Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid Sobieraj

revDNS dla IPV6

Polecane posty

Hej, mam specyficzny problem, potrzebuje ustawić rev DNS dla ipv6 ( problem z wysyłaniem wiadomości do pewnego klienta) nie mogę jednak tego zrobić, dodałem rekord AAA , ping leci wszystko oki ale rev DNS ustawić, nie mam pojęcia...

 

Usłogodawca : ovh ...

 

 

Rady? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ustawiłeś rekord ipv6? OHV sprawdza czy taki rekord istnieje i czasem potrzebuje czasu. Również niektóre usługi nie dopuszczają takie zmiany a jedynie na ipv4. Co sprawia wyświetlenie odpowiedniego komunikatu. Kwestię propagacji zmian możesz sprawdzić tu: https://www.whatsmydns.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem to 2 dni temu, w revDNS ustawiony jest dokładnie ten reverse DNS jaki chce,

 

dla tego adresu mam ustawiony rekord A i AAA ( o ile po ipv4 wszystko idzie, to ipv6 nie ) , ( rekord AAA dodałem 2 dni temu ),

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie na jakimś serwerze obsługującym IPV6 czy poprawnie wykrywa revDNS dla danego adresu IP.

 

Przykład:

root@archi:~# host -6 2001:4860:4860::8888
8.8.8.8.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.6.8.4.0.6.8.4.1.0.0.2.ip6.arpa domain name pointer google-public-dns-a.google.com.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do pełnej analizy problemu potrzeba logów serwera pocztowego, nazwę domeny nadawcy i jej konfigurację.

 

Np. Dla domeny grupa-abs.pl rekord MX mail.grupa-abs.pl. , 87.98.X.X nie posiada reverse dnsa, co może powodować odrzucanie poczty przez nie które serwery pocztowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer2.grupa-abs.pl has IPv6 address 2001:41d0:8:70a5::1

Jeśli ustawiłeś na pewno rDNS, to zostaje tylko ticketa w OVH założyć. Możesz jeszcze screenshota pokazać ustawienia rdns w panelu dla pewności.

 

87.98.X.X nie posiada reverse dnsa, co może powodować odrzucanie poczty przez nie które serwery pocztowe.

Dobra, ale nie o tym jest wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale nie o tym jest wątek.

 

Offtopic: Jeżeli jedziesz do mechanika i naprawia Tobie samochód, przykręca koło na 3 śruby zamiast 4, to jedziesz takim samochodem, bo przecież brak jednej śruby nie był przedmiotem naprawy. Oczywiście podejmujesz pewne ryzyko w tej sytuacji. Uważam, że warto zwrócić uwagę na pewne nie dostatki i tak ostatecznie użytkownik decyduje co z tym zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerem mailowym dla mail.grupa-abs.pl jest serwer3.grupa-abs.pl ( posiada revDNS ) i to z niego wychodzą emaile,

 

rDNS jest ustawiony dla ipv4, bo tylko tyle moge zrobić w panelu ovh, chyba ze powodem jest kimsufi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem coś masz źle z rekordem mx dla domeny mail.grupa-abs.pl nie istnieje. Rozumiem, że rozsyłasz pocztę z domeny mail.grupa-abs.pl za pomocą serwera serwer3.grupa-abs.pl. Wtedy powinienieś mieć w domenie grupa-abs.pl rekord mx:

 

mail.grupa-abs.pl. MX 10 serwer3.grupa-abs.pl.

serwer3.grupa-abs.pl. A 37.187.78.228

dig mx mail.grupa-abs.pl

; <<>> DiG 9.8.4-rpz2+rl005.12-P1 <<>> mx mail.grupa-abs.pl
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 61587
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 1, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;mail.grupa-abs.pl.             IN      MX

;; AUTHORITY SECTION:
grupa-abs.pl.           10397   IN      SOA     fred.ns.cloudflare.com. dns.cloudflare.com. 2016330216 10000 2400 604800 3600

Troszkę się pogubiłem co skąd ma być wysyłane. Pisz na PM z jakich domen przez jaki serwer pocztowy chcesz wysyłać, bo oprócz reversedns, ważne są też rekordy MX dla domen.

 

EDIT: W nowych kimsufi jest tylko jeden adres ipv6, w starszej ofercie były bloki /64.

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×