Skocz do zawartości
jakrit

Hosting pod pobieranie plików, całkowicie legalnych.

Polecane posty

Szukam hostingu albo vps na którym będę mógł przechowywać pliki, ilość potrzebnego miejsca to co najmniej 50GB, musi mieć szybkie łącze, minimalnie 100mbps ale lepiej więcej, i oczywiście nielimitowany transfer, całkowicie nielimitowany, nie tak, że po przekroczeniu kilku TB (które na pewno miesięcznie przekroczę) nagle spadnie do 1 albo 10mbps. Tak nie, zawsze nolimit musi być.

Na razie mam na uwadze mintshost vps starter za 150 brutto na rok, coś lepszego będzie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie mam na uwadze mintshost vps starter za 150 brutto na rok, coś lepszego będzie?

 

Przy takiej kwocie za VPS nie będziesz miał dużego wyboru.

 

całkowicie nielimitowany, nie tak, że po przekroczeniu kilku TB (które na pewno miesięcznie przekroczę) nagle spadnie do 1 albo 10mbps

 

Nie ma czegoś takiego, nie licz na to, że jakaś firma da Ci nielimitowany transfer bez obciętego łącza za 150 złotych na rok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam hostingu albo vps na którym będę mógł przechowywać pliki, ilość potrzebnego miejsca to co najmniej 50GB, musi mieć szybkie łącze, minimalnie 100mbps ale lepiej więcej, i oczywiście nielimitowany transfer, całkowicie nielimitowany, nie tak, że po przekroczeniu kilku TB (które na pewno miesięcznie przekroczę) nagle spadnie do 1 albo 10mbps. Tak nie, zawsze nolimit musi być.

Na razie mam na uwadze mintshost vps starter za 150 brutto na rok, coś lepszego będzie?

 

 

VPS bez limitu transferu jak znajdziesz nikt tobie nie pozwoli na stałą prędkość pobierania danych rzędu 100mbps przy kwocie 150zł. Usługa hostingu współdzielonego jak sama nazwa wskazuje również będzie ograniczała wykorzystanie usługi pod to konkretne zastosowanie. Nie znam zasady jak będzie odbywać się dystrybucja tych plików że np link do pliku będzie generowany po kilku sekundach czy bezpośrednio bez takiego ograniczenia. Może by było łatwiej coś doradzić jak byś odrobinę rozszerzył zasadę działania twojego "projektu".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, bezpośredni link do pliku najlepiej. Po prostu na innej stronie będzie odtwarzacz video, który jako src będzie miał ustawiony link do pliku mp4 na tym vpsie albo na hostingu, bo hosting też wchodzi w grę, cokolwiek co pozwoli na bezpośredni dostęp do plików po linku typu http://adresip.xx/film001.mp4.

 

I z tego odtwarzacza będzie jednocześnie korzystać kilkaset osób, będą to filmy około 1 godziny każdy, w rozmiarze do 2GB każdy.

 

Jak rozmawiałem z mintshost to powiedzieli mi że na 100% jest nolimit.

Edytowano przez jakrit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak rozmawiałem z mintshost to powiedzieli mi że na 100% jest nolimit.

 

nie zapomnij spytać się jeszcze o gwarantowaną przepustowość łącza jaka Cię interesuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam online.net pod to, ciągniesz ile rura wyrobi w miesiąc.

Polskie firemki są słabe, 5TB to max jaki ci zaoferują (wiadomo z jakiego powodu :P).

Edytowano przez lyca (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, bezpośredni link do pliku najlepiej. Po prostu na innej stronie będzie odtwarzacz video, który jako src będzie miał ustawiony link do pliku mp4 na tym vpsie albo na hostingu, bo hosting też wchodzi w grę, cokolwiek co pozwoli na bezpośredni dostęp do plików po linku typu http://adresip.xx/film001.mp4.

 

I z tego odtwarzacza będzie jednocześnie korzystać kilkaset osób, będą to filmy około 1 godziny każdy, w rozmiarze do 2GB każdy.

 

Jak rozmawiałem z mintshost to powiedzieli mi że na 100% jest nolimit.

 

To wiele wyjaśnia dlaczego nikt nie złoży tobie oferty. Wspominałeś coś o kilkuset osobach w pierwszym poście więc utrzymanie ruchu na takim poziomie odnośnie profilu projektu i jego przeznaczenia jest nie do utrzymania za takie pieniądze. VPS? Nic z tego , nikt nie dostarczy Tobie usługi za 150zł o takich parametrach jakie oczekujesz. Sam transfer jest do przeskoczenia ale zlimitowany pewnie do 10/20 mbps. Co innego kiedy by to był np strumień to można by rozłożyć ten ruch na kilka VPS ale cena i tak urośnie. Tu nie ma złotych recept tanie rozwiązanie = żadne rozwiązanie. Wspomniany w postach Kimsufi albo Online.net również nie dostarczy tobie usługi za kwoty jakie chcesz przeznaczyć. Bądźmy po prostu poważni. Co innego kiedy dotyczyło by to tylko np większej powierzchni lub samego transferu ale "rurka" niestety kosztuje zwłaszcza w Polsce gdzie podejrzewam masz klientów. Jak znajdziesz coś takiego to daj znać bo jestem aż ciekaw kto zaoferuje tobie usługę za taką zabawną kwotę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I z tego odtwarzacza będzie jednocześnie korzystać kilkaset osób, będą to filmy około 1 godziny każdy, w rozmiarze do 2GB każdy.

Kilkaset osób za 150zł rocznie?

 

giphy.gif

 

Polskie firemki są słabe, 5TB to max jaki ci zaoferują (wiadomo z jakiego powodu :P).

Z jakiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem są koszta, za 1Gbps trzeba wydać 5 cyfrowe sumy. Dlatego jedyny ratunek to cięcie łącz na x TB dla klienta, aby zapiąć ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy interesowałoby się rozliczanie od ruchu? Stawki dużo niższe niż ma Amazon ma dla swoich usług.

 

Ew. jeżeli masz budżet w stylu 130zł na miesiąc i na instalację 150zł to jesteś w stanie to uruchomić na tanich serwerach dedykowanych. Moim skromnym zdaniem będzie bardzo ciężko utrzymać to za mniej niż 80-100zł/mies biorąc pod uwagę Twoje wymagania. Oczywiście mówię tutaj o niegwarantowanych, budżetowych ofertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam online.net pod to, ciągniesz ile rura wyrobi w miesiąc.

Polskie firemki są słabe, 5TB to max jaki ci zaoferują (wiadomo z jakiego powodu :P).

 

Nie polskie firemki tylko wszyscy... Przykładowo my kolokujemy swoje serwery w jednej z największych serwerowni w Wielkiej Brytanii, jest to naprawdę wielki punkt wymiany ruchu, a standardowo na 1U dostajesz rurkę 1Gbps oraz 1 TB transferu miesięcznie, każdy dodatkowy TB to koszt 12 funtów (ok.67 zł), i każda większa serwerowni ma podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam hostingu albo vps na którym będę mógł przechowywać pliki, ilość potrzebnego miejsca to co najmniej 50GB, musi mieć szybkie łącze, minimalnie 100mbps ale lepiej więcej, i oczywiście nielimitowany transfer, całkowicie nielimitowany, nie tak, że po przekroczeniu kilku TB (które na pewno miesięcznie przekroczę) nagle spadnie do 1 albo 10mbps. Tak nie, zawsze nolimit musi być.

Na razie mam na uwadze mintshost vps starter za 150 brutto na rok, coś lepszego będzie?

 

 

ten za 10zl spokojnie kilka TB miesięcznie ale ma limit 10TB no i dysk mały

http://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml

jedyny ratunek to kimsufi stare sa po 20zl miesięcznie taniej nic nie znajdziesz

 

 

 

Nie polskie firemki tylko wszyscy... Przykładowo my kolokujemy swoje serwery w jednej z największych serwerowni w Wielkiej Brytanii, jest to naprawdę wielki punkt wymiany ruchu, a standardowo na 1U dostajesz rurkę 1Gbps oraz 1 TB transferu miesięcznie, każdy dodatkowy TB to koszt 12 funtów (ok.67 zł), i każda większa serwerowni ma podobnie.

 

Kosmiczne ceny w porównaniu do ovh czy online licząc volumen transferu

 

 

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem są koszta, za 1Gbps trzeba wydać 5 cyfrowe sumy. Dlatego jedyny ratunek to cięcie łącz na x TB dla klienta, aby zapiąć ruch.

 

 

E, spokojnie za 4 cyfrową da się zrobić i to z 5 z przodu. :) Przy większym wolumenie o braku protekcji można jeszcze sporo zejść z ceny per Gbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×