Skocz do zawartości
pekus

Chinczyk [Android] 512 RAM / 512 ROM...?

Polecane posty

Witajcie,

 

jest sobie chinczyk ktory ma Androida 4.2 i 512MB RAM / 512MB ROM na pokladzie z mozliwoscia rozszerzenia pamieci o karte mSD.

 

Pytanie jest nastepujace: czy warto kupic cos takiego do zabaw/testow/dzwonienia?

Czy 512MB ROM wystarczy? Zastosowanie: testowanie aplikacji, nawigacja itp.

 

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwestia jaka cena... może warto w podobnych pieniądzach coś markowego używanego...

Mam 512mb ram w Neo V, custom rom 4.0.4 no i można powiedzieć, że jak się nie nawrzuca syfiastych apek to chodzi dobrze;)
Przymierzam się do kitkata ale romy bugowate narazie...

 

Czy 512MB ROM wystarczy?

w neo też mam 512 romu i ile bym nie przerzucał apek na kartę pamięci to i tak ciągle mam prawie całość zajętą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiu: 200zl / sztuka.

 

Zastanawiam sie nad Gloclever 400; nowy model, 4 jajka, 512MB RAM / 4GB ROM. Nie wiem jak mozna nie wlozyc do nowego modelu 1GB RAM. W ogole tego typu "klasa" telefonow ma maksymalnie 512MB RAM.

 

Swoja droga... nowy model Goclever [350] (04/2014r.) ma... 256MB RAM i .. 256MB ROM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MediaTek MT6572M (2 rdzenie, 1.00 GHz, Cortex A7) + Mali-400

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jak miałbym kupić telefon na androidzie z 512mb ram to zastanowiłbym się 2x... i kupił nokię na Windowsie... np lumie 710 która CHYBA dostała update do tej najnowszej wersji (8 czy 8.1) :P

Android z 512Mb ram jest dla osob które korzystają z niego jak normalnego tel... Czyli żadnych aplikacji + ewentualnie jakaś Opera czy 2048 bo teraz modne i nic więcej ;) jeśli wciskasz do swojego telefonu wiele różnych apek, typu gry z marketu z najlepszej setki, czy jakieś użytkowe aplikacje, czy cokolwiek cięższego - będzie chodził jakby chciał a nie mógł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co nie jest dzisiaj chińskie? :lol: Jeśli chodzi o normalne użytkowanie telefonu (sms, rozmowy) - myślę, że wystarczy. Ale jak napisałeś, że chcesz testować aplikacje itd to raczej pożegnaj się. Szkoda nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale malo jest modeli z 1GB RAM w low-costowej cenie... modecom xino 25, kruger... powyzej 350zl.

 

Nie chce na poczatek wydawac 1k bo moze ten OS mi sie nie spodobac ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za około 400zł masz pentagram combo - czterordzeniowy i 1gb ram - myślę, że warto zamiast denerwować się na wynalazkach z 512mb ram wybrać właśnie takie rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowke... poczytam sobie o tym wynalazku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie... ;)

 

Ale do nawigacji/nagrywania rozmow/Yanosika to moze byc chyba maly problem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o nawigacji, CPU za słaby. Tzn. odpalić odpalisz, ale zapomnij o jakiejkolwiek płynności czy to w pomiarach czy samym używaniu aplikacji.

 

Do takich zabaweczek polecam co najmniej dwu/czterordzeniowy Cortex-A9 @1.4 GHz i 1 GB RAM. Sam mam Galaxy S3 i nawigacja chodzi płynnie tylko dlatego że działam na własnym odpicowanym androidzie i czterech rdzeniach exynosa.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi bez przesady... tanie nawigacje na prockach 100mhz z 32mb ram zapewniają może 2fps przy przesuwaniu mapy i obliczają trasę dosyć długo i nikt nie narzeka, że nawigacja nie nadaje się do nawigacji... ;)

ja tam mogę włączyć sobie yanosika z 3g i gps i chodzi ok (1Ghz + 512MB ram w neo V)
To samo przy mapach google;) innych map nie sprawdzałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba na renderingu w 320x240 ;). Pokazać zużycie CPU na mapach Google i poruszaniu się z prędkością ~60 km/h? Bo dwa rdzenie na 70% chodzą. Napisałem - działać będzie, ale płynnie już nie.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

854x480 w neo V siedzi ;)
Powiem tak, nie przycina się, nie sprawia problemów - a to, ze może nie jest do końca płynnie (w sumie nawet na to nie zwróciłem do końca uwagi) to raczej nie przeszkadza - w końcu na drodze tylko spoglądamy na nawigację, a nie podziwiamy czy magiczna kropka się płynnie przesuwa bo może to się źle skończyć.... ;)

W sumie chciałem swojego czasu ojca przekonać żeby te stare g!@#$%ne nawigacje wymienił na taniego tableta 7" z gps, tv, transmiterem FM itp - ale dopóki nawigacja działa i z mapą się coś nie zrobi kolejny raz to będzie się z nią męczył.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi, mam taką nawigacje http://www.lark.com.pl/produkt/53_freebird-50-3.html z wgraną automapą i jakoś nie widze żeby się zacinała przy jeździe - a noge mam dosyć ciężką więc te 60 km/h to raczej jak widze radiowóz ;)

Jasne, nie jest to szczyt wydajności, ale działa płynnie, a to najważniejsze.

 

To jaki telefon byłby dobry pod takie zastosowanie jak autor pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że mówimy tu o Androidzie i jego ciężkiej javowej nawigacji, a nie o dedykowanych rozwiązaniach tworzonych konkretnie pod dane urządzenia ;). Faktem jest, że Android nie będzie działał płynnie na urządzeniach, które nie mają co najmniej dwóch rdzeni i tego gigabajta pamięci. Kumpel ma Galaxy S Advance, który ma 1 rdzeń 1.0 GHz i 768 MB Ram, i jak ja widzę jak tam sam system muli (i to pomimo wgranego custom ROM'a) to powiem wprost, że jakakolwiek nawigacja na czymś takim mija się z celem.

 

Dwa rdzenie na 1.2-1.4 i 1 GB RAMu i mogę zapewnić, że będzie chodziło znośnie. Tu już nawet nie o samą pamięć chodzi, bo te 768 MB też by dało radę, ale o sam fakt zbyt wolnego CPU.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... :(

 

Dzieki za wypowiedzi/podpowiedzi/rady i wskazowki.

 

Swoja droga... nie rozumiem Goclevera.. wypuscil w kwietniu 2014r. model 350 z RAM/ROM 256MB :P ktory jak widac nadaje sie chyba tylko do dzwonienia i nic wiecej ;)

 

Model "400" z 04/2014 - swiezak i ma 512MB RAM - dziwna polityka :(

 

Podsumowujac: 8 jajek, min. 4GB RAM, ROM 16GB i... ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×