Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek02

Brak serwera w spisie gier

Polecane posty

Wiem że to forum nie o grach ale może ktoś z was będzie wiedizał jak to naprawić. Stawiam serwer w Cod4. Wchodzę do gry ale mojego serwer nie widzę w ogólnym spisie serwer tylko dopier jak przełącze na local. Inne osoby podobno go widzą w spisie. Postanowiłem zrobić mały test. Postawiłem jeszcze raz serwer i opaliłem vpn. Wszedłem do gry i odziwo serwer jest w spisie tylko strasznie duże pingi są. Pobodem nie pokazywania się serwera w spisie jest chyba to że wchodzę do gry z tego samego ip na którym jest serwer tak mi się przynajmniej wydaje. Da się z tym coś zrobić. Czy powodem tego może być źle skonfigórowany router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Dlatego serwery gier kupuje się u sprawdzonych usługodawców (np. pukawka). Duże pingi na VPN są spowodowane tym, że serwer do którego łączy się Twój klient VPN ma lokalizację inną niż Twój serwer. Generalnie jest ok, jeżeli inne osoby go widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A nie masz przypadkiem w linii startowej jakiegoś -nomaster czy coś? Nie wiem jak przy cod wygląda taka linia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że komputer masz za routerem, więc serwer gry na twoim komputerze ma przypisane wewnętrzne ip (przydzielone przez router). IP zewnętrzne przypisane jest do routera. Dopiero router przekierowywuje połączenia dalej do konkretnego komputera w twojej sieci, w tym przypadku do komputera z serwerem gry. Ze swojego komputera wejdziesz tylko przez wewnętrzne ip albo localhost, a w swojej sieci po ip wewnętrznym : )

 

Generalnie nie masz się czym martwić, tak funkcjonuje sieć - serwer gry pracuje dobrze : )

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem w linii startowej jakiegoś -nomaster czy coś? Nie wiem jak przy cod wygląda taka linia.

Coś takiego mam

+set dedicated 2 +set sv_punkbuster 0 +exec mp_server.cfg

i po tem

exec server.cfg

 

Domyślam się, że komputer masz za routerem, więc serwer gry na twoim komputerze ma przypisane wewnętrzne ip (przydzielone przez router). IP zewnętrzne przypisane jest do routera. Dopiero router przekierowywuje połączenia dalej do konkretnego komputera w twojej sieci, w tym przypadku do komputera z serwerem gry. Ze swojego komputera wejdziesz tylko przez wewnętrzne ip albo localhost, a w swojej sieci po ip wewnętrznym : )

 

Generalnie nie masz się czym martwić, tak funkcjonuje sieć - serwer gry pracuje dobrze : )

Na początku myślałem że nikt go nie widzi bo wchodzę w spisie go nie ma do gry wchodzę też nikt nie dołącza. Kiedyś jak miałem modem to było widać serwer w spisie a teraz to pewnie wina tego routera, że inaczej się łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli jest u ciebie w podsieci czyli ma ip powiedzmy 192.168.1.10 to musisz jeszcze na routerze ustawić DMZ i ewentualnie przekierować port.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modem miałeś podłączony pod jedno urządzenie i ip było przekazywane na jedno, konkretne urządzenie. Router zaś ściąga ip na siebie, a urządzeniom do niego podłączonym generuje nowe, wewnętrzne ip, które jest dostępne tylko w twojej sieci lokalnej. Dzięki temu wszystkie urządzenia w twojej sieci domowej mogą korzystać z internetu.

 

Jeżeli jest u ciebie w podsieci czyli ma ip powiedzmy 192.168.1.10 to musisz jeszcze na routerze ustawić DMZ i ewentualnie przekierować port.

 

On już ma to ustawione, inaczej nikt z zewnątrz nie mógłby się połączyć z serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×