Skocz do zawartości
Chw.Tomasz

Tworzenie subdomeny

Polecane posty

To jest panel do zmiany ustawień DNS? Możesz na sztywno dodać subdomena.domena.pl A (rekord) 0.0.0.0 (adres IP) ale na samym serwerze VPS musisz również przygotować ustawienia dla tej subdomeny. Jaki panel masz na VPS-e?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz tak samo jak jest subdomena www czyli dodajesz rekord CNAME kierujący na Twój główny adres.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz tak samo jak jest subdomena www czyli dodajesz rekord CNAME kierujący na Twój główny adres.

 

Okej, to zrobiłem - i teraz mam dodać folder na serwerze z nazwą subdomeny i tam wrzucać pliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No ok, ale miałem na myśli zainstalowany panel na VPS-e a nie panel OVH. To odrobinę komplikuje sprawę ponieważ wymaga posiadania wiedzy w zakresie serwera Apache, SSH i pozostałych elementów które sprawią dodanie subdomeny również w konfiguracji samego VPS-a. Skoro chcesz stworzyć subdomene to pewnie chcesz by wskazywała odpowiedni katalog. Podejrzewam że chcesz również mieć FTP by wgrać stronę a o bazie danych nie wspomnę. Popraw mnie jeżeli się mylę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No ok, ale miałem na myśli zainstalowany panel na VPS-e a nie panel OVH. To odrobinę komplikuje sprawę ponieważ wymaga posiadania wiedzy w zakresie serwera Apache, SSH i pozostałych elementów które sprawią dodanie subdomeny również w konfiguracji samego VPS-a. Skoro chcesz stworzyć subdomene to pewnie chcesz by wskazywała odpowiedni katalog. Podejrzewam że chcesz również mieć FTP by wgrać stronę a o bazie danych nie wspomnę. Popraw mnie jeżeli się mylę.

 

 

Serwer mam skonfigurowany, Apache2, php współgrające z mysql oraz mam też ftp zrobione. Z żadnego panelu nie korzystam, no, ale w tym wypadku raczej zacznę - polecisz jakiś dobry pod Debiana 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Serwer mam skonfigurowany, Apache2, php współgrające z mysql oraz mam też ftp zrobione. Z żadnego panelu nie korzystam, no, ale w tym wypadku raczej zacznę - polecisz jakiś dobry pod Debiana 7?

 

Rewelacji nie ma i jedynie co mi przychodzi do głowy to zpanel Odnośnie spolszczenia tego panelu zajrzyj tu forum zpanel , zresztą robił to człowiek , który odwiedza również wht.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×