Skocz do zawartości
gutek

Debian 8 + 3 monitory

Polecane posty

Obecnie pracuje na lapku (asus n550j) + dodatkowy monitor jako rozszerzenie pulpitu i wszystko jest/było okey ale zaczyna mi brakować "miejsca" do pracy :) teraz pytanie do Was czy istnieje "coś" co umozliwi mi podłaczenie dodatkowego 2 monitora skoro mam tylko 1 hdmi a potrzebuje mieć 3 puplity.. Mam w lapku chyba jeszcze "mini displayport" ale nie mam pewności czy da radę na 2 wyjściach wyświetlać sygnał.. Czy mam składać do tego celu stacjonarkę (jeśli tak to jaka karta graficzna, komp nie do grania) czy są lapki z takimi możliwościami ? Nie jestem zbytnio na czasie i nie wiem czy są dostępne lapki gdzie podłacze 2 monitory ?

 

Jeszcze ważne aby takie rozwiazanie dało się uzyskać na Debianie 8

 

EDIT. Znalazłem w sieci coś takiego http://www.komputronik.pl/product/203975/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Y_3703_konwerter_USB_3_0_1x_DispalyPort_Unitek.htmli teraz pytanie czy faktycznie to umożliwi mi pracę tak aby na lapku jeden pulpi, na monitorze via HDMI 2 pulpit i na 2 monitorze via USB>HDMI 3 pulpit.. ?

Edytowano przez gutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy podłączysz 2 monitory zależy od możliwości karty graficznej, która musi obsłużyć ich 3. Najprościej dorwać kabel DP=>HDMI/DVI i podłączyć pod DP drugi monitor, przejściówki USB nie potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych modelach ale u mnie w dellu mam możliwość pracy tylko na dwóch ekranach. Mam podłączone dwa monitory, ale jeżeli podniosę pokrywę automatycznie jeden z nich się wyłącza.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych modelach ale u mnie w dellu mam możliwość pracy tylko na dwóch ekranach. Mam podłączone dwa monitory, ale jeżeli podniosę pokrywę automatycznie jeden z nich się wyłącza.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Wyczytałem w sieci że tak właśnie może być bo karta graficzna nvidia która jest w lapku obsługuje do niby do 2 ekranów (np. 2 monitory lub 1 monitor i lapek)... ale kupię dzisiaj ten przewód i sprawdzę a jak będzie problem to trzeba będzie zmienić sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor i grafika?

Podobno Intele z serii i357 od generacji 3 (z grafika Intel HD 4000) wspieraja 3 wyswietlacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesor to: intel core i7-4700hq, karta graficzna: nvidia geforce gtx850m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×