Skocz do zawartości
RafoX

Orange vdsl doswiadczenia

Polecane posty

Hej.

Orange proponuje mi zmiane z neo do 10 na vdsl do 80 neo wyciaga mi obecnie 8 wiec nie jest zle i zastanawiam sie czy przejsc. Gwarancja to niby 20 a rachunek tylko 4 zl wiekszy. Jakie sa wasze doswiadczenia z vdsl? Mozna okreslic ile wyciagnie mi mniej wiecej te nowe vdsl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja posiadam opcję do 40 Mb/s na vdsl (mieszkam blisko centrali) łapie mi zawsze 39/4.5 Mb/s chociaż w umowie mam zapis , że wysyłu nie będę miał większego niż 4 Mb/s, w moim przypadku było tak , że po zwiększeniu do 40 Mb/s przyjechał technik i sprawdził czy na pewno tyle pójdzie na kablu dopiero gdy technik dał zielone światło powiększyłem swoją ofertę z do 20 Mb/s na do 40Mb/s. Internet po przesiadce posiadam już około roku i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie umowa do 80 a jest 85. Stabilnie. Pingi ~30ms. Ogólnie polecam. Oczywiście jakość zależy od lokalizacji. Mieszkam na wsi i jest do b.dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Status linii DSL

2.1

Stan połączenia DSL

włączone

2.2

Tryb synchronizacji DSL

Auto

2.3

Ostatnia synchronizacja DSL

8 grudnia 2014, 08 h 12 m

2.4

Czas połączenia DSL

02 d 09 g 23 m 45 s

Prędkość i margines szumu

2.5

Prędkość synchronizacji DSL w górę

1036 Kb/s

2.6

Prędkość synchronizacji DSL w dół

12442 Kb/s

2.7

Margines szumu w dół

7.0 dB

Jakość linii (błędy)

2.8

Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)

0

2.9

Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)

0

 

ostatnie połączenie

10 grudnia 2014, 11 h 36 m

3.4

czas trwania połączenia

00 d 06 g 00 m 53 s

3.5

protokół

ppp

3.6

błędy ostatniego połączenia

brak

3.7

data ostatniego połączenia

3.8

ATM VPI/VCI

0/35

3.9

MTU

1525

 

kilometr może 2 do centrali

 

to łazisz z długim kablem :D

 

Bardzoooo pod Warszawę aż sięga ;)

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilometr może 2 do centrali

 

Sprawdź dokładnie gdzie jesteś podłączony, bo o ile kilometr jest ok i da się na takiej odległości wyciągnąć sensowną prędkość, tak powyżej 1200m zaczynają się problemy z synchronizacją, a co idzie za tym jest cięta prędkość żeby było stabilnie.

 

Maksymalna przepustowość jest osiągana na dystansie około 1200 m i wynosi 26 Mb/s symetrycznie lub niesymetrycznie do 52Mb/s (w kierunku do abonenta) – 16Mb/s (od abonenta).

A prawda jest taka że nawet poniżej tej wartości czasami bywaj problemy, wszystko zależy od stanu sieci. Ja u siebie mam delikatnie ponad kilometr do puchy i całość wygląda tak

 

Maks. prędkość transferu DSLAM

kbit/s

51200

20480

 

Min. prędkość transferu DSLAM

kbit/s

1024

0

 

Wydajność linii

kbit/s

51200

15175

 

Aktualna prędkość transferu

kbit/s

51200

15175

 

Realia

3974636844.png

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz tłumienie na linii? nic więcej twój router nie podaje?

Jeśli masz 8mb/s i sygnał od szumu wynosi 7dB to możesz nie mieć pełnej 40mb/s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nowka centrala zrocili ja w tym roku. Wiecej jak kilometr nie bedzie.

 

Jak wiesz to na bank to nie masz co się zastanawiać, wiadomo im bliżej tym szybciej będziesz miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wiesz to na bank to nie masz co się zastanawiać, wiadomo im bliżej tym szybciej będziesz miał :)

 

Wiem na bank bo światłowody nowe kładli jak i całą centralę stawiali w tym roku.

 

@Kszysiu tu jest temat o 80 a nie o 40.

W piątek mają przyjechać na pomiary to zobaczymy.

Test z przed sekundy:

3974962277.png

3974967536.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hej.

Orange proponuje mi zmiane z neo do 10 na vdsl do 80 neo wyciaga mi obecnie 8 wiec nie jest zle i zastanawiam sie czy przejsc. Gwarancja to niby 20 a rachunek tylko 4 zl wiekszy. Jakie sa wasze doswiadczenia z vdsl? Mozna okreslic ile wyciagnie mi mniej wiecej te nowe vdsl?

 

 

Miałem identyczne przejście. Najpierw z 6 na 10, okazało się że po dwóch tygodniach dalej mam 6 a up minimalnie większy. Zmieniłem na VDSL 30/8 (na umówie 80/8 za chyba 90 czy 100zl miesięcznie z telefonem).

 

Tylko ten ich funbox - do dupy. Niby na umowie net do 80Mbit a wifi zakodowane na 65Mbit (mimo uruchomionego N po obu stronach - zasięg 5/5). I czasami ma zwiechy. Dzisiaj rano musiałem iść i go ręcznie resnąć.

 

Konfiguracja jest ograniczona tego urządzenia do minimum.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem identyczne przejście. Najpierw z 6 na 10, okazało się że po dwóch tygodniach dalej mam 6 a up minimalnie większy. Zmieniłem na VDSL 30/8 (na umówie 80/8 za chyba 90 czy 100zl miesięcznie z telefonem).

 

Tylko ten ich funbox - do dupy. Niby na umowie net do 80Mbit a wifi zakodowane na 65Mbit (mimo uruchomionego N po obu stronach - zasięg 5/5). I czasami ma zwiechy. Dzisiaj rano musiałem iść i go ręcznie resnąć.

 

Konfiguracja jest ograniczona tego urządzenia do minimum.

 

Funboxem nie jestem ograniczony bo mogę dokupić sobie swój modem.

Nie pobierają opłaty za dzierżawę od nich.

Czyli ogólnie można spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funboxem nie jestem ograniczony bo mogę dokupić sobie swój modem.

 

Jak masz wolny 1tysiąc złotych to pewnie że możesz kupić :) przerabiałem ten temat od momentu jak mnie na vdsl przełączyli, i w tańszych modemach zawsze czegoś brakowało, a to porty tylko 100megowe, a to wifi bez N-ki było. W wakacje zamknąłem temat, skończyło się na Fritzboxie 7490.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ja mam ofertę do 10 MBit/s, technik potwierdził, że dziesiątka pójdzie spokojnie. Realia?
2,46 MBit/s DL, 768 Kbit/s UP :-)

"Wszystko dla pieniędzy" jak to mówią, trzeba po prostu czekać na jakiegoś operatora co nie będzie robił nas w balona.. (za sto lat może się doczekamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ofertę do 10 MBit/s, technik potwierdził, że dziesiątka pójdzie spokojnie. Realia?

2,46 MBit/s DL, 768 Kbit/s UP :-)

 

"Wszystko dla pieniędzy" jak to mówią, trzeba po prostu czekać na jakiegoś operatora co nie będzie robił nas w balona.. (za sto lat może się doczekamy)

 

Nie przesadzaj zobacz moje wyniki z neo do 10

Ciągnie ponad 10

wynik z dziś:

3976562768.png

Więc nie każdego robią w balona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

No dobrze, mieszkasz pod Warszawą a ja we wsi.
Kiedy technik mówi, że wyciągniemy 10 MBit / s to tak powinno być a nie, że grają z nami w gierki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mieszkasz pod Warszawą a ja we wsi.

Kiedy technik mówi, że wyciągniemy 10 MBit / s to tak powinno być a nie, że grają z nami w gierki ;)

Do wawy to mi jeszcze daleko. Jak technika przycisniesz i dasz mu dobra polowke w kieszen to ci kable dobrze podlaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak technika przycisniesz i dasz mu dobra polowke w kieszen to ci kable dobrze podlaczy.

 

Takie rzeczy to raczej powinny być robione bez dawania czegokolwiek w łapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×