Skocz do zawartości
MazuLuka

Ile kosztuje autorski CMS?

Polecane posty

Przymierzam się do otwarcia działalności gospodarczej. Będę tworzył głownie strony internetowe, więc przydałby mi się autorski CMS. Napiszcie mi proszę ile mniej więcej kosztuje system zarządzania treścią, głównie do prostych stron firmowych, ale z możliwością rozwijania go o dodatkowe funkcje tj. moduły. Zależy mi na cenach od firm, a nie freelancerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyceniaj moduły czegoś takiego. Tzn moduł użytkowników: XXX zł. Zawiera:

-rejesteacje

-logowanie

-przypomnienie hasła

-zarządzanie danymi osobowymi

 

Itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zasobnego portfela to włóż między bajki oferty "dasz Pan tysiaczka i będzie cemesik". Przygotowanie CMS na konkretne zamówienie to duża ilość godzin pracy zespołu programistów, testerów, analityków - przekłada się to bezpośrednio na cenę. Plusem takiego rozwiązania jest to, że masz czego potrzebujesz, zaś minusem jest wysoka cena, długi czas oczekiwania na wyprodukowanie takiego cmsa, być może konieczność zestawiania specyficznego środowiska do jego działania. Dużo lepszym wyborem jest pójście w open source i korzystanie z płatnych templatek/dodatków/modułów. Jest to tańsze rozwiązanie plus za sprawą dużej społeczności dostosowanie CMSa mocno pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własny system CMS to faktycznie koszt przede wszystkim rozwoju takiego narzędzia ,

Ale nie jestem pewny czy open source jest idealnym rozwiązaniem, wszystko zależy od potrzeb. Z perspektywy czasu gdy kilka lat temu zastanawialiśmy się czy open source czy rozwijanie własnego systemu, byłem za open source na szczęście poszliśmy w drugim kierunku.

Mając własny CMS masz pełną kontrole, ale i trzeba mieć świadomość że praktycznie cały czas ktoś musi siedzieć nad nim i go rozwijać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu padło zdanie klucz: "trzeba mieć świadomość że praktycznie cały czas ktoś musi siedzieć nad nim i go rozwijać". Reasumując nie opłaca się zlecać zewnętrznej firmie napisanie CMS-a, lepiej jest zatrudnić programistę, żeby napisał takiego CMS-a, a później go na bieżąco rozwijał/rozbudowywał do potrzeb klientów. Tak też myślałem, ale chciałem się upewnić.
Dzięki za odpowiedzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na zlecenie napisania firmie zewnętrznej to wiedz że to jest najlepsza opcja, kosztowna ale dostajesz to cho chcesz. Zakup licencjonowanego cms-a od programisty i poniejsze zlecenie zmian to najgorszy wybór. Mam jeden taki projekt i przeżyłem już zniknięcie programisty na rok, olewanie wiadomości przez kilka tygodni, ogólnie jak źle trafisz to się potem trzeba męczyć. Owszem różnica w cenie jest ogromna ale szkoda nerwów. Mam projekty bazujące na cms-ie zakupionym razem z prawami autorskimi i nigdy nie ma problemu jeśli chce wprowadzić jakieś zmiany. Najważniejsza rzecz to cms musi być zbudowany modularnie, dzięki czemu dodawanie nowych funkcji odbywa się szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś rozwiązanie Open Source i doklejanie własnych modułów? Zainteresuj się Quick.CMS'em :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorski CMS ma też swoje wady, albo jesteś uzależniony od jednej firmy (monopol jest z reguły drogi), albo płacisz programiście za poznanie kodu jak potrzebujesz wprowadzić jakieś zmiany. Teoretycznie powinien być bezpieczniejszy, ponieważ nikomu nie będzie opłacało się szukać dziury dla małoznanego CMSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym usiadł do któregoś z istniejących projektów i zaczął sobie dodawać co potrzeba.

 

Przykładowo bardzo łatwo i przyjemnie pisze mi się w Laravelu, który jest w zasadzie tylko frameworkiem PHP, ale ma tak ogromne możliwości i tak dobre wsparcie, że to czysta przyjemność z niego korzystać.

 

A jak jesteś trochę mniej zaawansowany to zawsze możesz sobie zacząć pisać plugin np. do jakiegoś wordpressa.

 

W przypadku firm zewnętrznych zawsze wygląda to tak samo: Zlecasz CMSa, dostajesz CMSa, ale każda jego rozbudowa, aktualizacja, czy samo utrzymanie kosztuje $$$ i bez gwarancji opłacalności biznesu jest to całkowicie bez sensu, chyba że ktoś ma nadmiar gotówki, ale to i w tym przypadku lepiej sobie na wakacje pojechać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładowo bardzo łatwo i przyjemnie pisze mi się w Laravelu, który jest w zasadzie tylko frameworkiem PHP, ale ma tak ogromne możliwości i tak dobre wsparcie, że to czysta przyjemność z niego korzystać.

 

Laravel !== przyjemność z pracy ;) To się idealnie nadaje do stronek ew. aplikacji napisać i zapomnieć. Utrzymywać cokolwiek napisanego w tym to udręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Laravel !== przyjemność z pracy ;) To się idealnie nadaje do stronek ew. aplikacji napisać i zapomnieć. Utrzymywać cokolwiek napisanego w tym to udręka.

Popieram, laravel nie jest fajny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Laravel !== przyjemność z pracy ;) To się idealnie nadaje do stronek ew. aplikacji napisać i zapomnieć. Utrzymywać cokolwiek napisanego w tym to udręka.

 

Czemu tak myślisz ?

Chodzi o kompatybilność wsteczną po aktualizacji?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stop making stupid frameworks famous :D
Jeżeli masz przy tym frameworku zostać to prędzej czy później z laravela zrobisz własne symfony2.

PS. Otwell wypuszcza coś nowego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak myślisz ?

Chodzi o kompatybilność wsteczną po aktualizacji?

 

Ed

 

By wymienić kilka:

1. Jakoś kodu.

2. "Fasadki"

3. One man driven framework.

4. BC w minor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×