jakiś link, punkt zaczepienia

 

Gdzieś na szybko znalazłem dyskusję na ten temat i prawdopodobnie maintainer paczki zapomniał czegoś tam dodać i uprawnienia się rypią. Na bank niebawem to poprawią.

W tym przypadku może lepiej zainstalować starszą wersję, która jest (chyba) pozbawiona owego błędu i przeczekać na aktualizacje?

 

 

Przykładowe logi apache2 z dzisiaj:

[Fri Jun 12 11:47:20 2015] [error] [client 92.222.87.208] File does not exist: /var/www/webdav
[Fri Jun 12 13:54:28 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Warning:  flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/owncloud/lib/private/config.php on line 178
[Fri Jun 12 13:54:28 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Fatal error:  Call to a member function getValue() on a non-object in /var/www/owncloud/lib/private/legacy/config.php on line 46
[Fri Jun 12 13:54:33 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Warning:  flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/owncloud/lib/private/config.php on line 178
[Fri Jun 12 13:54:33 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Fatal error:  Call to a member function getValue() on a non-object in /var/www/owncloud/lib/private/legacy/config.php on line 46
[Fri Jun 12 13:54:41 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Warning:  flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/owncloud/lib/private/config.php on line 178
[Fri Jun 12 13:54:41 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Fatal error:  Call to a member function getValue() on a non-object in /var/www/owncloud/lib/private/legacy/config.php on line 46
[Fri Jun 12 14:01:10 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Warning:  flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/owncloud/lib/private/config.php on line 178
[Fri Jun 12 14:01:10 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Fatal error:  Call to a member function getValue() on a non-object in /var/www/owncloud/lib/private/legacy/config.php on line 46
[Fri Jun 12 14:14:17 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Warning:  flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/owncloud/lib/private/config.php on line 178, referer: http://www.xxx.pl/owncloud/
[Fri Jun 12 14:14:17 2015] [error] [client 109.243.99.99] PHP Fatal error:  Call to a member function getValue() on a non-object in /var/www/owncloud/lib/private/legacy/config.php on line 46, referer: http://www.xxx.pl/owncloud/
Edytowano przez norsob (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

Czyli najlepiej poczekać na aktualizacje, a do tego czasu korzystać z owncloud7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Niestety, z powodu braku czasu nie jestem w stanie zerknąć na Twój problem zatem najlepiej poczekać na oficjalną aktualizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

A znacie coś w zastępie do czas aktualizacji? Coś jak owncloud czy samba, ale z dostępem przez przeglądarkę

 

Wie ktoś może czy w starszej wersji owncloud występuje ten błąd? (chodzi tu o uprawnienia)?

Zastanawia mnie również czemu jeśli błąd jest po stronie own to czemu nic nie pisze na internecie o tym?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez norsob (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

Witam ponownie ;)

@kafi Dzięki za linka, zerknę przy najbliższej okazji.

 

Piszę tu do Was po mam problem z zalogowaniem się do phpmyadmin... Mimo poprawnych danych występuje błąd: #2002 Nie udało się zalogować na serwer MySQL Połączenie dla użytkownika kontrolnego zdefiniowanego w pliku konfiguracyjnym nie powiodło się.

Piszę w tym temacie, gdyż zauważyłem ten błąd po instalacji oraz konfiguracji proftpd (nie wiem czy to ma jakiś związek, również nadawanie uprawnień). Czy może to mieć jakieś powiązanie? Może owy problem występuje po stronie serwera (systemu)? Co z owym problemem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norsob

Problem z phpmyadmin już rozwiązałem. Jeśli chodzi o owncloud to zauwazylem, że problem jest przy zmianie właściciela (chown www-data:www-data /var/www/ -R)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×