Skocz do zawartości
Zgredy

Ile Można Zarobić Na Reklamach?

Polecane posty

Witam,

Mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy zarabiają na reklamach w swoich serwisach.

Mam serwis o tematyce gier komputerowych (więc odwiedzany głównie przez ludzi młodych) mający 3000 odsłon dziennie. Zastanawiam się ile możnaby zarobić na reklamach w takim serwisie.

 

Dokładnie rzecz biorąc interesuje mnie, o jakich sumach możemy mówić w przypadku:

 

- wprowadzenia reklam kontekstowych Google (Onet i WP też wchodzą w grę)

 

- wprowadzenia reklam z tradedoubler.com (chyba że znacie coś lepszego)

 

Chodzi mi tylko o to, na ile kliknięć i wyświetleń reklam Waszym zdaniem mogę liczyć przy takiej odwiedzalności i ile na oko mógłbym na tym zarobić.

 

Możecie strzelać dużymi rozpiętościami, wyciągnę średnią i będzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tak minimalną oglądalnością raczej nie opłaca ci się zajmować reklamami. Możesz najwyżej zainstalować googla czy coś w tym stylu, co nie wymaga utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz chciałbym po prostu wiedzieć czy uda mi się uzbierać chociażby żeby zapłacić za serwer, więc mile widziane konkretne liczby - mówimy tu o kilku a w dobrym przypadku kilkunastu złotych miesięcznie? Czy może to by były groszowe sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie zdolności z googla wyciśniesz więcej niż kilkanaście... ale rewelacji nie będzie. Za to nie musisz się tym zajmować, płacą w terminie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie pozostaje nic innego jak zainstalowac i sie pobawic w uklad reklam.

 

To sa statystyki strony, ktora ma od 800 do 1200 odslon dziennie.

 

ŚREDNIA

ilosc wyswietlen dziennie 636,20

ilosc klikniec 33,63

zysk dzienny 5,28

 

ceny w zlotowkach system adkontekst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już śliśle zależy od tematyki... uważaj, żeby Ci się google nie przyczepiło, że łamiesz regulamin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To akurat jest katalog stron wiec totalnie rozna tematyka. Wszystko calkowicie zgodnie z regulaminem. Mozna liczyc na kilkadziesiat zlotych miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 3000 odsłon dziennie powinien być zarobek w google ok. 8-12$/miesiąc. Czyli na opłacenie serwera spokojnie wystarczy. Natomiast pamiętaj że wypłata dopiero od 100$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba pamiętać, że jeśli strona jest anglojęzyczna, to stawki za reklamy będą w większości przypadków zdecydowanie wyższe. Za polskie słowa kluczowe zapłata jest dość licha, ale i tak z googla można spokojnie utrzymać serwer, domeny etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko trzeba pamiętać, że jeśli strona jest anglojęzyczna, to stawki za reklamy będą w większości przypadków zdecydowanie wyższe. Za polskie słowa kluczowe zapłata jest dość licha, ale i tak z googla można spokojnie utrzymać serwer, domeny etc.

 

No właśnie podobna strona do mojej o tej samej tematyce ma sporo reklam zachodnich. Pewnie dlatego że w treści pojawia się dużo nazw gier i innych anglojęzycznych słów. Więc możliwy jest całkiem sensowny zysk? Sweet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie podobna strona do mojej o tej samej tematyce ma sporo reklam zachodnich. Pewnie dlatego że w treści pojawia się dużo nazw gier i innych anglojęzycznych słów. Więc możliwy jest całkiem sensowny zysk? Sweet ;)

 

To nie do końca tak - abstrahując od stron MFA (MAd for Adsense) - Genralnie klikalnośc jest wtedy większa kiedy treść reklam idelanie dopasuje się do treści strony. Wieć reklamy anglojęzyczne nie do końa zachęcają do klików. Mam jeden serwisik z 3-4 000 odsłon - reklamy obsadzone dosyć wyrażnie, w którym strony mają totalnie różne tematyki i adsense raczej słabo dopasowuje treść - Wyniki około 14 centów za 1000 odłon.

Natomiast Przy zwykłym serwisie i niezbyt nachalnym prezentowaniu reklam możesz spokojnie liczyć na poziom 70 centów za 1000 odłson - to nie jest dużo ale z powodzeniem wystarcza na domeny i transfery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×