Skocz do zawartości
killym

Strona na zagranicznym serverze/hostingu.

Polecane posty

Witam, czy jeśli większość użytkowników na danej stronie będę miał z Irlandii, to czy jest sens umieszczać stronę na polskim hostingu? Jak ma się to do wyników wyszukiwania?

Otwieram działalność, będę sprzedawał strony internetowe i porzebuję wykupić hosting reseller lub vps z da. Problem w tym że lokalne usługi są droższe i mało konkurencyjne w stosunku do polskich/uk. Mam też 2 zlecenia w polsce więc to działa również w drugą stronę. Sam czas dostępu uważam za pomijalny, większość będą to mniejsze sklepy, strony wizytówki.

Proszę o wybaczenie mi możliwych "oczywistych" pytań, dopiero się wdrażam .

 

Pozdrawiam, Piotr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jeśli większość użytkowników na danej stronie będę miał z Irlandii, to czy jest sens umieszczać stronę na polskim hostingu? Jak ma się to do wyników wyszukiwania?

Otwieram działalność, będę sprzedawał strony internetowe i porzebuję wykupić hosting reseller lub vps z da. Problem w tym że lokalne usługi są droższe i mało konkurencyjne w stosunku do polskich/uk. Mam też 2 zlecenia w polsce więc to działa również w drugą stronę. Sam czas dostępu uważam za pomijalny, większość będą to mniejsze sklepy, strony wizytówki.

Proszę o wybaczenie mi możliwych "oczywistych" pytań, dopiero się wdrażam .

 

Pozdrawiam, Piotr.

 

Nie ma to aż takiego znaczenia myślę patrząc jedynie, że np mamy kilka stron w USA, pozycjonujemy je a klientów z NL. Wielu klientów z NL korzysta natomiast z usługi hostingu ze względu na cenę i nasze zaangażowanie w te usługi pomimo że oni sami maja klientów w NL. VPS jest ok jak masz czas , ale jak chcesz tylko korzystać to normalny hosting spokojnie wystarczy. Odnośnie kont reseller nie jestem zwolennikiem ponieważ patrząc na obecne wykorzystanie usług klienci wolą kupić wiele usług o dopasowanej powierzchni jak trzymać wszystko na jednym wspólnym i martwic się. To moje skromne zdanie ale cena hostingu oscyluje od 5zł za 1GB więc nie wiem czy warto iść w konto reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma to aż takiego znaczenia myślę patrząc jedynie, że np mamy kilka stron w USA, pozycjonujemy je a klientów z NL. Wielu klientów z NL korzysta natomiast z usługi hostingu ze względu na cenę i nasze zaangażowanie w te usługi pomimo że oni sami maja klientów w NL. VPS jest ok jak masz czas , ale jak chcesz tylko korzystać to normalny hosting spokojnie wystarczy. Odnośnie kont reseller nie jestem zwolennikiem ponieważ patrząc na obecne wykorzystanie usług klienci wolą kupić wiele usług o dopasowanej powierzchni jak trzymać wszystko na jednym wspólnym i martwic się. To moje skromne zdanie ale cena hostingu oscyluje od 5zł za 1GB więc nie wiem czy warto iść w konto reseller.

 

Chodzi o to że uważam iż zdecydowana większość moich klientów nie bedzie miała pojęcia 99% zagadnień związanych z hostingami/serverami itp. Dla każdego więc będę musiał wykupić konto,ew. skonfigurować - zrobić wszystko. Pomyślałem że skoro docelowo będę to robił wiele razy, dlaczego nie wykupić większego planu hostingowego i odsprzedawać miejsce/konta, niż za każdym razem tworzyć nowe, które klient wykorzysta w 5-10%?

Jakie są minusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi o to że uważam iż zdecydowana większość moich klientów nie bedzie miała pojęcia 99% zagadnień związanych z hostingami/serverami itp. Dla każdego więc będę musiał wykupić konto,ew. skonfigurować - zrobić wszystko. Pomyślałem że skoro docelowo będę to robił wiele razy, dlaczego nie wykupić większego planu hostingowego i odsprzedawać miejsce/konta, niż za każdym razem tworzyć nowe, które klient wykorzysta w 5-10%?

Jakie są minusy?

 

Ok, przyjmijmy że masz klienta który ma firmową stronę. Zajmuje ona 250MB, dokładamy do tego pocztę na jedno konto 2Gb. Cena hostingu wyniesie ciebie około 15zł rocznie za 3GB. Twoja konfiguracja to ustawić DNS do domeny. Wgrać stronę utworzyć pocztę i tyle. Praktycznie wielkość wykorzystanej powierzchni w wielu przypadkach to głownie poczta. Jeżeli jest to strona typowo pod sklep potrzebujesz wtedy SSL. Ja jestem zwolennikiem dedykowanego IP pod SSL ale same zasoby dalej są przydzielane według schematu: Powierzchnia strony + Poczta. Jeżeli wykupujesz usługi w jednej firmie masz dostęp do nich w jednym panelu. Klientom wysyłasz dane do panelu webmail gdzie mogą sobie zmienić hasła, ustawić powiadomienia czy stworzyć listę ewentualnych przekierowań. My np stosujemy pewien schemat odnośnie klientów którzy maja więcej jak 5 kont hostingowych, mianowicie otrzymują oni dodatkowo niezależny panel pod backup. Tak naprawdę zmiana pakietu na wyższy - ilość miejsca czy zasoby to wysłanie jednego zgłoszenia do supportu i po kilku minutach dany pakiet jest zmieniony. Oczywiście wiąże się to z dodatkową fakturą ale w pewnych kwestiach tak naprawdę są to sprawy bardzo proste. Mamy klientów jeszcze za czasów starej marki i jedyny kontakt z nimi to taki że widzimy fakturę zapłaconą. Może jakieś zgłoszenie raz na rok ale raczej w formie pytania jak coś zrobić. Skoro chcesz sprzedawać strony bo je robisz to je sprzedawaj razem z usługą hostingową. A zarządzanie zostaw po prostu firmie sprzedającej usługi hostingowe. Tak jak wspomniałem na samym początku, nie zależnie gdzie będziesz trzymał strony , kupuj małe dopasowane pakiety ale w jednej firmie. Wiele firm w Polsce działa na świetnych zasadach i tak naprawdę nie traktuje klienta jako nr a tworzy z nim fajne relacje. W wielu przypadkach ty jako klient stajesz się usługodawcą, firmy hostingowe też czasem coś robią i potrzebują kogoś do pomocy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas dostępu nie jest pomijalny. Do Irlandii to będzie 50ms, samo zestawienie sesji ssl wyjdzie ze 200. Im bliżej, tym lepiej. Pogadaj z Mzone o hostingu tam i oddzielnie weź coś tutaj pod te dwa projekty.

 

Zresztą, hosting w Polsce jest droższy niż w zachodniej Europie, więc dopłacasz za większe opóźnienie. Bez sensu.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas dostępu nie jest pomijalny. Do Irlandii to będzie 50ms, samo zestawienie sesji ssl wyjdzie ze 200. Im bliżej, tym lepiej. Pogadaj z Mzone o hostingu tam i oddzielnie weź coś tutaj pod te dwa projekty.

 

Zresztą, hosting w Polsce jest droższy niż w zachodniej Europie, więc dopłacasz za większe opóźnienie. Bez sensu.

 

Mzone jest świetnym przykładem doskonałych usług i rewelacyjnym podejściem do klienta. Napisz do nich a na pewno zaproponują coś ciekawego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

[..] większość moich klientów nie bedzie miała pojęcia [..]

 

Cieszę się z Twojego optymistycznego nastawienia, ale najpierw znajdź tych hipotetycznych Klientów, a potem rozbuduj zaplecze techniczne, bo w biznesie IT nigdy nie wiadomo, jak się kończy planowanie. Kupując usługi w ciemno, robisz to, co większość ludzi, którzy biorą kredyt na coś, co dopiero zaplanowali, a jeszcze nie robią pełną parą.

 

Może się zdarzyć, że pójdziesz w innym kierunku IT (bardziej dochodowym, bo typowa webmasterka jest mordęgą, zwłaszcza z Klientami "nie mającymi pojęcia") i zostaną Ci rachunki za usługi, które w ogóle się nie przydają.

 

Lepiej znajdź kogoś, kto już utopił w resellerski hosting - najczęściej na aukcjach, gdzie sprzedają usługi hostingowe za kilka złotych / rok, żeby jak najmniej stracić - i porozmawiaj o realiach.

 

Piszę to z własnego, nie zawsze pięknego doświadczenia.

 

Pozdrawiam, Maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×