Skocz do zawartości

Polecane posty

Siema od 3 dni szukam dobrego vps do cs 1.6. Chcę waszej pomocy przy wyborze, pod uwagę musimy wziąść pare elementów a mianowicie:

- Cena:

-za 25 zł mogę kupić, na zwykłym hostingu slot za 1.20zł, jednak ten serwer nie będzie zbyt wydajny, więc cena 20-30zł.

- Lokalizacja: Im bliżej polski tym mniejszy ping, mogą być Niemcy lub ktoś inny kto sąsiaduje z polską.

- Wirtualizacja: oczywiście KVM/XEN.

- Ram min. : 1gb (1024mb) w tej cenie (20-30zł!).

- Procesor: może być 1 rdzeń (2ghz min.).

- Wielkość dysku: min. 10gb.

- Transfer: Nielimitowany!

Na te wymagania/parametry znalazłem tylko dwa hostingi

- https://www.mintshost.pl/vpskvm.php#full-comparison

- https://noxio.net/

Mintshost:

+Lokalizacja polska.

-Tylko 1gb ramu w porównaniu do noxio.

-Pocesor tylko 2ghz w porównaniu do noxio.

Noxio:

+Ochrona AntyDDOS w cenie.

+Procesor 3.4GHz.

+ 2GB RAM.

-Lokalizacja Francja

Nie wiem co wybrać, mam dylemat, boje się że Mintshost będzie za mało wydajny, a z drugiej strony że Noxio zbyt duże opóźnienie (ping), znów Noxio ma anty ddos, a Mintshost podobno tylko firewalla z jakiś blockingiem, co wybrać? Może znacie lepsze hostingi, zapraszam do spekulacji.

Edytowano przez bolek127 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

-za 25 zł mogę kupić, na zwykłym hostingu slot za 1.20zł, jednak ten serwer nie będzie zbyt wydajny, więc cena 20-30zł.

O ile nie będziesz wrzucał chorych modów pisanych przez gimbazjalistów to będzie chodzić wszystko ok - najlepszym właśnie wyborem jest hosting gier przy jednym serwerze. - płacisz, ma działać i już ;) nie musisz się męczyć z konfiguracją, nie ma problemów z wydajnością (chyba, że chory mod pisany przez gimbusa), ping jest dobry,
Często możesz nawet kupić wirtualną gotówkę do hostingów i cie wyjdzie jeszcze taniej. Nie baw się w VPS.
Jakbyś miał całą sieć serwerów to wtedy jakiś dosyć wydajny dedyk jest oszczędnością - przy jednym 20 slotowym serwerze - nie.

Kup sobie serwer na pukawce - będziesz zadowolony.
Jeśli chcesz jeszcze taniej - na gamehostingtalk.pl masz giełdę wirtualnej gotówki.

ps. Domyślasz się, że gwarancja podzespołów jest zerowa w tych półdarmowych VPS'ach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ostatecznie wybierzesz vps'a to wybierz kvm w MintsHost - najmniejszy, albo ten 2 (w zależności od serwera). Żadne Noxio oraz żadne OVH - lokalizacja. Co z tego, że będziesz miał niesamowitą ochronę przeciwko ddosom, jak nikt nie będzie chciał u Ciebie grać? : )

 

Pod serwer CS'a 1.6 vps kvm w Mints jest idealny - i jakością, i ceną. Pamiętaj o aktualizacji systemu, konfiguracji podstawowej i konfiguracji firewall'a. Jeżeli będziesz chciał mieć więcej fpsów to warto zainteresować się przerobieniem jądra systemu (nie wiem jak zareaguje na to ich system).

 

W MH jest blackholing i poziom ochrony przeciwko ddosom jest coraz wyższy. Lepszego hostingu pod serwery gier typu CS nie znajdziesz w takiej cenie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jaką przepustowość ma mintshost? Nic tam na ten temat nie ma, jest 1 adres ip w zestawie, czyli można dokupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Można dokupić adres IP, ale sama przepustowość da Ci nie wiele przy serwerach gier.
Musisz jeszcze umieć skonfigurować serwer danej gry, tak samo jest z maszyną, żeby grało się płynnie - to właśnie zapewniają Tobie hostingi serwerów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu, jestem w tech. informatyczne, i mam parę ogarniętych znajomych, którzy mi to ogarną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adresy IP u nich są tak drogie, że taniej kupić drugi VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

W końcu, jestem w tech. informatyczne, i mam parę ogarniętych znajomych, którzy mi to ogarną :)

Ogarnięci znajomi to nie prawdziwi informatycy :-)

Ale cóż, nie znam ich wiedzy więc się może nie wypowiem na ten temat, generalnie Twoje "widełki" cenowe odpowiadałyby prędzej serwerowi OpenVZ, na którym za dużo dobrego nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus w Minthost jest taki że jeśli serwer będzie popularniejszy to będziesz mógł zmienić VPS lub nawet przerzucić się na dedyka zachowują swój adres IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ludzie przestaną się opierać na adresach IP a zaczną na chociaż darmowych domenach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ludzie przestaną się opierać na adresach IP a zaczną na chociaż darmowych domenach...

 

Niestety w CS'ie 1.6 to nie działa : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie działa jak działa... nawet z DynDNS działa;)
Tyle, że serwer musi pracować na standardowym porcie co w przypadku vps, lub przy dedykowanym ip do hostingu gier działa bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie;) Nigdy z tym problemu nie miałem - kolega wpisywał raz moje DynDNS a potem już zawsze się łączył - nawet po kilku dniach - a Neo trzyma IP max 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wpiszesz domenę przez connect to tak,ale jeśli dodasz serwer do ulubionych przez domenę zostanie dodany adres IP,a nie domena. Ta opcja domen działa chyba najlepiej w TS3.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dodanie do ulubionych zawsze działało bez problemu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dodało ci serwer jako IP, nie jako domene.

Jak zmienisz IP serwera,mimo że nowe przekierujesz na domene tamto bedzie offline.

Wiec nawet jak da po domenie nic mu nie da, chyba że własny klient NS i wyśle im na Mastera nowe IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mogę znaleźć czy mają limit transferu, tylko dedyki mają 10tb miesięcznie, a jak VPS?


Okej dowiedziałem się od supportu. Transfer na serwerach VPS nie ograniczony, i można dokupić adres IP, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej ktoś napisał - kup osobnego vps'a, nie dokupuj ip. Będziesz miał 2 niezależne od siebie serwery - jak jeden nawali, to nie będzie zawadzał drugiemu. Tak samo będzie to wyglądało w odniesieniu do ewentualnych ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×