Skocz do zawartości
bybunny

Domeny w Google

Polecane posty

Google tutaj pełni funkcję registrara. Nic szczególnego. Pewnie ma związek z ich registry. Kupili prawa do kilku nowych tld, to i weszli na rynek domenowy normalnie.

 

Przeniesienie/rejestracja domen są niedostępne z Polski w tej chwili.

 

We’re sorry. Google Domains may not be available in your country. Sign up to get notified when it is available. Learn more Dismiss.

Za to zaproszenia można wysyłać ;)

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem że na terenie Polski to nie działa, podobnie jak wiele innych usług. Ale chodzi mi również o sam fakt że google podąża w kierunku znacznie szerszym. Plany rozwoju google zmieniają się dość mocno wchodząc w gałęzie usług które nie były brane kiedyś pod uwagę. To tylko pytanie z ciekawości bo może ktoś ma własną teorię na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele? Część Playa. W zasadzie tyle.

 

Czy tylko część usługi Play? Narzędzia np dostępne dla platformy biznesowej, urządzenia w programie dla biznesu? I o ile pamiętam to pewne funkcje związane z migracja zasobów również nie były dostępne w programie dla szkół na terenie Polski. Wiem że trudno nadążyć za ich usługami ponieważ zmiany pojawiają się dość często. Podobnie było z usługa DNS podobną do usługi Amazon. Teraz jest cisz o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było z usługa DNS podobną do usługi Amazon. Teraz jest cisz o niej.

To jest część Google Cloud teraz, jeśli mówisz o odpowiedniku Route53. I jak kupisz domenę w Google Domains, to chyba dostajesz właśnie Google Cloud DNS w cenie.

 

When you manage a domain with us, you get to use the same DNS servers as Google. This means your domain will connect quickly and reliably to your website. We include 10 million resolutions per year for each domain you register with Google Domains.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest część Google Cloud teraz, jeśli mówisz o odpowiedniku Route53. I jak kupisz domenę w Google Domains, to chyba dostajesz właśnie Google Cloud DNS w cenie.

 

 

Tak tylko w usłudze google cloud wyliczasz cenę w odniesieniu do ilości zapytań i utrzymywaniu odpowiedniej ilości wpisów co w przypadku google domains nie jest takie jasne. Pisząc również że jest cisza o odpowiedniku usługi DNS w Amazon mam również na myśli rozwój tej usługi na platformach tworzonych niezależnie. O usługach Amazon jest dość głośno natomiast "bum" na platformę google znacznie zmalał. Osobiście nie traktuję obu usług jako coś co mnie interesuje na tę chwilę aczkolwiek kiedyś się przymierzałem do wdrożenia pewnej usługi i jednak wybrałem Amazon. Nie pamiętam już gdzie ale było porównanie cen usług i to dość szczegółowe gdzie Amazon wypadł lepiej. Google natomiast idzie w inną stronę , dość niezależnie operując na kierunkach rozwoju danej platformy w sposób bardzo łatwy. Może to wynika z podstawowych zasad jakie obrali, że gdy tworzą dany projekt uruchamiają potężną grupę ludzi wykorzystując strategię na zasadach "wszystko na jedna kartę" . Wracając do google domains zastanawia mnie jak w tym konkretnym przypadku potoczą się losy. Czy stanie to na obecnej platformie z drobnymi poprawkami czy jest to część czegoś większego? Jak to będzie wyglądało w kontekście globalnym i na ile będzie to usługa , która zostanie zaakceptowana jako coś co np zmiecie innych usługodawców sprzedających domeny. Czy ich platforma otworzy ten ruch na skalę globalną? Jeżeli faktycznie by stworzyli coś w rodzaju usługi gdzie kupienie domen ze wszystkimi rozszerzeniami było by możliwe podejrzewam lecz mogę się mylić ceny takich domen mogły by zachwiać obecny rynek i to znacząco. Kwoty jakie google jest wstanie zainwestować w stworzenie takiej platformy z góry skazują mniejsze firmy do kapitulacji. Dla google opłacenie początkowej kwoty by stać się rejestratorem konkretnego rozszerzenia to drobnostka tym bardziej że tworzone projekty przez nich samych są forma ucieczki od podatków. To naturalny proces w kolejnych inwestycjach wykorzystywany na całym świecie przez wiele firm. Ale rozmawiamy tu o takiej skali finansowej gdzie takie decyzje mogą zmienić bardzo dużo na rynku domen. Podobnie może się stać z usługami hostingowymi. Stworzenie odpowiedniej platformy przez google to że tak to ujmę jest "pikuś". Mimo to zatrzymali się na chmurze. A przecież by mogli pójść dalej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w usłudze google cloud wyliczasz cenę w odniesieniu do ilości zapytań i utrzymywaniu odpowiedniej ilości wpisów co w przypadku google domains nie jest takie jasne.

Dziesięć milionów zapytań masz w cenie. Pewnie jakiś sensowny pakiet wpisów.

 

Pisząc również że jest cisza o odpowiedniku usługi DNS w Amazon mam również na myśli rozwój tej usługi na platformach tworzonych niezależnie. O usługach Amazon jest dość głośno natomiast "bum" na platformę google znacznie zmalał.

Boom na Google Cloud dopiero się szansę zacząć, bo ledwo dwa miesiące wprowadzili autoskaler. Google idzie dokładnie w kierunku Amazona.

 

Mimo to zatrzymali się na chmurze. A przecież by mogli pójść dalej.

Gdzie dalej? I jaka ucieczka od opodatkowania z kilkunastoma rozszerzeniami po kilkaset tysięcy dolarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dalej? I jaka ucieczka od opodatkowania z kilkunastoma rozszerzeniami po kilkaset tysięcy dolarów?

 

Dalej mam na myśli oferowanie sprzedaży domen jak typowy usługodawca .com , .net , .pl itd , również pisząc dalej mogą stworzyc przeciez panel hostingowy, który zarządzał by usługą podobnie jak hosting współdzielony tyle że rozproszony po chmurze. Ale mogą przecież stworzyć taką platformę która dokładnie by działała jak normalna usługa dostępna na całym świecie oferowana przez niezależne mniejsze firmy hostingowe. Mając taki potencjał jest to przecież realne. Jak coś takiego by się stało to po co klient by np miał kupować usługę hostingową np w 1and1 czy home czy u nas skoro loguje się do google, przenosi domenę dodaje usługę hostingowa powiedzmy za dolara miesięcznie i instaluje sobie np blog oparty wordpress. Skala możliwości w google jest bardzo duża dlatego zadałem to czy inne pytania by wiedzieć jakie maja odczucia inni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting współdzielony nie jest w stylu Google, bo wymaga za dużo bezpośredniego wsparcia klienta. A sprzedaż domen .com, .net itd to jest dokładnie oferta Google Domains.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting współdzielony nie jest w stylu Google, bo wymaga za dużo bezpośredniego wsparcia klienta. A sprzedaż domen .com, .net itd to jest dokładnie oferta Google Domains.

O tym teraz przecież mówię, co będzie z rynkiem domen kiedy wersja beta przestanie być nią i skala usługi pochłonie rynek domen. To że wsparcie kosztuje to jedno ale google jest znane z tz systemu pomocy, który nawet przy małym elemencie zawiera stron jak dobry słownik z podziałem na kilka języków. Więc dalej twierdzę że możliwości są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym, że jeśli domena będzie zakupiona w google to jest pozycje będą lepsze? W tedy kto będzie liderem domenowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwościa na rozwiniecie tego projektu. Podbijajcie temat jeśli bedziecie mieli świeze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×