Skocz do zawartości
HaPe

Odnowienie .pl na kilka lat

Polecane posty

Witam, otrzymałem ostatnio informację, że NASK nie pozwala już na odnawianie domen na okres dłuższy niż 1 rok. Czy to jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu odnawiać/zakupić domeny na okres 1-10 lat, u nas także jest taka możliwość.

Często jednak firmy nie mają takich okresów w formularzu zamówień z prostej przyczyny, jest małe zainteresowanie takimi przedłużeniami.

Wystarczy napisać jednak do firmy i można bez problemu przedłużyć na ten okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah, sporo wniosłeś do tematu! Sam ostatnio mogłem przedłużyć domenę na co najmniej 3 lata.

 

A ze zrozumieniem czytać umiesz, czy nie bardzo?

 

@OP - a skąd taka plotka w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jednej z firm (obecnej tutaj na forum) otrzymałem informację, że przedłużenie o więcej niż 1 rok nie jest możliwe.

Zapytam jeszcze oto czy znacie firmę, która posiada wsparcia dla następujących funkcji dla domen:

-opcja ustawienia 9 dns dla domen polskich

-obsługa gluedns w tym dla ipv6

-możliwość wgrania rekordów dnssec

-nie jest to ovh?

Nazwa.pl wsparcia takiego nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NASK na tyle maksymalnie pozwala, większość operatorów ogranicza to do 2 lub czasami 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. ze względu na redundancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do obsługi DNSSEC i IPv6, to - przynajmniej w przypadku bezpośrednich partnerów NASK - masz to wyszczególnione na stronie dns.pl/porozumienie/partner.html Natomiast w przypadku usługodawców nie będących partnerami NASK: trzeba by sprawdzić z którym partnerem NASKu współpracują.

 

Nie wiedziałem, że można aż (lub tylko) 9 serwerów nazw przypisać do "peelek", ale przypuszczam, że chyba u żadnego rejestratora panel kontrolny tego nie przewiduje. Jednak powinni umożliwić dopisanie tylu serwerów po osobistym kontakcie z obsługą (tak np. odpowiedzieli mi w Forpsi.pl, których to panel przewiduje tylko trzy miejsca, ale jeśli chcę dodać więcej, mam po prostu do nich w tej sprawie pisać).

 

Jednak osobiście nie widziałem domeny, która by tyle wykorzystywała, spośród tych, które znam, to najwięcej jest ustawione dla nask.pl - 6. Nawet sama końcówka "pl" obsługiwana jest (tylko) przez 7 serwerów nazw (do października 2014 było 8, ale wyłączyli c-dns.pl, a kiedyś pewnie i 9, bo b-dns.pl też nie istnieje już od lat), choć takie "com" czy "net" już mają ustawione dla siebie 13.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×