Skocz do zawartości
Eskimos

Problem z komputerem.

Polecane posty

Witam, od wczoraj mój komputer zaczął bardzo wolno chodzić, raz na jakiś czas całkowicie zamarza na kilaka sekund, a co gorsza nie wiem co może być tego przyczyną. Teraz jest poważny problem z uruchomieniem dwóch kart w przeglądarce, a użycie procesora i pamięci ram stoi na 8 i 13 %. Próbowałem przeczyścić programami AdwCleaner, Norton 360, ale nic nie wykryło, zrobiłem też defragmentację i oczyszczenie systemu używając CCleaner i Defraggler, ale również nie przyniosło to pożądanych rezultatów.

Plik Extras.txt klik - OTL
Plik OTL.txt klik - OTL
Plik ComboFix .txt klik - ComboFix

53b2f2113a637.png
Benchmark dysku (-1% usage cpu :ph34r:)
53b2f23cad52b.png
53b2f270d14ca.jpg
53b2f962a2895.png
Zasilacz to: Silentiumpc deus g1 600w
CPU: Intel Core I5 3570K nie kręcony
Mobo: MSI G45
RAM: 2x DDR3 4 GB Kingston
GPU: GTX 560

Proszę o pomoc!

Edytowano przez Eskimos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wypal sobie system livecd / liveusb i zobacz jak się będzie zachowywał. Dociąż go w tedy czymś.

 

 

Spróbuj też przetestować dysk czymś z poziomu CD/USB też live. Hiren's boot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał przelec ten dysk programem HDD regenerator (albo mhdd - chociaż z tego nie korzystałem) - niestety jest on płatny (mhdd chyba darmowy), ale w jakiś magiczny sposób działa cuda.
Miałem dysk który właśnie miał takie spadki - uruchomiłem na nim HDD regenerator, ale nie w trybie gdzie regeneruje tylko bad sektory, ale cały dysk. Po operacji (a trwało to chyba ze 2 dni) dysk działał jak nowy, a transfery podskoczyły w górę do poziomu fabrycznych.

Pozdr
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Niestety, ale dziś już system się nie uruchomił, a dysku nie wykrywa w biosie. Więc szukam nowego ;D Co sądzicie o tym dysku: http://www.agito.pl/dysk-zestaw-wd-blue-wd10ezex-1tb-rozszerzenie-gwarancji-i-szybka-wymiana-83-877990.html ?

Edytowano przez Eskimos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamillo
Ja bym polecał przelec ten dysk programem HDD regenerator

 

Facepalm-300x216.jpg

 

@Eskimos

01 - problemy z powierzchnią dysku, jak będzie wartoś RAW wzrastać to niedobrze.

C5 - niestabilne sectory oczekujące na reamp.

C7 - niewielkie prablemy z kablem danych, taśma do wymiany.

 

MHDD i możesz wykonać reamp.

Zacina Ci się, bo trafia na niestabliny sector i bęc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Facepalm-300x216.jpg

 

@Eskimos

01 - problemy z powierzchnią dysku, jak będzie wartoś RAW wzrastać to niedobrze.

C5 - niestabilne sectory oczekujące na reamp.

C7 - niewielkie prablemy z kablem danych, taśma do wymiany.

 

MHDD i możesz wykonać reamp.

Zacina Ci się, bo trafia na niestabliny sector i bęc.

 

Czego bzdurne facepalmy wklejasz? Kszysiu dobrze napisał, HDD regenerator łata (i to bardzo dobrze) bad sectory, i o ile magicznie ich nie naprawi, bo nic ich nie naprawi, o tyle spowoduje, że dysk nie będzie się na nich zacinał podczas normalnej pracy. Dopóki nie mamy styczności z "epidemią" bad sectorów, które się mnożą w zastraszającym tempie, to HDD regenerator w pełni zdaje egzamin.

 

W szczególności jest to bardzo istotne dla relatywnie starych dysków i starych systemów, które nie mają żadnego mechanizmu oznaczania bad sectorów. Pamięci flash takie jak eMMC i dyski SSD fabrycznie taką opcję posiadają, tyle że to nie są już bad sectory tylko bloki.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamilo chcialbym cie uswiadomic, ze mhdd dziala w bardzo podobny sposob, tyle, ze jego obsluga jest podobno bardziej skomplikowana (podobno, osobiscie nie korzystalem). Ale przeciez hddregenerator jest gowniany, a mhdd to magiczny program dla pro, bo przeciez open source.

Zadaniem tego programu jest namagnesowac kilka, kilkanascie razy kazdy sektor po kolei zeby stal sie on "wyrazniejszy". O ile takie programy nie usuna ci bad sektorow fizycznych, to bez problemu pomagaja z logicznymi i czesto wplywaja wlasnie na osiagi dyskow. (nie zwiekszaja osiagow, ale zuzytym dyskom pozwalaja zblizyc sie do osiagow seryjnych).

Tak od siebie ci powiem, ze naprawilem tym programem juz kilka dyskow. Przez jakies 250gb z kilkoma badami (ktore smigaja juz ze 3 lata bez problemow)

Do 500gb w ktorym pojawilo sie sporo badow po odlaczeniu zasilania podczas pracy - dysk ten trzyma moje mniej wazne dane do dzis (czyli juz ze 4 lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamillo
Czego bzdurne facepalmy wklejasz?

 

Bo napisał zwykłe głupoty. Wystarczy sobie na elektrodzie (na innych forach komputerowych też jest) poczytać jak niszczył dyski użytkowników. Dysk po użyciu tego programu nadawał się do kosza. I oczywiście nie wszystkie, bo czasami udało się nim coś zrobić.

 

Ale przeciez hddregenerator jest gowniany, a mhdd to magiczny program dla pro, bo przeciez open source.

 

Gdzie tak napisałem? Jak widać nie potrafisz przyjmować krytyki programów, które sobie chwalisz...

 

Tak od siebie ci powiem, ze naprawilem tym programem juz kilka dyskow. Przez jakies 250gb z kilkoma badami (ktore smigaja juz ze 3 lata bez problemow). Do 500gb w ktorym pojawilo sie sporo badow po odlaczeniu zasilania podczas pracy - dysk ten trzyma moje mniej wazne dane do dzis (czyli juz ze 4 lata).

 

Taaa... zaraz napiszesz, że naprawiłeś kika tysięcy dysków tym programem, ja skorzystałem raz i w zamian musiałem wybrać się do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież z każdą ingerencją wiąże się ryzyko uszkodzeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×