Skocz do zawartości
limes

szkolenia linux

Polecane posty

Witam, chciałem się zapytać, gdzie najlepiej waszym zdaniem uczęszczać na szkolenie z administracji systemu linux oraz python ? Chodzi o uzyskanie certyfikatu, jakie są uznawane w branży za renomowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zrobić na przykład RHCE, ale to Ci nic nie da... nie wiem czy żaden kurs ci coś da, najważniejsze to mieć doświadczenie ! dlatego zamiast inwestować w kursy lepiej iść na praktyki. Większość kursów profesjonalnych na swoją datę ważności, zazwyczaj jest to tylko 3 lata, potem musisz iść na egzamin jeszcze raz. Moim zdaniem szkoda kasy, ja jak zacząłem pracować to miałem dwa certyfikaty na krzyż, teraz się trochę tego nazbierało bo firma mnie wysyła na szkolenia, i jeśli złapiesz jakąś konkretną firmę to ona sama Cię wyślę na takie kursy.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kursy i szkolenia to zwykle kwestia wyciągnięcia kasy od firm i UE. Samemu szkoda na to kasy, prez CCNA, po LPI, kursy Mikrotika czy egzaminację innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się po cenach szkoleń i egzaminów. Najlepiej jakbyś się załapał na jakieś unijne z naszych podatków szkolenia w Twoim regionie. Zostanie Ci kasa w kieszeni i będziesz mieć certyfikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I polepszy sobie humor. Poważni pracodawcy nie patrzą na takie papierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u których poważnych pracodawców już byłeś? Bo rozumiem, że znasz to z autopsji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie z autopsji, jednak kontakty mam i większość firm przynajmnniej twierdzi, że papierkami się nie sugeruuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u których poważnych pracodawców już byłeś? Bo rozumiem, że znasz to z autopsji :)

 

Na przykład taki rackspace, oni patrzą na doświadczenie, wszystkie papierki ci zrobią jak będą potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W UK jak nie wymienisz małej litanii swoich certyfikatów to HR nawet nie "zobaczy" Twojego CV i nie zaproszą Cię na interview gdzie mógłbyś się wykazać swoim doświadczeniem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W UK jak nie wymienisz małej litanii swoich certyfikatów to HR nawet nie "zobaczy" Twojego CV i nie zaproszą Cię na interview gdzie mógłbyś się wykazać swoim doświadczeniem. :-)

 

No to chyba miałeś styczność z bardzo małymi "firemkami", bo tak jak pisałem, rackspace, smoothwall, bluechip patrzy tylko na doświadczenie, a nie certyfikaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe to teraz bedziemy "mierzyc" sobie swoich pracodawcow? Patrzac po wielkosci to dla mnie przejcie do ktorejs z wzyej wymienionych firm byloby akurat krokiem wstecz. W sumie to nie wiem jak jest w Polsce moze faktycznie szkoda kasy na to. Jednak tu gdzie mieszkam nie ma sensu pisac esejow na 10 stron jaki to ktos jest super. Wystarczy wymienic kilka wazniejszych certyfikatow i CV zamyka sie maksymalnie na dwoch kartkach.

 

Wiadomo, ze certyfikat nie jest decydujacym elementem w rekrutacji ale na pewno pomaga przejsc wstep do pierwszego etapu.

Edytowano przez TomiMal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy od tego z kim masz spotkanie o pracę, z autopsji wiem że w UK jest z tym różnie, czasami (najczęściej w większych firmach) masz spotkanie naprawdę z konkretnymi osobami, które wiedzą kogo chcą zatrudnić i które mają wiedzę aby porozmawiać z Tobą na temat. A czasami masz spotkanie z takimi głąbami że głowa mała, mówisz do nich o czymś o czym oni nie mają bladego pojęcia. I zazwyczaj ta druga grupa sprawdza certyfikaty, pierwsza wie że jak ma Pana Kowalskiego z certyfikatem CCNA i Pana Nowaka z 5 letnim doświadczeniem pracy ze sprzętem CISCO bez certyfikatów to wiadomo że wybiorą Pana Nowaka. Bo zrobić taki kurs jak CCNA to nie wyczyn, wystarczy wykuć na pamięć trochę teorii i masz certyfikat... Problem się zaczyna gdy musisz wykorzystać tą wiedzę w praktyce !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematem miały być wartościowe certyfikaty, generalnie chodzi mi o administrację systemu linux oraz programowanie w języku python. Dzięki Miłosz za radę poszukam czy coś finansowanego jest w okolicach. Tymczasem w grę wchodzi polska lokalizacja, ale i tak dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt egzamu LPI to, o ile dobrze pamietam, ok 150 EUR. Tam chyba mają jakąś zniżkę jeśli robisz test papierowy. Na ich stronie były kiedyś dostępne przykładowe egzaminy z każdego poziomu.

 

Redhaty, to niestety już w tysiące idą. Sprawdź czy np Altkom robi w Twoim regionie jakieś szkolenia z UE. W RH szkolenie nie jest potrzebne, możesz podejść odrazu do certyfikacji. RHCSA wyklikasz sobie bez problemu, jest tam dużo czasu. W RHCE jest go dużo mniej i więcej klikania. Egzamy są w mire szablonowe. W niektórych usługach musisz wiedzieć jak korzystać z dokumentacji i zrobić kopy-pejst :) Jakoś na koniec maja zaszły zmiany w certyfikacji RH, coś tam pokombinowali chyba z poziomem RH architekta (RHCA). RHCE jest ważny 3 lata i w tym czasie trzeba zdać jakiś kolejny egzamin z tej ścieżki żeby utrzymać tytuł RHCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały OT, ach dziękuje NetMat, że to Ty pierwszy uzyles tego trafnego określenia na tą drugą grupę zazwyczaj młodych gniewnych z HR co pojęcie o zasadności rekrutacji danej persony mają nikłe. Ja to nowy na forum jestem i nie chciałem tak od razu z grubej rury haha :-)

 

Limes jeśli kręci Cię "hosting" to polecam walnąć lv 1 z cPanel, można go zrobić online na cpanel uni. Zawsze to coś i chyba za free albo za jakieś śmieszne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że najlepszym szkoleniem dla Ciebie będzie mały VPS. Jakiś nie drogi ale jak będziesz za niego płacił to może będzie większa mobilizacja :-)

 

No i psuj psuj psuj :-)

 

Nie edytowałem mojego poprzedniego posta bo po zapisie wychodzą krzaki w taptaplku. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TomiMal, z tym nie ma problemu i tak jestem adminem kilku serwerów dedykowanych dwóch projektów jednym nawet dużym, z tym, że chcę poszerzać wiedzę, z czasem znaleźć pracę w jakiejś renomowanej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już masz wszystko co Ci trzeba. Chociaż masz tam jakieś projekty. Lepiej mieć coś do psucia, bo nic tak nie uczy jak rozwiązywanie problemów na żywym organizmie.

 

Polecam strony z kursami online, są przynajmniej dwa duże serwisy. Masz tam kursy z linuxa na zasadzie, że podczas szkolenia wykonujesz konkretny (wzięty z realnego życia) projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×