Skocz do zawartości

Polecane posty

Potrzebuje serwer pod serwis ktory w chwili obecnej odwiedza ponad 2 tys unikalnych uzytkownikow generujac przy tym 50tys wyswietlen stron. Pochlania to transfer rzedu 40 gb miesiecznie. Serwis oparty jest o Joomle + forum SMF. W nie dlugim czasie mam zamiar uruchomic kolejny serwis z podobna liczba odwiedzin (przynajmniej na poczatek) i stad moje pytanie czy serwer typu Intel PIII, 1000 MHz, 512 MB RAM uciagnie to bez problemow czy lepiej zastanowic sie nad Intel PIV 1.6 Ghz, 1024 MB RAM? Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów - co oznacza bez problemów? :P

Cóż, zarówno na jednym i drugim będziesz miał tłok w godzinach szczytu,

a poza tym dużo zależy od tego jak serwer skonfigurujesz.

Czysto teoretycznie, ten drugi serwer pozwoli Ci spać spokojniej,

ale to tylko takie moje 3-grosze. Nie daje sobie głowy uciąć,

bo nie wiem co Ty w tych serwisach tak naprawdę będziesz miał.

Nie znam Joomly od "zaplecza", ale czytałem, że to serwerowy pogromca jest,

więc mogę to sobie tylko ten system zaszufladkować razem z innymi podobnymi.

Jedno jest pewne, jeśli poinstalujesz wszystkie dostępne nań moduły to... kaplica. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Potrzebuje serwer pod serwis ktory w chwili obecnej odwiedza ponad 2 tys unikalnych uzytkownikow generujac przy tym 50tys wyswietlen stron. Pochlania to transfer rzedu 40 gb miesiecznie. Serwis oparty jest o Joomle + forum SMF. W nie dlugim czasie mam zamiar uruchomic kolejny serwis z podobna liczba odwiedzin (przynajmniej na poczatek) i stad moje pytanie czy serwer typu Intel PIII, 1000 MHz, 512 MB RAM uciagnie to bez problemow czy lepiej zastanowic sie nad Intel PIV 1.6 Ghz, 1024 MB RAM? Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)

 

Wzialbym bez zastanowienia PIII gdyby mial 1GB ramu. Jezeli nie masz mozliwosci dolozenia +512MB do tego PIII, to jednak PIV bedzie lepszym wyborem (tylko ze wzgledu na RAM!). Niemniej taka maszyna na jeden serwis robiacy 40GB ruchu to i tak armata na muche... :P

 

bellerofont: jaki tlok ???? Takie maszyny pociagna spokojnie 3-4mbit ruchu webhostingowego (pehapowego), czyli gdzies ~500GB. Czyli 10 razy tyle co robi ten serwis. Kober: bedziesz mial duuuzy zapas w obu przypadkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sprzęt będzie Ci się nudził przy takim obciążeniu. Ja trzymam znacznie większy serwis na P4 1.6 + 1G ramu i obciążenie średnie w 15 minutach mieści się zwykle na drugim miejscu po przecinku. Fakt, mam dużo fajnych wynalazków odciążających maszynę, ale i tak nie masz się co bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tak tej Jomly Panowie, a i co do tych Simple Machines

nie wiem co dograł, więc trochę strzelałem i zaznaczyłem to wyraźnie.

Czysto teoretycznie taka maszyna z PIV uciągnie dużo,

znacznie więcej niż 40 GB i ja dobrze o tym wiem, bo

na swój prywatny użytek mam dokładnie taką samą.

Ale na Boga skąd wiecie, co on tam ma? i że jedna strona się nie generuje np. 3 sekundy? :P

Widziałem już kiedyś coś takiego, wtedy w godzinach szczytu może być tłok.

Mój błąd, że z góry go zaszufladkowałem jako jeden z takich, ale w sumie

jego serwisy będą się rozsrastały w szybkim tempie pewnie, więć zapas też trzeba mieć.

 

Chyba wgram sobie zaraz Joomle i kilka wodotrysków na serwer testowy po mojej prawicy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, fakt, że będzie to działać znacznie wolniej, niż "ręcznie robiony" system skryptów, ale nie podejrzewam, żeby taki sprzęt nie poradził sobie nawet z nieoptymalnym CMSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o SMF to wychodzi sredni czas generowania strony na 0,1s z 8-9 zapytaniami a jezeli chodzi o joomle czasy sa okolo 0,1-0,3s

 

Odnosnie tego drugiego serwisu czasy generowania strony sa ja troche wieksze bo okolo 0,4-0,6s

 

Tak wiec chyba tragicznie nie jest ;)

 

Czy znajac te parametry mozna juz cos powiedziec wiecej o tym czy ten PIII starczy ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO starczy i nie będzie problemów, pod warunkiem, że nie zapuścisz jakichś zasobożernych cronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym i tak wziął PIV aby mieć miejsce na rozwój, ew. dodanie kolejnych vhostów.

Joomlę zainstalowałem. Pracuje nawet nawet w standardowej wersji, aczkolwiek jak zrobię

benchmarki to natychmiast to wywalę, bo mnie denerwują te pokemonowe przyciki, obrazki.

Rany jak ja nie cierpię takich chimer. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie bede przywiazany do tego serwera ;) w przypadku gdy uznam ze serwis rozwinal sie na tyle ze potrzebna nowa maszyna moge ja zmienic na cos lepszego prawda? pozatym roznica w cenie jest 100% a ze oba serwisy sa non-profit a ja jestem studentem no to troche mi to robi roznice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przychody z tytulu AdSense nie sa az tak wysokie zeby pokryly ta roznice w cenie ;) gdyby byly nie wahal bym sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez nie bede przywiazany do tego serwera ;)

Fakt, znowu dokonałem nadintepretacji Twojej wypowiedzi. (coś źle ze mną ostatnio :))

Nie wiem dlaczego, ale pakiety brane przez Ciebie pod uwagę skojarzyły mi się z ofertą

Netdirekt, która to oferuje w zasadzie budżetowe rozwiązania( aczkolwiek na dobrym poziomie ),

a gdzie często chcąc ciąć koszta ludzie podpisują umowę na 12 m-cy.

Z ciekawości jakie DC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozwazam oferte Netdirekt jednak placac z miesiaca na miesiac zeby wlasnie nie wiazac sie stala umowa w razie koniecznosci podwyzszenia parametrow serwera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, przychody z tytulu AdSense nie sa az tak wysokie zeby pokryly ta roznice w cenie

 

Z mojego adsense by wyszło kilka maszyn na P4 1.6, więc też byś się utrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac Twoi uzytkownicy bardziej lubia reklamy heheh ;) ten jeden serwis ktory jest teraz generuje okolo 12$ miesiecznie (fakt to caly czas rosnie ale powoli) wiec nici z uzbierania na maszyne przynjamniej narazie :)

 

-- dodane po chwili :) --

 

pozatym branza w ktorej dzialam nie ma az tak wielu reklamodawcow jezeli chodzi o AdSense :) branza informatyczna ma tego znacznie wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×