Skocz do zawartości

Gigaone

Firma
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

Gigaone wygrał w ostatnim dniu 18 Wrzesień 2017

Gigaone ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

27 Normalna

1 obserwujący

O Gigaone

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Firma
  Gigaone

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  https://www.gigaone.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  To może sprecyzuj z którymi przeglądarkami masz problem i może ktoś udzieli odpowiedzi. Co na to wystawca certyfikatu?
 2. Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

  To, że coś nie zadziała poprawnie ("Rapid z androidem"), to w 99% niedokonczona konfiguracja serwera. Klienci lub sami administratorzy zapominają o np. zainstalowaniu certyfikatu pośredniego, który jest wymagany do poprawnego działania certyfikatu. I nie dotyczy to tylko wspomnianego certyfikatu RapidSSL, ale wszystkich innych wystawców. Jeżeli chcesz przetestować ten certyfikat, to zapraszam do nas na stronę demonstracyjną certyfikatu RapidSSL.
 3. Problem z certyfikatem https

  Z pewnością po http wczytuje Ci się zdalna czcionka, a po https przeglądarka blokuje dostęp do zasobu. Przeglądarka do wyświetlenia strony używa kolejnej czcionki zdefiniowanej w stylach (font-family), stąd inny wygląd. Zamień w źródle strony odwołania do czcionki z http:// na https://. Więcej informacji tutaj.
 4. Certyfikat SSL

  Chyba najprościej przez przeglądarkę. Klikasz w ikonę kłódki lub w przypadku certyfikatów EV nazwę firmy masz podaną w pasku adresu. Jak to za mało, to zawsze można skorzystać z SSLLabs a jak i to Ci nie wystarczy, to zobacz projekt Certificate Transparency
 5. CSR generujesz np. tak, jak tutaj: https://www.gigaone.pl/wsparcie-techniczne/generowanie-csr/apache/ Wybierasz jedną z dostępnych metod weryfikacji, czyli weryfikacja via e-mail wystarczy. Najważniejsze, to nazwa hosta podana w CSR. Jeżeli się pomylisz, to prawie zawsze można unieważnić poprzedni certyfikat i wystawić nowy. Przy weryfikacji domeny e-mailem zawsze można wybrać maila w domenie głównej (np. admin@moja-domena.pl), nawet gdy kupujesz certyfikat dla subdomeny. Powyższe wskazówki odnoszą się do certyfikatów RapidSSL, GeoTrust i Thawte. U innych wystawców powinno być podobnie.
 6. postfix/smtpd[28193]: SSL_accept error from example.com [2001:41d0:8:17b6::]: 0 postfix/smtpd[28193]: warning: TLS library problem: error:14094418:SSL routines:SSL3_READ_BYTES:tlsv1 alert unknown ca:s3_pkt.c:1300:SSL alert number 48: postfix/smtpd[28193]: lost connection after STARTTLS from tev.pl[2001:41d0:8:17b6::] Cetryfikat mam -self-signed wygenerowany poprzez openssl - ale watpie ze to jest problem. PHP od wersji 5.6 (Debian 8 zawiera PHP 5.6) domyślnie weryfikuje certyfikaty SSL (https://php.net/manual/en/context.ssl.php#context.ssl.verify-peer i http://php.net/manual/en/migration56.openssl.php) a komunikat błędu alert unknown ca to tylko potwierdza.
 7. Problem z postfix i ssl

  smtp_tls_security_level = may
 8. Certyfikat SSL z home.pl

  Też, ponieważ ten certyfikat root jest zaszyty w przeglądarkach i nie ma sensu go przepychać przez sieć.
 9. Certyfikat SSL z home.pl

  Teraz trochę przedobrzyłeś. Tak jak Tobie pisał blfr nie ma potrzeby serwowania certyfikatów root. Wszystkie trzy certyfikaty z dołączonego screenshota usuń z serwera.
 10. Certyfikat SSL z home.pl

  Do weryfikacji lepiej używać serwisu SSLLabs https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=pozyczka-bez-zaswiadczen.pl Próbowałeś do pola z certyfikatem serwera wkleić na końcu certyfikat pośredni? (pole z kluczem prywatnym zostawiasz w spokoju)
 11. Certyfikat SSL z home.pl

  Wg https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=pozyczka-bez-zaswiadczen.pl nie jest ok, brakuje certyfikatu pośredniego.
 12. Certyfikat SSL z home.pl

  Podaj adres strony.
 13. Zapraszam do nas do potestowania na żywo : https://rapidssl-wildcard.gigaone.pl/
 14. Aktualizacja openssl i apache2

  No tak, moja pomyłka . Wydawało mi się, że Debian 6 miał wsparcie do początku tego roku, nie następnego.
×