Skocz do zawartości
Majkelo

Skrypt PHP - Pobieranie plików z chomikuj.pl

Polecane posty

Witam!

Do sprzedania posiadam skrypt PHP, który loguje się na wybrane konto w serwisie chomikuj.pl i pobiera wybrane pliki (wpisujemy adres URL do pliku i w efekcie dostajemy gotowy plik do pobrania). Chodzi o to, że z jednego konta w serwisie chomikuj może pobierać wiele osób, a Ty możesz dorobić do tego płatności, rejestrację nowych kont i po prostu na tym zarabiać, tak jak serwisy typu filebit, rapideo itp.

 

Więcej po kontakcie na PW.

Edytowano przez Majkelo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem autorem, na co dzień zajmuję się pisaniem skryptów PHP (nie tylko) na zlecenie. Napisałem skrypt dla jednej osoby i chcę go jeszcze kilku osobom odsprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nabywca skryptu może go odsprzedać?

Czy można dokonywać zmian w skrypcie?

Czy pliki są w jakiś sposób kodowane?

Czy oferujesz update skryptu w przypadku problemów z działaniem skryptu np. w sytuacji kiedy chomikuj zmieni coś po stronie ich serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zezwalam na odsprzedaż skryptu osobom trzecim, skrypt można nabyć tylko u mnie, to mój warunek i liczę na uczciwość ze strony kupujących.

Zmian w skrypce jak najbardziej można dokonywać ile się chce.

Pliki nie są kodowane, kod PHP jest jawny.

W przypadku ewentualnego update ze strony chomikuj.pl w terminie do 3 miesięcy od momentu kupna skryptu, jestem w stanie pomóc w przepisaniu skryptu pod nowsze standardy narzucone ze strony chomikuj.pl.

Z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że taka sytuacja jest mało realna. Ewentualnie chomikuj może zmienić design strony, czyli divy, nazwy klas w CSS itp. a skrypt w ogole z tego nie korzysta. Skrypt brazuje na linkach URL oraz na danych przekazywanych w json'ie, tak więc małe prawdopodobieństwo, aby to uległo zmianie. Aczkolwiek jeśli będzie miało to miejsce, postaram się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nabywca skryptu może go odsprzedać?

Pytanie wielokrotnie się pojawia więc warto wspomnieć dla potomnych, że oprogramowanie można odsprzedać nawet, gdy autor zabronił tego w licencji. Ujęto to w wyroku Trybunału nr. C-128/11, który znalazł odzwierciedlenie w art. 51 ust. 3 Prawa autorskiego.

 

To taka drobna ciekawostka, wybaczcie za offtop.

 

A do autora tematu, bo sam jestem zainteresowany:

- Czy dobrze zrozumiałem, że skrypt nie posiada żadnego systemu kont użytkowników (tj. uruchomiony na serwerze "po prostu działa")?

- Czy istnieje możliwość dopłacenia do usługi rozszerzenia skryptu o dodatkową funkcjonalność, tj. pobieranie z innych serwisów? Jeżeli tak - ile to by kosztowało?

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na prawie, liczę na uczciwość ze strony kupującego.

Mogę dorobić dodatkowe funkcjonalności, jak coś to PW i się dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na prawie, liczę na uczciwość ze strony kupującego.

 

 

Prawo mówi, że sprzedający nie może zabronić odsprzedania kupującemu swojej licencji więc o jaką uczciwość Ci chodzi? Że ktoś nie skorzysta z tego prawa bo Ty masz takie widzimisię?

 

Z ciekawostek na każdej płycie z grą na PS3 jest informacja, że SCEE zabrania odsprzedaży ale gier używanych kupisz na pęczki i w internecie i w sklepach bo nie mogą ot tak sobie zabronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Prawo mówi, że sprzedający nie może zabronić odsprzedania kupującemu swojej licencji więc o jaką uczciwość Ci chodzi? Że ktoś nie skorzysta z tego prawa bo Ty masz takie widzimisię?

 

Tak, dokładnie o taką uczciwość mi chodzi. I nie róbmy już offtopu - jesteś zainteresowany - PW. Nie - opuść temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - jeśli kolega nie będzie miał lub chciał dorobić konkretnego serwisu lub ktoś będzie chciał rozszerzyć ten skrypt to mogę pomóc.

Cena za skrypt jest całkiem ok jeśli autor zadbał o wszystkie nagłówki, które przeszkodzą w wykryciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, mogę dopisać np. skrypt rejestracji/logowania dla użytkowników, dla mnie to nie problem, możemy się dogadać :)

Aktualnie skrypt składa się z pola input, w które wklepujemy adres URL do pobrania pliku z serwisu chomiuj.pl i w odpowiedzi otrzymujemy gotowy plik do pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, PW.


Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą sprawę, która może pójść "na plus" dla osób, które chciałyby z tego skryptu skorzystać. Jeśli ktoś pobierze jakiś plik, powiedzmy Taxi 4.avi, a następnie druga osoba pobierze ten sam film, z tego samego chomika (po prostu obie osoby będą pobierać ten sam plik) i nie musi to być oczywiście w tym samym czasie (jednocześnie) to transfer z Naszego konta zostanie odjęty TYLKO RAZ. Czyli 3 osoby mogą pobrać plik ważący powiedzmy w 2GB, teoretycznie powinno z naszego konta zniknąć 6GB transferu, a zniknie tylko 2GB. Warunek: musi to być ten sam plik.

Edytowano przez Majkelo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne zachowanie chomikuj.pl, możesz pobierać każdy pobrany plik ponownie przez 7 dni bez ponownego odjęcia transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z tego serwisu, skoro takie zjawisko występuje to jest to ewidentnie na korzyść użytkowników skryptu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać, że zmieniłem trochę mechanizm pobierania samego pliku. Wcześniej plik był zapisywany w locie na moim serwerze i wtedy był pobierany przez użytkownika, a teraz jest tak, że plik pobierany jest bezpośrednio z chomikuj.pl, z zachowaniem prędkości jaką oferują oraz bez utraty danych w postaci transferu itp. ponieważ cały ciężar przejmują w tym wypadku serwery chomikuj.pl, mój serwer jedynie służy do wygenerowania odpowiedniego adresu URL, tak aby można było dany plik pobrać :)

Dla chętnych demo na PW, tak aby można było zobaczyć o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że wszystko działa poprawnie?

 

Chomikuj tworzyło kiedyś linki na podstawie IP i albo nie działały dla innego adresu albo konto było blokowane po wykryciu niezgodności IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×