Skocz do zawartości
pasta

[wirtualny] Hosting dla firmy z dużą ilością dużych maili

Polecane posty

Witam

 

Jestem tu pierwszy raz i przyznaję, że nie przekopałem całego forum, więc przepraszam - jeżeli ktoś niedawno pytał o coś podobnego.

 

Mamy 5 domen firmowych i bardzo proste (banalne) strony WWW - takie wizytówki. Dwie z nich podpięte są do MySQL.

 

Ale w tych 5 domenach podpiętych jest ok 120 maili i liczba urośnie do ok. 200. Niektórzy użytkownicy maja skrzynki 1 GB, a 3 osoby już mają 15 GB. Czyli razem potrzebuję ok 300-400 GB na pocztę.

 

W chwili obecnej cała poczta jest na darmowych Google Apps - jednak doszliśmy do limitu 50 skrzynek na domenę.

 

Dlatego szukamy hostingu gdzie przeniosę strony internetowe od obecnego providera i pozakładam te wszystkie skrzynki mailowe.

 

Acha - ważna informacja. Domeny i DNS mam w OVH i nie chcę tego ruszać. Założyłem testowo konto Business Unlimited w HOME.PL ale oni wymagają, bym przeniósł do nich domenę lub przynajmniej DNS, a tego nie chcę robić.

Chciałem założyć na OVH ale tam jest limit 5 GB na skrzynkę mail. Na 1and1 jest limit 2 GB na skrzynkę.

 

Zacząłem się juz rozglądać zagranicą (Hostnine, ...).

 

Co polecacie?

 

To ma być serwer wirtualny. Nie mamy informatyka, który będzie administrował dedykowanym

Edytowano przez pasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lokalizacja w Internecie chyba nie ma większego znaczenia. Ma być niezawodny i maile mają krążyć bez opóźnień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne te rozwiązania. Dziękuję.

 

Nie mówię, że szukam czegoś bezpłatnego ale z pozoru niewielka kwota 2 USD (6 zł) x 150 kont daje 900 zł miesięcznie. 10 tys rocznie.

Niestety dużo za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie: http://biznes-host.pl/?s=dedykowane

drugi serwer - jeśli podpiszesz umowę na rok, administrację masz w cenie - więc praktycznie tak, jakbyś miał serwer wirtualny.

Wyjdzie poniżej 5 tysięcy rocznie, a pewnie jakiś rabat jeszcze utargujesz.

Ewentualnie: http://www.soyoustart.com/pl/oferta/sys-32-3.xml

I administracja np. przez castpol.pl lub http://www.mzone-net.eu/administracja

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam wirtualnego serwera o dużej pojemności. Nie mam potrzeb posiadania dedykowanego - przeciez to tylko skrzynki mailowe i kilka banalnych stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, normalne, firmowe korzystanie ze skrzynek (czasami z laptopa, czasami z telefonu komórkowego, a czasami przez webmail).

Żadne mailingi.

I kilka stronek php+mysql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz pięćdziesięciu pracowników i nikogo w IT oraz żałujesz $2 na łebka?

 

Jeśli to są jacyś podwykonawcy i podobni, to w Google płacisz tylko od użytkownika, więc możesz im pozakładać aliasy, dodatkowe adresy, listy mailowe, a płacić tylko za prawdziwych, stałych pracowników. Może w ogóle się zmieścisz w darmowym limicie wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam wirtualnego serwera o dużej pojemności. Nie mam potrzeb posiadania dedykowanego - przeciez to tylko skrzynki mailowe i kilka banalnych stron

 

Nikt Ci nie da wirtualnego hostingu z dyskiem 500 GB. Hosting dedykowany w którym masz administrację w cenie (czyli notabene gotową usługę z działającą pocztą za 300PLN miesięcznie), wychodzi lepiej niż 4 euro miesięcznie od konta za google apps, nie? Mając 150 kont - to dwa złote od adresu, a możesz tych kont dorobić drugie tyle (posiłkuję się ofertą hostingu dedykowanego biznes-host). Taniej chyba nie będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mamy wiecej niz 50 pracownikow, a serwis IT jest realizowany przez firme zewnetrzna. Google odpada - to są oddzielne osoby.

 

Jezeli z analizy wyjdzie, ze trzeba placic 2 usd za usera to nie ma problemu. Tylko na tą chwilę wydaje mi się (albo wydawało mi się), że znajdę na rynku hosting wirtualny z dużą pojemnością za mniejsze pieniądze.

W zasadzie to znalazłem na home.pl za chyba 900 czy 1200 zl rocznie - tyle tylko (co pisalem) oczekuja, ze domeny beda w ich DNS

 

Dodam, że w tej cenie jest 300 GB na poczte.

 

Nazwa.pl tez w pakiecie najwyższym za 900 zl daje 300 GB na poczte - ale nie wiem czy tam nie jest podobnie z domenami jak w home.pl

Edytowano przez pasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jeżeli firma która ma 50 pracowników i tak intensywnie używa poczty nie jest w stanie przeznaczyć na usługę 200 euro miesięcznie, to znaczy że coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za merytoryczna pomoc - jest kilka ciekawych pomyslow.

 

Nie chce wchodzic w dyskusje czy cos jest tak czy nie tak w naszej firmie - bo to poza tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynajmij kogoś do tej roboty, a dedykowany weź w OVH (Kimsufi na przykład). Jeżeli zależy Ci na polskim supporcie to weź dedyka w MintsHost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Unlimited Diskspace

     

    Jeśli liczysz na to, to raczej nie za tą cenę 3 dolców ...

  • Zapoznaj się z regulaminem najpierw.

 

Dysk 300 GB na hostingu współdzielonym u nas masz w serwerze Basic PRO THREE, nie wiem czy to Ci wystarczy:

 

http://www.mzone-net.eu/basic-pro-ssd

 

Koszt to 500 złotych netto na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach, przecież możesz upgradować serwer w razie potrzeb, po co wydawać pieniądze na niewykorzystane zasoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiem jeszcze czy użytkownicy przeniosą swoje stare maile z Google Apps i wtedy od razu 150 GB zejdzie, czy tez stare maile zostawią na Google, a dopiero nowe będą obsługiwane przez nową firmę.

Więc 200/300 GB chcę na początek i muszę mieć pewność, że można dokupywać kolejne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×