Skocz do zawartości
robert0770

mod rewrite + haslo na katalog

Polecane posty

Witam mam takie pytanie czy dało by rade ustawić tak aby modrewrite ktory jest ustawiony tak:

domena.pl/cosnahaslo/ <- to jest adres strony w windu, jakas podstrona (taki cms)

 

i w tedy zrobic haslo w htaccesie i htpasswdn na ten niby katalog haslo?

 

bo probowalem zrobic hatalog a w nim wlasnie te pliki ale katalog przejmuje kontorole nad modrewritem i nic tam nie widac, a zalezy mi na tym zeby to wlasnei tak dzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik .htpasswd nie umieszczasz w tym samym folderze lecz, w bezpiecznym miejscu na serwerze (niedostępnym dla zwykłego odwiedzającego) np. razem z folderem /public html czy /www

.htaccess z dyrektywami umieszczasz w folderze, który ma być chroniony hasłem.

 

pozdro :)


Aa i pamiętaj żeby poprawnie określić położenie pliku .htpasswd, w linijce pliku .htaccess:

 

np.:

AuthUserFile /home/mojastrona/.htpasswd



			
		

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ale ja to wszystko wiem, moje pytanie było całkiem inne, jak pogodzic modrewrite z haslem na katalog ktorego tak naprawde nie ma bo link ma postac domena.pl/cosnahaslo/ (wyglada jak katalog) ale kieruje na domena.pl/index.php?p=cosnahaslo

 

lub drugie wyjscie zrobic katalog /cosnahaslo/ ale zeby mod rewrite miało wyzszy priorytet niz ten katalog jednoczenie zeby .htacces z ustawieniem hasla na katalog działal po wpisaniu tego adresu...

Edytowano przez robert0770 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×