Skocz do zawartości
Brosper

Ceny domen 2015 i domena dla firmy

Polecane posty

Czy ktoś wie co się stało z cenami domen na rok 2015? Chwilę mnie nie było a ceny drastycznie podskoczyły. Czym to jest spowodowane. Mistrzem jest chyba home.pl gdzie przedłużenie kosztuje 121,77zł dla końcówki .pl

 

Oraz mam pytanie, gdzie polecacie trzymać domenę dla firmy. Lepiej zostawić ją u jednego dostawcy razem z serwerem czy trzymać u najtańszego dobrego dostawcy np. aftermarket.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W MZone.uk przedłużenie domeny .pl kosztuje 56zł, co prawda w OVH jest taniej ale tam jest za dużo formalności przy przenoszeniu domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż taki zdesperowany nie jestem, ale chyba musisz mi przyznać rację że 121zł to lekka przesada?

 

do 80zł jestem w stanie zapłacić za przedłużenie .pl u dobrego domainera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co się stało z cenami domen na rok 2015? Chwilę mnie nie było a ceny drastycznie podskoczyły. Czym to jest spowodowane. Mistrzem jest chyba home.pl gdzie przedłużenie kosztuje 121,77zł dla końcówki .pl

 

Oraz mam pytanie, gdzie polecacie trzymać domenę dla firmy. Lepiej zostawić ją u jednego dostawcy razem z serwerem czy trzymać u najtańszego dobrego dostawcy np. aftermarket.pl?

 

Nic się w home.pl nie zmieniło - było 99 netto a teraz podają 121,77 brutto.

 

W aftermarket też się niedługo zmieni bo zaczną doliczac polski VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co prawda w OVH jest taniej ale tam jest za dużo formalności przy przenoszeniu domeny.

Trzeba wypełnić i zeskanować jeden formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W MZone.uk przedłużenie domeny .pl kosztuje 56zł, co prawda w OVH jest taniej ale tam jest za dużo formalności przy przenoszeniu domeny.

 

OVH pracuje już nad zmianą tych formalności. Niedługo będzie to sprowadzone do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nowych domen zdecydowanie ovh, a jeśli przenoszenie jest problematyczne, to spokojnie znajdziesz kilka firm w których zapłacisz max 60 zł brutto za domenę pl.

Swoją drogą to w 2015 możemy się chyba spodziewać wzrostu cen w niektórych firmach (choć home.pl jest słabym przykładem), bo wchodzi w UE nowa dyrektywa o VAT, która raczej na dobre nikomu nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W home.pl tyle pieniędzy za przedłużenie?! no to przecież strasznie naciąganie kieszeni klienta. Kto co woli...i tak znajdzie się grupa ludzi, która w ciemno kupi taką usługę. Z tego co wiem tam gdzie mam domeny, czyli w RejestracjaDomen.pl nie planują jakiś znacznych podwyżek. Jestem już u nich całkiem długo i nie zafundowali mi niemiłych niespodzianek. Bezpiecznie.

A co do podwyżek cen pewnie w jakimś stopniu są uzależnione od rynku walutowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W home.pl tyle pieniędzy za przedłużenie?! no to przecież strasznie naciąganie kieszeni klienta.

Nie naciąganie, tylko oni z tego pokrywają straty z nieprzedłużonych domen. Co kto lubi, dokładnie: albo płacisz rynkową cenę, albo subsydiowaną, którą firma musi sobie potem gdzieś odbić.

 

Z tego co wiem tam gdzie mam domeny, czyli w RejestracjaDomen.pl nie planują jakiś znacznych podwyżek. Jestem już u nich całkiem długo i nie zafundowali mi niemiłych niespodzianek. Bezpiecznie.

Jeśli firma liczyła wcześniej polski VAT, to nic się nie zmieni. Większość registrarów popularnych tutaj (jak OVH) robiła tak od dawna.

 

A co do podwyżek cen pewnie w jakimś stopniu są uzależnione od rynku walutowego.

Dla .pl? Nie, no jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Czy ktoś wie co się stało z cenami domen na rok 2015? Chwilę mnie nie było a ceny drastycznie podskoczyły. Czym to jest spowodowane. Mistrzem jest chyba home.pl gdzie przedłużenie kosztuje 121,77zł dla końcówki .pl

 

Co to za herezje, przecież ta cena nie zmieniła się od lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta cena w home jest już od wielu lat. Przy jeden domenie da się przeżyć, ale przy większej ilości to faktycznie lepiej szukać czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie naciąganie, tylko oni z tego pokrywają straty z nieprzedłużonych domen. Co kto lubi, dokładnie: albo płacisz rynkową cenę, albo subsydiowaną, którą firma musi sobie potem gdzieś odbić.

 

 

Jeśli firma liczyła wcześniej polski VAT, to nic się nie zmieni. Większość registrarów popularnych tutaj (jak OVH) robiła tak od dawna.

 

 

Dla .pl? Nie, no jak.

Nie miałem tu na myśli konkretnie peelek, ale ogólnie cennik domen, zarówno eu, com, czy samych globalnych, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić wzrostem cen domen globalnych. Kurs dolara mocno w górę więc i ceny domen do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z home.pl, czy z nazwa jest taka sytuacja, ze oni oferuja fajne oferty dla firm, klientów indywidualnych trochę nie doceniają. A jak już zaoferują ceny domen całkiem dobre, to potem zdzierają za odnowienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z home.pl, czy z nazwa jest taka sytuacja, ze oni oferuja fajne oferty dla firm, klientów indywidualnych trochę nie doceniają. A jak już zaoferują ceny domen całkiem dobre, to potem zdzierają za odnowienie.

 

Co ci nazwa dla firmy z domen zaoferuje? Brat ma tam kilka domen i jak zobaczył ile ja płacę w innej firmie to stwierdził że można za różnicę niezłą imprezę zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma się zamiaru handlować daną domeną na lewo i prawo to OVH proponuje najlepsze warunki.

 

W przeciwnym razie jest od groma polskich firm, które za niewiele złociszy więcej sprowadzają cesję/transfer do minimum. MZone to tylko jedna z polecanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AfterMarket idealnie nadaje się do trzymania domen, którymi chciałoby się handlować. Może i na tą chwilę są problemy z "wyniesieniem się" z OVH, ale tak, jak przedmówcy stwierdzili, niebawem mają uprościć procedurę do minimum, i wysyłanie jakichkolwiek dokumentów przestanie być wymagane. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AfterMarket idealnie nadaje się do trzymania domen, którymi chciałoby się handlować. Może i na tą chwilę są problemy z "wyniesieniem się" z OVH, ale tak, jak przedmówcy stwierdzili, niebawem mają uprościć procedurę do minimum, i wysyłanie jakichkolwiek dokumentów przestanie być wymagane. :P

 

Tylko w AfterMarket dla osób fizycznych cena nieatrakcyjna bo za .pl 59.95 + 23% VAT = 73,74 zł a w OVH 49,99 zł. Różnica całkiem spora 23,74 zł

Dopiero przy więcej niż 1000 domen taniej w AfterMarket o 23 grosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co się stało z cenami domen na rok 2015? Chwilę mnie nie było a ceny drastycznie podskoczyły. Czym to jest spowodowane. Mistrzem jest chyba home.pl gdzie przedłużenie kosztuje 121,77zł dla końcówki .pl

 

W nazwa.pl jest jeszcze gorzej, bo 123 złote z VAT ;-) Mam tam kilka domen i właśnie jestem na etapie przenoszenia ich do OVH. Zdam relację jak się zakończy wszystko.

 

Opłacenie dwóch domen w nazwa to koszt 246 złotych, natomiast w OVH w tej cenie opłacę 4 domeny i nie dużo braknie do piątej. Różnica straszna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×