Skocz do zawartości
robson345

ownCloud czy coś innego?

Polecane posty

Szukam skryptu chmury który będzie można postawić na własnej maszynie, z którego będzie mogło korzystać kilka osób. Coś co będzie łatwe w obsłudze od strony użytkownika dla przeciętnego Kowalskiego. Obecnie znany jest mi tylko skrypt ownCloud, ale może ktoś korzysta z innych ciekawszych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potwierdzam. Wersja 7 wprowadziła sporo ulepszeń a porównaniu do wersji 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam skryptu chmury który będzie można postawić na własnej maszynie, z którego będzie mogło korzystać kilka osób. Coś co będzie łatwe w obsłudze od strony użytkownika dla przeciętnego Kowalskiego. Obecnie znany jest mi tylko skrypt ownCloud, ale może ktoś korzysta z innych ciekawszych rozwiązań.

 

Na obecną chwilę odpowiednika ownCloud nie ma. Pisząc odpowiednika mam na myśli szereg opcji jakie posiada ten skrypt w formie modułów. Wszystko zależy do czego tak naprawdę chcesz używać takiego rozwiązania. Wymieniając konkretne elementy podejrzewam że może znalazło by się coś innego. Nie każdemu jest potrzebny np kalendarz również nie każdy chce mieć dostęp przez specjalną aplikacje. Wielu szuka czegoś prostego do przechowywania plików i tylko do tego. Jeżeli pójdziemy w tym kierunku to pewnie by się coś znalazło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko udało się ustawić zbędne moduły typu kontakty czy też kalendarz wyłączyłem. Szkoda tylko że do końca nie działa poprawnie oglądanie filmików poprzez przeglądarkę, bo w połowie nagrania robi się biały ekran. Możliwe że to problem z kodekami. Ogólnie faktycznie poprawili wiele rzeczy w tej wersji 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT ale chodzi o owncloud,

mapował ktoś owncloud w windows 7/8 chodzi mi o Webdev ? Niestety nie przyjmuje mi danych. to czysta instalacja OC więc może czegoś nie zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, niestety już to wcześniej przetestowałem, nie pomogło

cały czas system pyta o login i hasło w ostatnim kroku mapowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT ale chodzi o owncloud,

mapował ktoś owncloud w windows 7/8 chodzi mi o Webdev ? Niestety nie przyjmuje mi danych. to czysta instalacja OC więc może czegoś nie zrobiłem.

 

Bez zagłębiania się w szczegóły problem dotyczy niewłaściwej konfiguracja usługi hostingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak domena powinna mieć szyfrowanie, dzięki za info

Ale na Windows i tak nie udało mi się zmapować po przez "Mapuj dysk sieciowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×