Skocz do zawartości
jasiek07

Najkorzystniejsza oferta domeny .pl?

Polecane posty

Witam, mam pytanie do osób, które się orientują w ofertach polskich rejestratorów domen.

Szukam oferty z domeną .pl za darmo, na korzystnych warunkach, tj. żebym nie musiał przedłużać za niewiadomo jaką kwotę później itd. Ciężko obczytać regulaminy wszystkich firm dookoła.

Możecie mi coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli domena ma być za darmo to Az.pl ma obecnie coś takiego, ale koszta ewentualnego przedłużenia są wysokie, a i przeniesienie adresu z w/w do innego rejestratora to droga przez mękę. Pod koniec okresu abonamentowego zaleją Cię też fakturami pro forma.

Czasami lepiej wydać te kilka-kilkanaście PLN, żeby po roku wydać kilkadziesiąt, a nie Bóg wie ile, jednocześnie oszczędzając sobie nerwów...

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zorientowałem się głupi jużpo fakcie, jak wziąłem domenę w nazwa.pl a potem patrzę a cena przedłużenia 123zł. Idiotyzm.

Wziąłem domenę info w ovh i jest ok, chociaż tu też oczywiście pech mnie nie opuścił bo jeszcze 4 dni temu ta domena była 4x tańsza w promocji.. no cóż dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapłać za pierwszy rok np w OVH ok 12 zł (z VAT) za pierwszy rok, a potem będziesz miał za ok 50 zł. Prawie wszędzie, gdzie obiecują za 0zł jest jakiś kruczek związany z przedłużeniem na następny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w OVH jest korzystniej - jedynie co ludzie narzekają, że trudno jest od nich zabierać (transferować) domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z miejsca mogę zdementować te plotki bo 6 miesięcy temu wykupiłem u nich inną domenę i przeniosłem ją bez problemu gdzie indziej i nadal mi służy. Nawet nie trzeba nic do nich pisać kod auth i wszystk oco trzeba dostajesz automatycznie na pocztę po odblokowaniu domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie dobra wiadomość, bo mam tam sporo domen. Co prawda nie przejmowałem się ewentualnymi problemami z transferami, bo póki co przenosin nie planuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z miejsca mogę zdementować te plotki bo 6 miesięcy temu wykupiłem u nich inną domenę i przeniosłem ją bez problemu gdzie indziej i nadal mi służy. Nawet nie trzeba nic do nich pisać kod auth i wszystk oco trzeba dostajesz automatycznie na pocztę po odblokowaniu domeny.

 

Nie dotyczy domen .pl, dla których uzyskanie kodu Authinfo wymaga pisemnego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie dotyczy domen .pl, dla których uzyskanie kodu Authinfo wymaga pisemnego wniosku.

 

Z ovh przenosiłem inną domenę ale..

Jeśli jest tak jak mówisz, to tylko w przypadku OVH, ponieważ przenosiłem kiedyś domenę .pl z 1&1 i otrzymałem kod authinfo bez żadnego problemu po napisaniu do nich maila. Jeśli jest tak jak piszesz to OVH robi tylko z tego problem nie wiedzieć czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By się moglo wydawac, że najkorzystniejsza oferta jest wtedy, gdy domena .pl jest za darmo. W tym przypadku jest oczywiście spory haczyk ;) już wcześniej ktoś wspominał, że wówczas przedłużenie całkiem dużo kosztuje. Ostatnio ja zakupiłem domene .pl za 1 zł, a przedłużenie jej będzie mnie kosztowało około 90 zł. To myślę, że rozsądna kwota, zwłaszcza….że niektórzy operatorzy tak się rozpędzają w cenach za przedłużenie, że spokojnie taki zabieg kosztuje ponad 100 zł. dla mnie jest już przesadą............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

90 zł to jest sporo za domenę pl (nawet wtedy, gdy to jest cena końcowa - gdy nie dolicza się do tego Vat'u).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×