Skocz do zawartości
kamilbaranski

[wirtualny]Szukam Dużego Hostingu W Polsce

Polecane posty

Witam.

 

Potrzebuję hostingu dla kilku stron, m.in. dla forum, któremu nie wystarczył nasz obecny dostawca z serwerami w Holandii (inten.pl).

 

 

Sprawa pierwsza (wersja prosta) :

 

Forum stoi na phpBB, ma obecnie 151059 postów i 2119 użytkowników (obecnie online nie więcej niż 70, ale musi być zapas przynajmniej do 120-150 jednocześnie online). Baza danych to 150 MB. Forum w ostatnich miesiącach generowało ruch rzędu 40 GB/miesiąc. Było mniej, gdy włączyłem kompresję GZIP, ale wtedy serwer działał jeszcze mniej stabilnie. Najpierw inten tłumaczył się, że MySQL nie nadąża z update'owaniem plików tabeli na dysku, później coraz częstszym błędem był SQL Error 12 - out of memory. Heh. (Obejrzyj statystyki subdomeny forum - dokładne dla maja - 95% użytkowników czyta forum przez tę subdomenę).

 

Reszta stron generuje ok. 20 GB/miesiąc. Całość, razem z bazą, można upchnąć do 1 GB powierzchni.

 

Zatem potrzebuję konto:

1. w Polsce,

2. z dobrymi łączami (większość użytkowników to Neostrady i inne home-end-users),

3. z 75 GB/miesiąc, więc 900 GB/rok

4. PHP (4 wystarczy)

5. MySQL (taki, żeby dobrze było) z nielimitowaną ilością zapytań :)

6. stabilnego (w praktyce, żeby forum z kilkoma bajerami (ale zoptymalizowane) i parę innych stron bazodanowych działało)

7. z panelem administracyjnym, który nie będzie miał problemów ze zrobieniem backupu 150 MB bazy.

8. z panelem administracyjnym, w którym można robić symlinki

9. obsługa min. 15 domen (+ich subdomeny)

10. z miłą, techniczną obsługą *24/7*, która - po wykupieniu konta - nadal będzie sprawiała wrażenie, że spełnią różne dziwne zachcianki, jak chociażby zrobienie backupu 150 MB bazy o 4:00 w nocy.

11. z możliwością definiowania dowolnych kont pocztowych (żeby info@gruszki.pl i info@jablka.pl to były dwa różne konta i żeby mail wysłany na cokolwiek@domena-z-catch-all.pl nie poszedł na cokolwiek@tu-bez-catch-all.pl), w ilości min. 40-tu

12. z dowolną ilością aliasów do powyższych kont

13. z możliwością utworzenia dodatkowych userów do ftp z dostępem tylko do konkretnych katalogów

14. z mod_rewrite (+.htaccess z możliwością zablokowania wykonywania skryptów z danych katalogów)

 

 

Sprawa druga (wersja połączona) :

 

Czy warto powyższe konto połączyć ze stroną pilichowski.pl - ta strona ma duży transfer - rzędu 60-80 GB/miesięcznie i stoi obecnie na portalu Mambo. Pojemność minimalna wtedy to 2 GB.

 

 

Podsumowując:

 

Podsumowując, chciałbym hosting, który nie zrobi mi takich numerów jak info@gruszki.pl/jabłka.pl.

 

U jakiego dostawcy pytać? Ile powinno kosztować takie konto w wersji prostej, a ile w połączonej? O co jeszcze powinienem pytać? Czy znajdę hosting w Polsce, który będzie dobry dla takiego klienta, jak ja? Który nie powie mi w nieodpowiednim momencie, że "nie wykonujemy takich usług"?

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechcialo mi sie calego czytac, ale mysql z nielimitowana iloscia zapytan oj oj, zarżniecie komus serva :) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niechcialo mi sie calego czytac, ale mysql z nielimitowana iloscia zapytan oj oj, zarżniecie komus serva :) Pozdr.

E, to nie tak :) . Może być limitowana, ale logicznie (nie mam pojęcia, ile phpbb w takim obciążeniu wysyła zapytań w ciągu miesiąca, ale inten się nie wyrabia). Home.pl stwierdził autorytatywnie (stwierdził konsultant po konsultacji z administratorem), że forum jest w stanie utrzymać bez problemu, ale info@gruszki/jabłka jest dla mnie nie do przyjęcia (dwie osoby mają na imię Wojtek i powinny mieć konta wojtek@w-swojej-domenie - domenach utrzymywanych na tym koncie). Poza tym mamy m.in. Agnieszkę z aliasem agnieszka@jedna.domena.pl (alias na jakiś onet, czy inne o2) i ktoś, kto chciałby, żeby agnieszka@jego-catch-all-domena trafiło na catch-all@jego-catch-all-domena, a nie do kogoś innego.

 

Tak więc ilość zapytań będzie taka, jaką wyrobi forum (z shoutboxem, który teraz jest wyłączony).

 

Z drugiej strony widzę temat Serwer Na Forum, w którym autor pisze: "Mam wykupiony serwer w home.pl ale coraz czesciej pada forum - baza mysql nie wyrabia :) Szukam czegos co obsluzy forum z 3tys userami i rocznie ok. 300gb transferu co mozecie polecic?". A my możemy osiągnąć taką ilość userów w ciągu niecałego roku (choć to mało prawdopodobne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w ile generowaly sie zapytania do mysqla na poprzednim hostingu? Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ile generowaly sie zapytania do mysqla na poprzednim hostingu? Pozdr.

Trudno mi podać takie dane. Na dole strony forum jest informacja o ilości zapytań i czasie, w jakim zostały one przeprowadzone. Przykładowo teraz, przy 7 użytkownikach w ciągu ostatnich 5 minut, zalogowany użytkownik otwiera stronę główną forum przez 0.2952s (z tego Queries: 15 (0.2625s)), stronę jakiegoś fora przez 0.1262s (Queries: 15 (0.0895s)). Ctrl+R strony i czas: 0.1004s (z tego Queries: 15 (0.0672s)).

 

Mam dostęp do statystyk serwera MySQL przez phpMyAdmin, ale tam są sumaryczne dane wszystkich użytkowników serwera.

 

Poprzednim hostingiem był epox.pl - forum wtedy działało perfekcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj moge zaoferować serwer 3 GB powierzchni / 80 GB transferu miesięcznie cena 50 zł miesięcznie jak co to zawsze można się dogadać co do parametrów :P . Stabilny serwer , mało klientów przeważnie duże firmy i inwestycje.

Z poważaniem Nowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×