Skocz do zawartości
xorg

Gdzie SSL DV z opcją Wilcard?

Polecane posty

Cześć ! ;)

 

Potrzebuję kupić certyfikat SSL z weryfikacją DV. Interesuje mnie opcja wildcard oraz aby certyfikat był dobrze rozpoznawany, również w przeglądarkach mobilnych. To ważne.

 

Ilość ofert jest ogromna, a brak szczegółów przy nich i się trochę zagubiłem ;)

 

Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze:

 

Comodo Positive Wildcard SSL - 350 zł z VAT

Comodo Essential Wildcard SSL - 400 zł z VAT

Rapid SSL Wildcard - 400 zł z VAT

 

Dla mobilnych najlepiej nie używaj SNI, tylko użyj dedykowanego IP na serwerze.

 

http://www.hekko.pl/certyfikaty_ssl.html

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Comodo Positive Wildcard SSL - 350 zł z VAT

Comodo Essential Wildcard SSL - 400 zł z VAT

Rapid SSL Wildcard - 400 zł z VAT

Jesteś w stanie mi wyjaśnić czym się od siebie różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to? http://www.nazwa.pl/certyfikaty-ssl/199zł Używamy i działa bez problemu

Tez o tym myslalem, cena bardzo niska, za niska, jak na firmy typu Nazwa... dziwne sie wiec wydaje :)

 

Certyfikat byc moze kupimy od razu na wiecej niz rok, wiec nie chcemy sie utopic z tym ze kase wydamy a bedziemy niezadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie mi wyjaśnić czym się od siebie różnią?

 

W zasadzie tylko wystawcą i sumą gwarancji dawaną na certyfikaty w przypadku ich złamania (Rapid 5k$, Comodo 10k$).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem, cena bardzo niska, za niska, jak na firmy typu Nazwa... dziwne sie wiec wydaje :)

 

Certyfikat byc moze kupimy od razu na wiecej niz rok, wiec nie chcemy sie utopic z tym ze kase wydamy a bedziemy niezadowoleni.

Używamy go na naszych serwerach bez żadnych problemów, również z pocztą i wspomnianymi urządzeniami mobilnymi.

 

Jeżeli interesuje Cię zakup poza PL, to polecam https://www.gogetssl.com/comodo-ssl-certificates/. Korzystam z ich oferty od 3 lat, wszystko działa bez problemu, sprawny support. Ceny też niższe niż w PL.

Cena jest niewiele niższa od hekko a na pewno nie przebije tego co ja podałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena jest niewiele niższa od hekko a na pewno nie przebije tego co ja podałem

 

Cena nazwassl może i jest atrakcyjna, pytanie czy root CA znajduje się domyślnie zainstalowany w przeglądarkach internetowych i mobilnych, czy trzeba go najpierw ręcznie dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Cena nazwassl może i jest atrakcyjna, pytanie czy root CA znajduje się domyślnie zainstalowany w przeglądarkach internetowych i mobilnych, czy trzeba go najpierw ręcznie dodać.

 

Skoro świeżo zainstalowany komputer nie zgłasza problemu , skoro klienci sprawdzający pocztę przez tablet nie zgłaszają problemów, skoro stare telefony nie zgłaszają problemów to chyba jest wszystko w porządku. Nie polecał bym jeżeli coś by było nie tak, tym bardziej że zupełnie nic z tego nie mam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro świeżo zainstalowany komputer nie zgłasza problemu , skoro klienci sprawdzający pocztę przez tablet nie zgłaszają problemów, skoro stare telefony nie zgłaszają problemów to chyba jest wszystko w porządku. Nie polecał bym jeżeli coś by było nie tak, tym bardziej że zupełnie nic z tego nie mam :)

 

 

Czy ja kogoś tutaj personalnie posądzam o cokolwiek, jeżeli tak to odczułeś to przepraszam. Troszkę poszperałem i znalazłem odpowiedź na własne pytanie:

 

http://www.certum.pl/certum/cert,wiedza_certyfikaty_ssl_wspieranie_przegladarki.xml

 

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linux (OpenSSL v0.9.5+)

Nie wydaje mi się, żeby zainstalowane certyfikaty zależały od wersji OpenSSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

root CA znajduje się domyślnie zainstalowany w przeglądarkach

Bingo ! o to chodzi

 

 

 

Czy mobilne przeglądarki mają inne certyfikaty domyślnie zainstalowane niż ich desktopowe odpowiedniki?

 

Urządzeń mobilnych jest dużo i jest tak jak mówisz, każdy telefon komórkowy ma zainstalowane inne certyfikaty. Przed era smartfonów już certyfikaty już były instalowane w telefonach ;)
Problem też dotyczy Windows'a XP który nie ma w sobie domyślnie paru ważnych CA wpisanych, niestety nie wiem jakich.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×