Skocz do zawartości
smart

Przelew pieniędzy z Anglii do Polski

Polecane posty

Witam muszę wykonać przelew z Anglii do Polski. Nigdy wcześniej nie robiłem takiego przelewu bo zazwyczaj kasę zabierałem i przywoziłem osobiście.. ale w tym roku muszę zostać trochę dłużej w Anglii a pieniądze przydały by się rodzicie do przygotowań na święta.. ja dopiero przyjadę dzień przed świętami ale przynajmniej spędzę je z rodziną. Ktoś coś może podpowiedzieć zaproponować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

easysend.pl jest spoko, 2£ za przelew.

 

Potwierdzam, to w chwili obecnej jedna z korzystniejszych opcji. Jest też możliwość szybszej wysyłki, że kasa będzie na koncie w PL w ciągu 15 min - wtedy koszt to 5 funtów niezależnie od wysyłanej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przelew SEPA? W krajach strefy euro tak chyba jest najłatwiej, ale nie wiem, jak z UK.

 

SEPA jest tylko w euro. Można wysłać w innej walucie ale przy zaksięgowaniu będzie przewalutowanie. I dla przykładu jeśli wyśle się na złotówkowe konto to robią wpierw przewalutowanie na euro a potem jeszcze jedno na złotówki. Z kosztami przelewów w samym euro jest różnie, na przykład taki mbank pobiera 5 złotych za przelew SEPA, a z Irlandii wysyłam takie przelewy za darmo.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co SEPA - skoro można przez wspomnianego wyżej Easysend-a wysłać. Wpłaca się kartą debetową lub zwykłym przelewem bankowym i kasa dociera na max drugi dzień na podany rachunek bankowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co SEPA - skoro można przez wspomnianego wyżej Easysend-a wysłać. Wpłaca się kartą debetową lub zwykłym przelewem bankowym i kasa dociera na max drugi dzień na podany rachunek bankowy.

 

Tylko po co Easysend - skoro można przez SEPA wysłać. Robi się zwykłym przelewem bankowym i kasa dociera na drugi dzień na podany rachunek bankowy.

 

A tak poważnie to dla funtów najlepszy jest zwykły przelew z konta UK na konto walutowe w Polsce jeśli chce się pominąć przewalutowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

załóż alior kanto konto walutowe w gbp

nic ci nie doliczą i przeliczysz sobie w dobrym przeliczniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko banki prowizje zawsze doliczą i jak znam życie będzie to więcej niż te 2£ jak jest w ES.

 

Nie wiem w jakiej erze niektórzy żyją ale obecnie większość banków do pewnej kwoty oferuje darmowe przelewy międzynarodowe. W Polsce należy omijać szerokim łukiem WBK, który potrafił mnie kasować po kilka euro za przyjęcie przelewu na konto walutowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w ES masz pierwszy przelew za free, a każdy kolejny za 2 funty. Można też w ciągu 15 min wysłać do PL, tylko wtedy kosztuje to 5 funtów. Ale dla kogoś kto pracuje w UK 5 funtów to tak jak dla nas 5 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w ES masz pierwszy przelew za free, a każdy kolejny za 2 funty. Można też w ciągu 15 min wysłać do PL, tylko wtedy kosztuje to 5 funtów. Ale dla kogoś kto pracuje w UK 5 funtów to tak jak dla nas 5 zł :)

No 2 funty to bardzo mało jak na przelew międzynarodowy. Podoba mi się to Easysend a Ty sam korzystałeś z ich usług?

Trochę rozwinął się temat a mnie tutaj nie było :) dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Jak macie jakieś sugestie jeszcze to piszcie. Przelew będę robił może w następnym tygodniu to jeszcze mam czas się zastanowić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że często "tanie" przelewy zagraniczne
oznaczają mizerne przeliczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas używam tego systemu i nie miałem z nimi problemu. Przelicznik moim zdaniem bardzo dobry. Może jak ktoś chce przelewać miliony to będzie szukał lepszego rozwiązania. Jeśli nie, to nie ma co się rozczulac tylko wysyłać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×