Skocz do zawartości
Kolopik

Fałszywe oferty pracy Blue Media + Traktowanie klienta

Polecane posty

Witam serdecznie, chciałbym ostrzec Was przed osobą, która podszywa się pod firmę BlueMedia i oferuje pracę na stanowisku moderatora stron Banków.

 

Otóż jakiś czas temu wrzuciłem na serwis Tablica.pl ogłoszenie, iż poszukuję pracy w branży IT. Po kilku dniach odezwała się do mnie osoba, która podszywa się pod firmę Bluemedia, niejaki Pan Adam Mikuła.

 

Wyjaśni mi w wiadomości na czym ma polegać moja praca i poprosił o wysłanie CV. Więc to zrobiłem, gdyż oferta była bardzo interesująca. Po kilku godzinach otrzymałem kolejną wiadomość, iż zapoznano się z moim CV i są zainteresowani przyjęciem mnie do pracy. Wysłali jeszcze kwestionariusz, który musiałem wypełnić i odesłać, ażeby sporządzono umowę, którą miałem otrzymać kurierem. Wszystko ładnie wyglądało, dane były, nick na tablicy BlueMedia.pl.

 

Dziś wchodzę raz jeszcze na tablicę, aby sprawdzić, czy dostałem jeszcze jakąś odpowiedź. Niestety moim oczom ukazał się komunikat, iż konto użytkownika zostało usunięte...

 

Od razu wziąłem się za pisanie wiadomości do BlueMedia, by dowiedzieć się, czy wiadomości, które otrzymałem zostały wysłane przez nich. Niestety po ponad godzinie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi! Postanowiłem więc zadzwonić do nich i spytać, czy coś wiedzą. Dowiedziałem się, że zapoznają się z moim zgłoszeniem i trwa weryfikacja, bo może ktoś z ich ekipy wysłał mi ofertę pracy. Kazano mi czekać na odpowiedź. No więc czekałem... Postanowiłem wysłać im raz jeszcze emaila po kolejnych 3 godzinach oczekiwań. Niestety na niego również nie otrzymałem odpowiedzi. Po kolejnej godzinie postanowiłem zadzwonić raz jeszcze i wyjaśniłem sytuację. Odebrał jakiś Pan i stwierdził, że ktoś się pod nich podszywa...

 

 

I tutaj hejt w stronę BlueMedia, gdyż sami twierdzili, że mnie poinformują, a tak naprawdę olali mnie. Dopiero po drugim telefonie dowiedziałem się tego, czego najbardziej się obawiałem. Teraz mogę mieć 5 pożyczek wziętych na siebie przez jakiegoś oszusta...

 

Gdybym dowiedział się o tym wcześniej mógłbym zareagować w jakiś sposób, zgłaszając sprawę na policję.

 

Wyłudzono ode mnie dane tj.

Numer pesel,

Numer NIP,

Imię,

Nazwisko,

Imiona rodziców,

Adres zameldowania,

Datę i miejsce urodzenia,

Numer konta bankowego,

Numer dowodu osobistego,

Informacje nt. wykształcenia.

 

Piszę tutaj, bo wiem, że przesiaduje tu wiele osób, które interesują się branżą IT i mogą nadziać się na oszusta.

 

Do tego umieszczam informację jak Bluemedia traktuje swoich klientów, czy przyszłych pracowników (?)

 

Dziękuję.

 

 

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Ja bym na twoim miejscu jak najszybciej udał się na policję i zgłosił to, lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co takie dane firmie?

 

Nie wiem jak jest teraz w Polsce, ale w UK nie musiałem nic podawać do zatrudnienia, przecież te dane są im do niczego potrzebne. W wielu miejscach gdzie pracowałem, to nikt nie wiedział gdzie mieszkam itd. Tylko musiałem podać numer konta gdzie mają wypłate przelewać (ale to też było opcjonalne, bo można było dostać czek)

 

Jak by mnie ktoś spytał o tyle danych, to bym olał taką oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zaraz się okaże że kredyt wziął bez BIK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu jak najszybciej udał się na policję i zgłosił to, lepiej dmuchać na zimne.

 

Dokładnie, zbierz wszystkie informacje, zorganizuj je w miare sensownie i zgłoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż sytuacja wygląda nieciekawie, oczywiście proponuje ci wyrobić nowy dowód osobisty aby ten stał się nieaktualny. I pędzić na policje, warto też napisać do samej tablicy.pl dlaczego konto zostało usunięte no chyba, że można samemu wtedy to już wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę w Polsce można dostać kredyt, bez pokazywania żadnego dokumentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Naprawdę w Polsce można dostać kredyt, bez pokazywania żadnego dokumentu?

 

Mnie już nic nie ździwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest wina władzy jaka jest i była. Mieli wystarczająco czasu na to aby to zmienić, a pewnie są nieświadomi tego, że coś takie istnieje przecież to może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ludzie co w tym kraju się dzieje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co takie dane firmie?

 

Nie wiem jak jest teraz w Polsce, ale w UK nie musiałem nic podawać do zatrudnienia, przecież te dane są im do niczego potrzebne. W wielu miejscach gdzie pracowałem, to nikt nie wiedział gdzie mieszkam itd. Tylko musiałem podać numer konta gdzie mają wypłate przelewać (ale to też było opcjonalne, bo można było dostać czek)

 

Jak by mnie ktoś spytał o tyle danych, to bym olał taką oferte.

 

Dziwne, albo pracujesz na kontrakt okresowy. W moim przypadku wzieli ode mnie wszystkie dane + bylem sprawdzany w UK i calej europie czy nie bylem karany... trwalo to miesiac... plus jak juz zaczalem prace to przed wejsciem do DC chcieli orginaly paszportu, prawojazdy, NI, wyciagu z banku, i odcisk palca :D (ale te ostatnie to pewnie po to aby umozliwic mi wejscie).

 

Pamietam ze w pracy na kontrakt okresowy (miesiac czasu) w innej firmie wystarczyl im tylko paszport i dane konta bankowego, ale przy wszystkich dlugoterminowych chcieli wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie wspominając o tym, że osoba podszywająca się pod BlueMedia mogła twoje dalej sprzedać to, że złapie się gościa to może być "początek gory lodowej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, nazywa się to "Chwilówka".

 

Tutaj takie dawanie pożyczek jest nielegalne...

 

Są oczywiście chwilówki, ale nie bierze się ich na gębe

 

Dziwne, albo pracujesz na kontrakt okresowy. W moim przypadku wzieli ode mnie wszystkie dane + bylem sprawdzany w UK i calej europie czy nie bylem karany... trwalo to miesiac... plus jak juz zaczalem prace to przed wejsciem do DC chcieli orginaly paszportu, prawojazdy, NI, wyciagu z banku, i odcisk palca :D (ale te ostatnie to pewnie po to aby umozliwic mi wejscie).

 

Pamietam ze w pracy na kontrakt okresowy (miesiac czasu) w innej firmie wystarczyl im tylko paszport i dane konta bankowego, ale przy wszystkich dlugoterminowych chcieli wszystko.

 

Pracowałem na stałą umowę w kilku firmach i nic takiego ode mnie nie chcieli, ale rozumiem, że DC może wymagać identyfikacji. W jednej firmie mieliśmy własne DC i jedyną formą identyfikacji była karta dostępu, no i obiekt był monitorowany i zawsze była ochrona.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłudzono ode mnie dane tj.

 

Numer pesel,

Numer NIP,

Imię,

Nazwisko,

Imiona rodziców,

Adres zameldowania,

Datę i miejsce urodzenia,

Numer konta bankowego,

Numer dowodu osobistego,

Informacje nt. wykształcenia.

IMO do kredyciku wystarczy.

Zgłoszenie faktu kradzieży danych będzie dla Ciebie na plus, jeśli się okaże, że ktoś taki kredyt wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są też obiekty, że przy rejestracji pobierają dane biometryczne (głównie chodzi o zdjęcie twarzy) i możesz potem wchodzić sobie normalnie, ale jak kamery nie rozpoznają to wtedy trzeba iść do kanciapy się spowiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec bylem na policji od razu, jak firma blumedia laskawie odpowiedziala mi, ze to nie ich oferta. Niestety policja z tym nic nie moze zrobic bo jeszcze nikt nie uzyl moich danych (mam nadzieje, ze nie uzyje) jak to Pan policjant stwierdzil: " ludzie naogladaja sie filmow i mysla, ze moga zablokowac mozliwosc wziecia pozyczki etc"). Czyli mam czekac az ktos uzyje moich danych do jakiegos walka. Pozniej podesle Wam wiadomosci tej osoby, jakie otrzymalem w odpowiedzi na moje ogloszenie (serio, idzie sie nabrac). Jedyna uciecha to jeden z policjantow powiedzial mi, ze gdyby doszlo do wziecia pozyczki na mnie, nie musialbym jej splacac, tylko od razu zglaszac na policje, nawet gdyby nie wykryto sprawcy to sprawa zostanie umorzona, a ja raczej bede mial czyste konto. Nie dajcie sie nabrac :)

 

 

@maniak: odeslalem je w zalaczniku na tablicy do uzytkownika o nicku: bluemedia.pl.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec bylem na policji od razu, jak firma blumedia laskawie odpowiedziala mi, ze to nie ich oferta. Niestety policja z tym nic nie moze zrobic bo jeszcze nikt nie uzyl moich danych (mam nadzieje, ze nie uzyje) jak to Pan policjant stwierdzil: " ludzie naogladaja sie filmow i mysla, ze moga zablokowac mozliwosc wziecia pozyczki etc"). Czyli mam czekac az ktos uzyje moich danych do jakiegos walka. Pozniej podesle Wam wiadomosci tej osoby, jakie otrzymalem w odpowiedzi na moje ogloszenie (serio, idzie sie nabrac). Jedyna uciecha to jeden z policjantow powiedzial mi, ze gdyby doszlo do wziecia pozyczki na mnie, nie musialbym jej splacac, tylko od razu zglaszac na policje, nawet gdyby nie wykryto sprawcy to sprawa zostanie umorzona, a ja raczej bede mial czyste konto. Nie dajcie sie nabrac :)

 

 

@maniak: odeslalem je w zalaczniku na tablicy do uzytkownika o nicku: bluemedia.pl.

 

Czyli sam fakt wyłudzenia danych osobowych ich nie zainteresował? Napisz skargę na nich.

Ah i oczywiście wziąłeś ich odpowiedź na piśmie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli sam fakt wyłudzenia danych osobowych ich nie zainteresował? Napisz skargę na nich.

 

 

Zainteresowal, ale facet powiedzial, ze z tym nic nie zrobia i sprawa zostanie umorzona. Dopiero gdy cos sie stanie sa wieksze szanse na wykrycie walkarza.

 

I nie wzialem odpowiedzi na pismie, najwyzej wpadne tam jak sie cos wydarzy.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A zastrzeżenie dowodu osobistego ? Wyrobisz nowy i jak ktoś weźmie na stary i nieważny to spowiadać będzie się ten co mu takiego kredytu udzielił. Tyle że znając życie w ech... tym pięknym kraju to nie ważne że ktoś dał komuś kasę na poniekąd lewe papiery. Zawsze po dupie dostajesz ty ;/ Ale ja bym tak próbował, zastrzec dowód, wyrobić nowy i mieć podkładkę że stary dowód nieważny i niech komornicy, bankierzy spadają. Wiem, wiem, praktyka wygląda inaczej ale masz wtedy jakiś punkt zaczepienia do obrony.

 

@elect, wpadnij czasem do PL to zrozumiesz wiele nadludzkich czynników które tu obowiązują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej zastrzeż dowód osobisty w UG dla Twojego miejsca zamieszkania.

 

Po drugie, NIGDY, ale to NIGDY nie podawaj nikomu TAK WRAŻLIWYCH danych poprzez email, jeśli nie masz STUPROCENTOWEJ pewności, z kim piszesz. Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panowie ale musze Was zmartwic.

 

W wiekszosci przypadkow numer dowodu jest niepotrzebny do wziecia pozyczki. Liczy glownie sie PESEL.

 

Pomijajac fakt, ze nieco siedze w takiej tematyce (zgodnie z prawem of kors) to wystarczy poczytac wiele artykulow w sieci/gazetach na ten temat.

 

Niestety, ale predzej czy pozniej autor watku musi liczyc sie z tym, ze bedzie jakis walek.

 

Dzis dostalem rachunek od operatora internetu z nowym wygladem faktury i nowym numerem konta. W poniedzialek zadzwonie na infolinie potwierdzic ten nowy nr konta.

 

Dlaczego?

Otoz w zeszlym roku, zdaje sie w trojmiescie byla plaga wlaman do skrzynek pocztowych w blokach wielopietrowych.

 

Po kilku tygodniach do mieszkancow zaczely przychodzic monity z informacjami o nieoplaconych rachunkach.

 

Co sie okazalo?

 

W pewnym okresie czasu mieszkancy zaczeli dostawac jak co pol roku rachunki za gaz albo prad (nie pamietam).

 

Tyle, ze formularze zostaly w 120% spreparowane przez kogos... byl podany nowy numer konta. Wielu emerytow nabralo sie na to!

Pozniej powiazano wlamania do skrzynek z kradziezami listow od danego dostawcy.

 

I co Wy na to?

 

HIT ostatniego tygodnia: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,15920917,Telefon_w_srodku_nocy___Ktos_sprzedal_wasz_dom___Tak_.html#MT

 

... udalo mi sie znalezc wlasciwy artykul. Uzytkownicy FireFox'a moga swobodnie czytac artykul:

 

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,13481617,Uwaga_na_rachunki__Za_wlamaniami_do_skrzynek_pocztowych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli sam fakt wyłudzenia danych osobowych ich nie zainteresował? Napisz skargę na nich.

 

 

Zainteresowal, ale facet powiedzial, ze z tym nic nie zrobia i sprawa zostanie umorzona. Dopiero gdy cos sie stanie sa wieksze szanse na wykrycie walkarza.

 

I nie wzialem odpowiedzi na pismie, najwyzej wpadne tam jak sie cos wydarzy.

 

No i na to większość ludzi się łapie. Policja NIE JEST sądem, oni nie decydują o tym czy coś będzie umorzone czy nie, tylko im się po prostu pracować nie chce.

 

Jak każdy będzie miał takie podejście jak Ty, to tak będzie w Polsce zawsze. Bezużyteczna policja, która która tylko działa jak ktoś ma nie daj boże piwo w parku, albo skręta (tu już można do gazety się dostać)

 

Zawsze co policjant mówi, bierz na piśmie i pamiętaj oni dla Ciebie pracują. Jeśli nie wywiązują się ze swoich obowiązków (a w tym przypadku tak jest, idź wyżej - to zwykle skutkuje)

 

Polacy jeszcze się boją policji, więc te nieroby sobie żyją jak pączki w maśle, ale czas na przebudzenie.

 

@elect, wpadnij czasem do PL to zrozumiesz wiele nadludzkich czynników które tu obowiązują :D

 

Dlatego się wyprowadziłem, za dużo czasu w Polsce się spędza nad takimi pierdołami, ale to też wina obywateli bo zamiast walczyć o swoje to się poddają. "bo umorzą"... ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny autorze pierwszego wpisu,

bardzo nam przykro, że zostaliśmy wywołani do tablicy w negatywnym kontekście, na który zupełnie nie mieliśmy wpływu. Nasi konsultanci nigdy "nie olewają" klientów. Sprawa była weryfikowana, dlatego nie odpowiedzieliśmy w czasie, który Ty uznałeś za właściwy. Blue Media obsługuje codziennie tysiące transakcji, a nasz Dział Obsługi Klienta rozpatruje mnóstwo zgłoszeń telefonicznych i emailowych. Nie zawsze jest więc możliwe udzielenie odpowiedzi w ciągu godziny lub 3. Zapewniam więc, że to, iż sam się ponownie z nami skontaktowałeś nie oznacza, że "olaliśmy sprawę".

Funkcjonujemy na rynku już 15 lat i bez właściwej obsługi Klientów trudno byłoby nam się rozwijać. Jak widzisz nasza dbałość o wizerunek została prawdopodobnie wykorzystana przez nieznaną osobę do wzbudzenia Twojego zaufania.

 

Przy okazji chciałbym jeszcze raz przestrzec przed podawaniem wrażliwych danych w internecie bez weryfikacji odbiorcy.

 

Pozdrawiam

Tomasz Bobrowski, BM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×