Skocz do zawartości
mahatma

Ranking Administratorow

Polecane posty

Witam

Od miesiaca szukam administratora jak wiadomo - i jakos nie idzie ludzie znikaja sa nieodpowiedzialni nie wiem. W tym czasie wiele osob sglaszalo sie do mnie z pytaniami czy kogos znalazlem bo tez szukaja. Pytanie czy:

Nie ma adminow

Nie maja czasu

Nie maja odwagi?

 

Moze by zrobic taki ranking jak ranking firm w ktorym Admin bylby opisany - oceniony przez klienta co pomogloby szukajacym.

Oceniano by podejscie

fachowosc w danej dziedzinie i wykonane prace

 

Co wy na to

jadnym da to wiecej pracy moze lepsze ceny a klientom latwiejsze znalezienie odpowiedniej osoby.

 

Ja sam przezylem juz kilka podejsc roznych adminow i mialbym wiele do napisania niekoniecznie zlego al i dobrego. Czasami wazna jest nietylko fachowosc ale i podejscie.

co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A moze poszukaj jakiejs osoby a nie firmy? Ryzyko jest ale powinnes dobrze na tym wyjsc :P Administracja zajmuje sie od jakiegos czasu i nie mam problemu aby dogadac sie z moimi klinetami. Pewnie i Ty bys nie mial problemu aby dogadac sie ze swoim adminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo sobie wyobrażam jak by to miało wyglądać... Tzn że admini dodają swoją ofertę, ile biorą za podstawowy config, ile za godzine pracy itp, i później osoby wystawiają im opinie itp ? Czy ja wiem czy to ma sens...

 

ps.

leprze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za ortografie sorrki

Nie nie chodzi o oferty cenowe to pozostawmy do negocjacji ale np pan a mial problem z zyms i znalazl admina i admin to zrobil i bylo ok i pan a pisze ze ma taka konfiguracje i pan b zrobil to i tamto i zrobil to szybko itp i dziala

cos w rodzaju referencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za ortografie sorrki

Nie nie chodzi o oferty cenowe to pozostawmy do negocjacji ale np pan a mial problem z zyms i znalazl admina i admin to zrobil i bylo ok i pan a pisze ze ma taka konfiguracje i pan b zrobil to i tamto i zrobil to szybko itp i dziala

cos w rodzaju referencji

 

W wiekszosci przypadkow wystarczy sprawdzic jakie administrator posiada certyfikaty, ale jesli dyskutujemy na temat "adminow" to oni naogol nie posiadaja certyfikatow oraz wiedzy.

 

Natomiast zauwazylem, ze czesto klienci nie potrzebuja jedynie wiedzy technicznej administratora, a w szczegolnosci potrzebuja analizy swoich potrzeb, rozwiazan i przygotowania zalozen technicznych dla projektu. Dopiero na podstawie takiego dokumentu administrator moze dokonac odpowiednich czynnosci, w innym wypadku postepuje po omacku i na czuja nie znajac zalozen i celow projektu.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz ze ADMINISTRATORZY nie sa na nasze kieszenie wiec musimy wbierac z ADMINOW

I sa to ludzie moze i bez certyfikatow ale niektorzy wiedza co robia tylko trzeba takich znalezc i mysle ze cos takiego mogloby w tym pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błędem jest uznawanie każdego z certyfikatem za specjalistę.

Do wszystkiego trzeba podchodzić z lekkim dystansem.

U mnie na uczelni ludziska masowo robią MCP.

Obkują się, zdadzą, będą mieli papier, a 3/4 i tak "nie czuje systemu".

Będą schematyczni i bez doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od miesiaca szukam administratora jak wiadomo - i jakos nie idzie ludzie znikaja sa nieodpowiedzialni nie wiem. W tym czasie wiele osob sglaszalo sie do mnie z pytaniami czy kogos znalazlem bo tez szukaja. Pytanie czy:

Nie ma adminow

Nie maja czasu

Nie maja odwagi?

Pewnie szukasz kogoś za jakieś śmieszne pieniądze... no właśnie, ile oferowałeś i za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukalem kogos zeby zrobil tak

1. Backup calego servera z bazami danych na FTP 2. instalacja i konfiguracja antyspamu tak aby spam byl przenoszony do podkatalogu SPAM w skrzynkach userow i byl altomatycznie usowany po 30 dniach 3. Instalacja antywirusa z automatycznym updatem 4. zabezpieczenie servera Anministrator powiniem miec doswiadczenie z panelem VHCS2 na debianie.

 

ceny nie proponowalem czekalem na propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z takim rankingiem to jest bardzo dobry pomysł!!

a klienci mogli by im wystawiać opinie, a admini mogli by je komentować.

mozna by w nich ująć polskuch adminów/administratorów oraz zachodnie firmy które obslugują serwery.

 

do mahatma: niektorzy korzystają z zachodnich firm obslugujących serwery np http://www.easyservermanagement.com/ , http://rack911.com/ lub http://platinumservermanagement.com/

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z takim rankingiem to jest bardzo dobry pomysł!!

a klienci mogli by im wystawiać opinie, a admini mogli by je komentować.

mozna by w nich ująć polskuch adminów/administratorów oraz zachodnie firmy które obslugują serwery.

 

do mahatma: niektorzy korzystają z zachodnich firm obslugujących serwery np http://www.easyservermanagement.com/ , http://rack911.com/ lub http://platinumservermanagement.com/

 

ed

 

i to jest to czego szukalem pewnie teraz czy ktos ma jakies doswiadczenia i opinie na temet tych firm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to jest to czego szukalem pewnie teraz czy ktos ma jakies doswiadczenia i opinie na temet tych firm?

 

loknij na www.webhostingtalk.com , tam jest wiele opinii i nich

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIestety Platinum nie obsloguje VHCS

Echhhh

 

 

wiekszosc tych firm ma niską obsuge serwerów WHM/cPanel i dystrybucji opartych na RPM. Jest to zrozumiale bo trudno wymagac aby opieka nad serwerem gentoo/slackware kosztowala tyle samo co nad centosem.

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×