Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Serwer pod pliki video

Polecane posty

Gość Pokuć

Witajcie, na początku chciałbym zaznaczyć iż obecnie jestem spłukany i choćby najlepsza promo i warunki nie są w stanie mnie przekonać do zakupu bo najzwyczajniej w świecie nie mam z czego zapłacić. Mam nadzieję że w przeciągu miesiąca bądź dwóch zacznę wychodzić na prostą, ale do rzeczy...

 

Za jakiś czas bym potrzebował serwera pod większe pliki video nagrywane w ShadowPlay. Pliki ważą dosyć sporo, zależy mi na jakości. Nagranie trwające 6 minut zajmuje 2GB. Nagrania zajmowały by do 30 minut maksymalnie co daje 10GB per nagranie, bardzo dużo. Wrzucałbym na YouTube ale tam bardzo mocno kaleczą jakość.

 

Nie jestem w stanie określić ile by być plików z nagraniami, na oko strzelam że na początek 10 plików. Widownia raczej nie będzie zbyt duża, max 100 osób zobaczy w pierwszym okresie, potem będą pojedyncze wyświetlenia.

 

Czy jakaś firma byłaby w stanie podjąć się trzymania tego u siebie bez kosmicznych opłat? Żadnych baz danych, podpięta jedna domena jako subdomena, żadnych kont mailowych, tylko te kilka plików, nic poza tym. Wszelkie propozycje mile widziane tu w temacie i zaznaczam że na tą chwilę jestem bez grosza. Jeżeli znajdzie się firma która przygarnęłaby te pliki to odezwę się na wiosnę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecić ci mogę online.net 4.99 euro za dysk 500 GB to chyba super oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma problemu lecz fajnie by było jak byś określił górną granicę i sposób wyświetlania tych filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeżeli chodzi o sposób wyświetlania to tradycyjny HTML5 w postach na forum myBB. Co do ilości plików to do 10 wielkich plików i być może kilka pomniejszych trwających do 3 czy 4 minut. Tyle tylko że te większe pliki (do 10) to okres ponad roku zanim wszystkie wrzucę na serwer. Chodzi o gameplaye z jednej gry, mniej więcej coś w tym stylu:

https://www.youtube.com/watch?v=J9PtqqM-2Jo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o sposób wyświetlania to tradycyjny HTML5 w postach na forum myBB. Co do ilości plików to do 10 wielkich plików i być może kilka pomniejszych trwających do 3 czy 4 minut. Tyle tylko że te większe pliki (do 10) to okres ponad roku zanim wszystkie wrzucę na serwer. Chodzi o gameplaye z jednej gry, mniej więcej coś w tym stylu:

https://www.youtube.com/watch?v=J9PtqqM-2Jo

 

Proponując cokolwiek z naszej strony granica powierzchni jest ważna, ponieważ należy brać pod uwagę backup takiej zawartości i utrzymanie stabilnego poziomu transferu. To że nasi klienci posiadają np usługę o jakiejś większej powierzchni sprawia że również wykorzystują ją do takich celów. Tak jak napisałeś nie potrzebujesz baz danych czy poczty więc to znacznie upraszcza cały schemat w odniesieniu do usług ,ale mimo wszystko wymaga wyznaczenia jakiejś powierzchni tworząc dana usługę w formie dedykowanej. Prostą drogą by było stworzenie usługi w formie storage dostępnej przez www ale to nie pozwoli zachować dobrej ceny. Może coś w stylu https://www.runabove.com/storage/object-storage.xml, którą notorycznie zachwala @ blfr Tanio i logicznie rozwiązane opłaty względem wykorzystania zasobów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prostą drogą by było stworzenie usługi w formie storage dostępnej przez www ale to nie pozwoli zachować dobrej ceny. Może coś w stylu https://www.runabove.com/storage/object-storage.xml, którą notorycznie zachwala @ blfr Tanio i logicznie rozwiązane opłaty względem wykorzystania zasobów.

Hehe, nawet miałem podlinkować, ale przy większej popularności opłaty go zjedzą. A po drugie, do hostowania video potrzebna jest jakaś funkcja serwera www, której nazwa mi teraz umyka, pozwalająca streamować nie od początku pliku i nie wiem, czy RunAbove ją oferuje.

 

Natomiast hostowałem tam video i działało osadzone na stronie normalnie przy pomocy tagu video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Filmy chcę publikować jako posty w temacie na forum w takiej formie

<video width="320" height="240" controls>
  <source src="movie.mp4" type="video/mp4">
  <source src="movie.ogg" type="video/ogg">
Your browser does not support the video tag.
</video> 

Jeżeli chodzi o powierzchnię to policzyłem to dokładniej i wychodzi mi do 100GB powierzchni na pierwszy rok. Nie będę w stanie zapełnić całości od razu.

 

Jeżeli oferty trzymania filmów na własnym serwerze wyjdą za drogo to będę musiał rozważyć jednak publikację na Youtube. Najwyżej dam na dysku jeszcze lepszą jakość, Youtube trochę pokaleczy jakość ale powinno być nienajgorzej. Max rozmiar filmu jaki można tam wrzucić to 128GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za przechowanie 100GB zapłacisz tylko $1 (3,65zł) miesięcznie na RunAbove. Osadzenie tagiem video też działa. Ale jeśli 100 osób obejrzy całe 100GB, to dojdzie $100 (365zł) za transfer.

 

IMHO, powinieneś zostać przy YouTube. Praktycznie wszyscy wrzucają gameplaye właśnie tam.

 

Możesz się też przyjrzeć Kimsufi, albo wspomnianemu Onlnie.net.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Uuaa, 365 PLN za transfer to trochę dużo za dużo... niech obejrzy x2 więcej osób i pół pensji poszło. To rozwiązanie niestety odpada.

Zaraz przejrzę ofertę Kimsufi i Online.net, ale obstawiam że cenowo wszędzie wyjdzie za drogo i jednak pozostanie YouTube...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy chcę publikować jako posty w temacie na forum w takiej formie

<video width="320" height="240" controls>
  <source src="movie.mp4" type="video/mp4">
  <source src="movie.ogg" type="video/ogg">
Your browser does not support the video tag.
</video> 

Jeżeli chodzi o powierzchnię to policzyłem to dokładniej i wychodzi mi do 100GB powierzchni na pierwszy rok. Nie będę w stanie zapełnić całości od razu.

 

Jeżeli oferty trzymania filmów na własnym serwerze wyjdą za drogo to będę musiał rozważyć jednak publikację na Youtube. Najwyżej dam na dysku jeszcze lepszą jakość, Youtube trochę pokaleczy jakość ale powinno być nienajgorzej. Max rozmiar filmu jaki można tam wrzucić to 128GB.

 

Czy 120zł to dużo dla storage 100GB? Pytam z ciekawości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Miesięcznie tak, zwłaszcza że nie będę miał z tego żadnych zysków. Przy zarobkach koło 1200 PLN to jest dla mnie już spory wydatek który nigdy się nie zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesięcznie tak, zwłaszcza że nie będę miał z tego żadnych zysków. Przy zarobkach koło 1200 PLN to jest dla mnie już spory wydatek który nigdy się nie zwróci.

 

Akurat myślałem rocznie lecz myślę nad transferem jeszcze. Jest możliwość taka na naszym FTP Storage tyle że by trzeba było wymusić obsługę www dla tego konta dlatego zapytałem czy jest to cena w miarę rozsądna lecz cały czas nie liczyłem transferu. Mamy tam praktycznie jeszcze 4TB wolnego miejsca i rurka zajęta głównie nocą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Rocznie to zmienia postać rzeczy :) Jeżeli płatność za rok to nie powinno być problemu nawet jeżeli cena będzie nieco wyższa.

Jeszcze jedna uwaga co do oglądalności - po publikacji będzie na pewno spora ilość odtworzeń, więc łącze na pewno to odczuje, potem już tylko pojedyncze przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rocznie to zmienia postać rzeczy :) Jeżeli płatność za rok to nie powinno być problemu nawet jeżeli cena będzie nieco wyższa.

Jeszcze jedna uwaga co do oglądalności - po publikacji będzie na pewno spora ilość odtworzeń, więc łącze na pewno to odczuje, potem już tylko pojedyncze przypadki.

 

Tam jest rurka 1 Gbit/s z gwarancją na 500 Mbit/s, która codziennie "przewala" dane na drugi serwer ;) Maila masz w profilu daj mi znać to po prostu coś przygotujemy i po kłopocie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj bihost.pl, ale załóż, że dzisiaj jest, jutro nie ma. Tak eksperymentalnie.

 

druga opcja tam! Za eksperymentalnie dałem +

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@SiXwishlist, jak odbiję się od dna to się skontaktuję i będziemy wtedy ustalać szczegóły.

 

@Misiek08, potrzebuję sprawdzonej i solidnej oferty. Firmy ze statusem "dziś jesteśmy, jutro nas nie ma" nie specjalnie mnie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×