Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Kamikadze

W sumie ma tyle VPSów i do panelu loguję się albo w celu płatności albo napisania zgłoszenia do pomocy technicznej.

 

Nawet przycisk start wciskałem ostatnio z rok temu. Do 3 nawet nie mam dostępu do panelu :)

 

 

Jedynie w sprzęcie testowym to głównie start/stop/reinstall

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym się zajmujesz ; )

 

Jedni cenią sobie funkcjonalność (kopie zapasowe, reinstalacje systemu, podstawowa konfiguracja vps'a, dostęp do logów), drudzy znowu wygląd (przejrzystość, intuicyjność, responsywność), trzeci zaś go nie potrzebują bo poruszają się po konsoli jak po domu ; )

 

Często panele są też niepotrzebne bo ludzie robią coś na vps'ie raz (np. przez konsolę) i zostawiają vps'a w spokoju ; )

 

Zapomniałem dodać - istotne są też wykresy dotyczące obciążenia procesora, ramu, dysku oraz łącza. Gdzieś też widziałem obciążenie wszystkich procesów aktualnie uruchomionych na serwerze.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o auto-instalatorze pakietów np. do danego systemu instalacja TS3, pełna konfiguracja apache, serwery DNS i inne skonfigurowane przez admina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dla dzieciaków pewnie fajnie, ale dla zwykłego użytkownika zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie skrypty warto sobie przygotować jeżeli mamy w zarządzaniu większą ilość serwerów o podobnej konfiguracji. Przydają się zarówno w trakcie ich stawiania, jak i późniejszej konserwacji - można oszczędzić sporo czasu.

Do gotowców jestem sceptycznie nastawiony, chociaż jeżeli w 100% odpowiadają naszym potrzebom to czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×