Skocz do zawartości
drmarian

hosting z webdav

Polecane posty

Witam, potrzebuję hostingu z obsługą webdav. Kilkadziesiąt GB na dane, jakiś porządny i pewny, małe pingi dobre transfery itd. + SSL.

Chcę tam też kilka domen postawić (poczta, proste www)

 

sprawdzałem home.pl - nie ma webdav, az.pl oraz 1&1 również.

Superhost ma, ale żeby działać po https trzeba jakieś IP wykupić...

 

szukam tak do 300brutto/rok (bez promocji)

Możecie coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

około 50GB na dane. Dużego ruchu się nie spodziewam. OwnCloud - kilka GB. Jeżeli nic w tej cenie się nie znajdzie, to ile bym musiał wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję hostingu z obsługą webdav. Kilkadziesiąt GB na dane, jakiś porządny i pewny, małe pingi dobre transfery itd. + SSL.

Chcę tam też kilka domen postawić (poczta, proste www)

 

sprawdzałem home.pl - nie ma webdav, az.pl oraz 1&1 również.

Superhost ma, ale żeby działać po https trzeba jakieś IP wykupić...

 

szukam tak do 300brutto/rok (bez promocji)

Możecie coś doradzić?

 

Proponuję zainteresować się jakąś ofertą VPS i postawić usługi , które potrzebujesz. Zacznij od czegoś skromnego a z czasem zwiększyć parametry. Również korzystne jest to ponieważ będziesz miał własny adres IP i poniekąd "własne zasoby". 50GB to nie jest mało! Zwłaszcza jak rozmawiamy o usługach opartych o dyski SSD / Pojemność = CENA . Niewiele firm stosuje takie rozwiązania w usługach hostingowych ale wiele już oferuje je w serwerach VPS. Własny VPS jest zdecydowanie prostszym rozwiązaniem i tylko ty decydujesz jak ono ma działać i co posiadać. Wychodzę z założenia że wiele firm tak naprawdę nie pokazuje tego co posiada - co oferuje. Skoro chcesz mimo wszystko wybrać jednak hosting współdzielony to lepiej zapytać bezpośrednio jak tylko przeglądać oferty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok. Jak VPS to możecie coś zaproponować w rozsądnej cenie?

Dlaczego superhost nie?

ja nie potrzebuję certyfikatu (w sensie nie chcę go wykupywać), zależy mi tylko na połączeniu po ssl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok. Jak VPS to możecie coś zaproponować w rozsądnej cenie?

Dlaczego superhost nie?

ja nie potrzebuję certyfikatu (w sensie nie chcę go wykupywać), zależy mi tylko na połączeniu po ssl

 

Dla mnie osobiście są trzy firmy, które oferują stały poziom usług jeżeli rozmawiamy o ofercie VPS: DigitalOcean , OVH, Tilaa . Każda z tych firm dostarczy tobie usługę na bardzo dobrym poziomie. Kolejność przypadkowa lecz w odniesieniu Tilaa jest to znacznie droższy gracz. DigitalOcean - świetne API + DNS + łatwość zmiany pakietu i dobra cena. OVH - znany, posiada tyle zwolenników ilu przeciwników. Szanuję za rozwiązania i właściwą formę inwestycji ,popartą wdrożeniem doskonałych usług. Sam certyfikat możesz wygenerować i podpisać samodzielnie ale myślę że jak dobrze pogrzebiesz po internecie to znajdziesz ofertę darmowego SSL do jednej domeny lub za kilka groszy ($3). Dlaczego nie SuperHost? Bardzo dawno temu miałem styczność z ich usługami co spowodowało niechęć do ich usług popartą długą historią jak mur chiński! Sporadycznie , co jakiś czas przenoszę klientów od / do i 12% to właśnie klienci SuperHost. Dziś nie wnikam jakie mają usługi bo totalnie mnie to nie interesuje, znam własną opinię i jej nie zmienię. Z polskich firm nie wymienię żadnej ponieważ żadna nie posiada obecnie tak rozwiniętej technologicznie usługi. Wiem że są takie które zasługują na miano wartych zauważenia ale nie mają możliwości pokazania realnych możliwości. Zdecydowanie nie na tym forum , które jest dalekie do bycia wykładnią i zaczyna siać pustkami, a szkoda....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Digital Ocean nie mieści się w budżecie. Nawet OVH policzy go przynajmniej 40zł miesięcznie za takiego VPS-a, czyli też ponad 300zł rocznie. No i musiałby to wszystko sam pracowicie skonfigurować, bo oni przecież w tych cenach nie mają administracji.

 

Dalej to już jest z górki bo serwer www z webdavem ma za darmo, certyfikat StartSSL tak samo.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok. Jak VPS to możecie coś zaproponować w rozsądnej cenie?

 

 

Digital Ocean nie mieści się w budżecie. Nawet OVH policzy go przynajmniej 40zł miesięcznie za takiego VPS-a, czyli też ponad 300zł rocznie.

 

Odpowiedź odnośnie granic cenowych nasuwa się sama w chwili kiedy rozmowa została przeniesiona z hostingu na VPS. Konfiguracja to już nie jest problem jeżeli ktoś odwiedza takie forum, ma jakieś doświadczenie. Google dodatkowo podniesie wiedzę by wszystko ładnie poskładać w całość. https://tiktalik.com/ nie znam więc nie będę się wypowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, VPS może jednak nie. Za dużo rzeczy można popsuć + i tak trzeba będzie dokupić jakiś DirectAdmin, cPanel etc. Co do hostingu: na prawdę nic się nie znajdzie w tej cenie? a jak zmniejszę wymagania do 20GB przestrzeni? to nie musi być hosting z SSD, bo MySQL sporadycznie itd. Ważne, żeby był solidny z małymi pingami, dużą dostępnością, dobrym łączem, pewna firma no i ten WebDAV.

Edytowano przez drmarian (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie usługi oparte o cPanel lub Plesk = WebDAV. Pisząc przeważnie mam na myśli usługi których charakter wykracza poza ramy standardu dla Kowalskiego. Nie wiem jak oceniasz usługi oparte o DirectAdmin ale patrząc na rynek to taki biedny panel. Rozwiązanie dla biedoty? Napisz do mzone-net.eu , mają cPanel o ile pamiętam i rozsądne podejście do klienta.Chyba że coś się zmieniło? Wracając do paneli do VPS proponuje zPanel, jest darmowy.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecamy hosting o12.pl. Promocje znajdują się tutaj: http://o12.pl/promocje

 

Coś wam nie działa zakładka promocje. Pisząc z konta firmowego powinieneś napisać zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zobacz sobie www.vpsdime.com, zakładka Storage VPS, za 100GB wychodzi 40 dolców za rok, masz do wyboru lokalizację w UK do której ping od nas jest na poziomie 30-40.

 

PS. Z tego co wiem to ownCloud nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania do webdava, bo webdava "emuluje" za pomocą php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×