Skocz do zawartości
wweb

zenbox.pl vs progreso.pl vs mydevil.net

Polecane posty

Witajcie,

 

staję przed wyborem hostingu/VPS zarządzanego w cenie do 300 zł brutto rocznie (maksymalnie).

 

Wymagania (ważność wg kolejności wypisywania):

  1. Wydajność - szybkość wczytywania się stron
  2. Stabilność, niezawodność
  3. Spore limity bezpieczeństwa/brak i szybkie reagowanie na zapychanie serwera przez któregoś z użytkowników - nie to, że obciążam serwer, raczej nie należę do tych osób, ale lubię mieć poczucie, że mam zapas na wszelki wypadek
  4. Częstość aktualizacji wersji PHP na serwerze
  5. Możliwości - różne wersje PHP oraz dodatkowo np. Python, Ruby, node.js (na przyszłość)
  6. MySQL/MariaDB w wersji 5.5 (najlepiej)
  7. Support

 

Po selekcji i testach wybrałem 3 hostingi. Pozwólcie, że opiszę swoje spostrzeżenia poniżej. Być może przyda się to również pozostałym forumowiczom.

  1. zenbox.pl (zenbox 25k)
    • minusy: nastawiony głównie na Wordpress (legendarny i wszędzie reklamowany support też), goły duet PHP + MySQL (Percona), rozliczanie per odsłony (unikalne) i związana z tym blokada niektórych serwisów testujących, dziwne ograniczenia zastosowań w regulaminie
    • plusy: najszybszy (wg wstępnych testów) z wymienionych 3, wyższe limity bezpieczeństwa niż w progreso, możliwość podpinania certyfikatów w trybie SNI, wiele kopii bezpieczeństwa, Piwik na standardowym wyposażeniu - nie zużywam zasobów na oddzielną instalację
  2. progreso.pl (PLAN BIZNES)
    • minusy: wolniejszy czasami niemal 3-krotnie niż zenbox.pl (wg wstępnych testów, ale i tak szybki), MySQL w wersji 5.1, mniejsze limity bezpieczeństwa niż w zenbox.pl, jedna kopia bezpieczństwa
    • plusy: Python, bardzo przejrzysty i pełen ciekawych możliwości extranet, możliwość podpinania certyfikatów w trybie SNI, możliwość odpalenia memcached (w cenie)
  3. mydevil.net (MD4)
    • minusy: najwolniejszy i najdroższy z całej trójki, brak możliwości podpinania certyfikatów SNI (jeszcze)
    • plusy: mnóstwo możliwości, dwa autorskie sposoby zarządzania kontem (opisane we własnym Wiki), praktycznie brak limitów bezpieczeństwa, wiele kopii bezpieczeństwa

 

Ktoś miał do czynienia z powyższymi hostingami i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami?

Propozycje innych hostingów również przyjmuję :)

 

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi

Edytowano przez wweb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jak i o jakich porach robiłeś testy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  1. progreso.pl (PLAN BIZNES)
    • minusy: wolniejszy czasami niemal 3-krotnie niż zenbox.pl (wg wstępnych testów, ale i tak szybki), MySQL w wersji 5.1, mniejsze limity bezpieczeństwa niż w zenbox.pl, jedna kopia bezpieczństwa
    • plusy: Python, bardzo przejrzysty i pełen ciekawych możliwości extranet, możliwość podpinania certyfikatów w trybie SNI, możliwość odpalenia memcached (w cenie)

 

Z naszej strony mogę tylko wyprostować iż wykonujemy 7 kopii bezpieczeństwa (tydzień wstecz z każdego dnia) ale rzeczywiście użytkownik w Extranecie widzi tylko ostatnią kopię. Na życzenie via zgłoszenie możemy jednak przywrócić wczesniejszą kopię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jak i o jakich porach robiłeś testy?

 

A jakie to ma znaczenie ?

Usługa ma być o każdej godzinie dnia i nocy.

Jeżeli kogoś niszczy szczyt to jakby nie przewidział tego co ma i stosuje overselling.

 

Mam hosting w zenbox i najniższy pakiet nie radzi sobie np z wordpresem i wieloma dodatkami.

Plan drugi jest już OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbyś zainteresowany przetestowaniem naszych serwerów, to zapraszam, oferujemy 7 dniowy okres testowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A jakie to ma znaczenie ?

Usługa ma być o każdej godzinie dnia i nocy.

 

 

Bo każda z tych firm ma największą ilość ruchu o innych godzinach bo kierowana jest do innego usera. Stąd o godzinie X na serwerze firmy A jest mniejsza wydajność a na serwerze firmy B większa i odwrotnie. Lubie znać metodykę testów i dane surowe skoro ktoś o nich mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wiele razy zaznaczałem - to były dopiero wstępne testy, robione w różnych godzinach. Obecnie wstrzymałem się minimum do zakończenia tego tygodnia ze względu na to, że z uwagi na majówkę wyniki mogą wyjść nieco inne niż normalnie :)

 

@progreso.pl: Bardzo dziękuję za wyprostowanie. Jednak i tak jest mniej - mydevil.net (kopie 14 dni wstecz), zenbox.pl (28 punktów z ostatnich 7 dni + 3 kopie z końca 3 ostatnich miesięcy). Co oczywiście nie znaczy, że jest to jakaś mega wada - samemu też można (i powinno) się od czasu do czasu takie robić.

 

Nie mogę już edytować głównego postu - w warunkach jako pierwszy powinien być dostęp do SSH i cron'a, potem serwery (www) zlokalizowane w Polsce oraz gdzieś niżej możliwość podglądania logów serwera (access i error) dla posiadanych domen.

Edytowano przez wweb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce robić nowego tematu bo chodzi mi o hosting w zenbox.pl a mianowicie uciągnie to zwykła stronę bootstrapową (praktycznie nic tam nie ma - jest to tylko podstrona do klikania na > forum > sklep) i silnik forum Mybb? sry za zaśmiecanie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×