Skocz do zawartości
kndr

Minimalny I Zalecany Serwer Dla Vortalu 5000 Uu

Polecane posty

Zamierzam kupić serwer dedykowany pod portal tematyczny i zastanawiam się nad jego minimalnymi wymaganiami. Będę wdzięczny także za wszelkie sugestie odnośnie wyposażenia takiej maszyny.

 

Statystyka:

 

*Dziennie ok. 5000 unikalnych użytkowników wg stat.pl/PBI.

 

*Dzienne statystyki wg Webalizera:

- 230 tys. wywołań

- 140 tys. plików

- 50 tys. stron

- 7 tys. wizyt

 

*Miesięczny transfer ok. 50 GB

*Serwis korzysta z szablonów PHP i często przeszukuje bazę MySQL.

 

Nie jestem w stanie podać parametrów dotyczących obciążenia i ilości zapytań do bazy.

 

Interesują mnie dwie konfiguracje: minimalna oraz zalecana.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciezko cos doradzic, bo zalezy jakie to sa zapytania (do bazy) zalezy jak duza jest ta baza itp itd.) ale tak na czuja moge powiedziec tak jesli ruch na stronie rozklada sie w miare rownomiernie w ciagu dnia nie ma wielkich spietrzen to mysle ze P4 1,6 ghz z 512-768 mb ram i dysk jakis ide (jesli nie ma kosmicznie wielkiej bazy danych ) powinien wystarczyc. Ewentualnie jakis nawet PIII 1000mhz tez powinien wystarczyc. Natomiast jesli jest potezna baza danych to mysle ze procesor ten sam ale z 1gb ram i jakis szybszy dysk najlepiej scsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baza ma około 30 MB i jest przede wszystkim wykorzystywana do odczytu. Stosuję tabele MyISAM. Nie będzie to jednak trwało wiecznie. W przyszłości aplikacja będzie oparta na często aktualizowanych tabelach InnoDB. To jednak zmartwienie na później.

 

Zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od jakości skryptów i zapytań SQL. Niestety trudno mi teraz oceniać ich jakość. Będę mądrzejszy gdy postawię serwis na dedyku :) Do tego czasu każda sugestia "na czuja" jest dla mnie cenna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze taki komputer tzn dedyka o transferze miesiecznym 1000 gb to mozna kupic za tyle :) Parametry i cena na dole:) Jak bys byl zianteresowany wyslij mi PW

Pentium 3 1000MHz 512 MB 20 GB 1000 GB 260 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio w netdirekt.de jest za 25 euro + 16% vat (miesiecznie)

 

ps.

oczywiscie wykorzystanie 1000GB ruchu na takiej maszynie (ruchu hostingowego) mozna wlozyc miedzy bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze taki komputer tzn dedyka o transferze miesiecznym 1000 gb to mozna kupic za tyle :) Parametry i cena na dole:) Jak bys byl zianteresowany wyslij mi PW

Pentium 3 1000MHz 512 MB 20 GB 1000 GB 260 zl

 

dosc drogo :)

w ovh.pl masz celerona 2.4GHz, 40GB dysk i 300Gb transferu za 149 netto.

podobny sprzet jest w www.puretec.pl za 149 brutto.

 

adresy:

http://www.ovh.com/pl/products/ded_start300g_details.html

http://www.puretec.pl/serwerydedykowane.php

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W ovh malo transferu jest... 2.w ovh czesto serwery padaja... Mialem ostatnio przypadek tzn jeden pan do mnie sie zglosil i powiedzial ze chce zmienic i ile u nas kosztuja... I wolal zmienic bo w ovh mu czesto padal serwer a stawial tam serwery sc... i nie przekraczal dostepneog limitu i nie obciazalo mu tak systemu bo duzo tych serwerow nie bylo... wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. W ovh malo transferu jest... 2.w ovh czesto serwery padaja... Mialem ostatnio przypadek tzn jeden pan do mnie sie zglosil i powiedzial ze chce zmienic i ile u nas kosztuja... I wolal zmienic bo w ovh mu czesto padal serwer a stawial tam serwery sc... i nie przekraczal dostepneog limitu i nie obciazalo mu tak systemu bo duzo tych serwerow nie bylo... wiec...

 

co z tego ze w ovh jest malo transferu skoro na tak slabym dedyku wiecej i tak nie pociagniesz...

co do tego czy tam padaja dedyki to nie mam zdania bo nie mialem stycznosci z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pentium 3 1000MHz 512 MB 20 GB 1000 GB 260 zl

 

Szukasz naiwnego?

 

BTW. drogie merce też się czasem psują, co nie znaczy, że są do bani. Po drugie, każdy woli kupić w sprawdzonej, dużej fimie, niż w nikomu nieznanej firemce, która może zniknąć kiedy właścicielom zdarzy się pierwsza awaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Robiąc ją znaną" w ten sposób schodzisz tylko poniżej żałosnego poziomu pokazując na siłę brak profesjonalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhmm... w ten sposób na 100% nie złapiesz klientów. Teraz klienci już nie są tacy głupi, jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ucz się od innych, masz tu na forum sporo przykładów. I jeszcze więcej takich, z których dowiesz się, że gimnazjalny hosting nigdy nie kończy dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DarkHost: nie slyszalem zeby w ovh.pl puly sie dedyki, i o puretec.pl tez nie slyszalem negatywnych opinii. Sam moze niedlugo kupie dedyka i najprawdopodobniej w puretec.pl.

 

Za cenę jaka podales w puretec mozna dostac Athlon 64 3000+/1GB ram/2x80GB dyski/ 750 GB transferu.

Podalem tylko te 2 firmy z uwagi na polski support.

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×