Skocz do zawartości
HaPe

Brak wsparcia dla SSL cztero oraz pięcioletnich

Polecane posty

Nie wiem czy doszły was słuchy, ale ze względów bepzieczeństwa, aby wymusić częstszą aktualizację i wymianę certyfikatów od 15 marca większość wystawców certyfikatów przestanie oferować je na okresy cztero oraz pięcioletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

No i bardzo dobrze, teraz problem mają Ci którzy kupili na dłuższy okres certyfikaty podpisane SHA1 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normą nie jest to, że ponowne wydanie certyfikatu jest darmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tak jest taka opcja w teorii, w praktyce nie stosowaliśmy jeszcze tego, aczkolwiek dalej jest to problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

COMODO nie robi żadnych problemów przy wznowieniu wydania jakiegokolwiek z ich certyfikatów.
Nie wiem jak pozostałe urzędy certyfikujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, teraz problem mają Ci którzy kupili na dłuższy okres certyfikaty podpisane SHA1 ;)

 

W takim przypadku dokonuje się wymiany certyfikatu na nowy. Chyba u wszystkich wystawców jest to operacja bezpłatna. Z pewnością tak jest w Symantecu, GeoTrust i w Thawte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W takim przypadku dokonuje się wymiany certyfikatu na nowy. Chyba u wszystkich wystawców jest to operacja bezpłatna. Z pewnością tak jest w Symantecu, GeoTrust i w Thawte.

Dokładnie tak! Każda firma udzielająca gwarancji w odniesieniu do certyfikatu zastosuje się do wymiany na żądanie klienta. Przynajmniej nie słyszałem by ktoś miał z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

No ale przecież napisałem o tym, że jest coś takiego w teorii w praktyce nie było po prostu testowane.

Problem to grzebanie w tym, dobrym zwyczajem jest przedłużanie co rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież napisałem o tym, że jest coś takiego w teorii w praktyce nie było po prostu testowane.

Problem to grzebanie w tym, dobrym zwyczajem jest przedłużanie co rok ;)

 

Tyle że cena za kilka latek ma łagodniejszy wpływ na serce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że dla własnych projektów wolę kupić SSL na 5 lat, bo wychodzi znacznie taniej, <100zł można mieć taki cert na jedną domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Symantec oficjalnie zapowiedział, że od 9. marca 2015 r. wszystkie nowe certyfikaty SSL DV i OV będą wystawiane na maksymalny okres 36 miesięcy. Zmiana dotyczy wszystkich brandów Symanteca, czyli Symantec, Thawte, GeoTrust i RapidSSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×