Skocz do zawartości
giddy

hekko - blokada konta

Polecane posty

No tak jak wyżej dajesz kopie D.O kurierowi ale kurier musi potwierdzić czy ksero jest zgodne z twoim D.O osobistym

 

No i ok babie w sklepie tez daje dowód żeby pokazać ze mam 18 lat ale ani baba ani kurier go nie kserują i nie trzymają w segregatorze na zapleczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co wam moje zdjęcie, kolor oczu,wzrost, miejsce urodzenia itp skan zrobić wycinany ?

 

Oczywiście taki dane nie są nikomu potrzebne. Zwykle klienci zamazują pozostałe dane (właśnie wymienione przez Ciebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No i ok babie w sklepie tez daje dowód żeby pokazać ze mam 18 lat ale ani baba ani kurier go nie kserują i nie trzymają w segregatorze na zapleczu

 

Przecież to jasne że sprzedawca ma tylko prawo do okazania D.O ale nie dajesz jej do ręki jak wyżej już zostało to napisane a kurier ma ksero-drukarke w samochodzie wiadomo że nie.. To ty masz przygotować dokumenty dla kuriera i on przy tobie to wszystko pakuje czyli ksero twojego D.O ale ty masz tylko okazać jemu dla potwierdzenia takie są zasady i proste gdyby czegoś takiego nie było to ktoś by mógł na ciebie kredyt wziąć ale jak piszesz BABIE to oznacza że jeszcze jesteś w fazie gimnazjalnej więc poucz się troszkę a potem wypowiadaj się na jakiś temat i tyle w tym temacie.

 

PS: nigdy firma kurierska nigdzie nie przetrzymuje twoich dokumentów tylko załączając do dokumentów zwrotnych przy tobie

 

Z tego co widzę co piszesz można zrozumieć że tylko twoi rodzice ubiegali się o twój internet z którego piszesz i zapytaj się rodzica czy dawali firmie D.O do ksero w dokumentacji wtedy będziesz wiedział. Na miejscu Hekko skasował bym po prostu tobie konto nawet jeżeli opłaciłeś .

 

Oczywiście taki dane nie są nikomu potrzebne. Zwykle klienci zamazują pozostałe dane (właśnie wymienione przez Ciebie).

 

Lecz po co mają zamazywać dane wasz klient jeżeli dane są takie same jak w profilu konta to nie powinien tego robić co może się okazać że to zamazane może mieć inne dane niż te co wam podał .

 

Jesteście dostawcą usług miesięczną czy roczną także musicie mieć dane a jeżeli np klient zmienił miejsce zamieszkania to także powinien je zmienić w profilu w razie wypadku jeżeli by coś narozrabiał co by wchodziło w konflikt z prawem Polskim.

 

Temat powinien zostać zamknięty ponieważ temu co otworzył temat zostało wszystko wyjaśnione i nie ma nic do dodania w tym temacie nikt.

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież to jasne że sprzedawca ma tylko prawo do okazania D.O ale nie dajesz jej do ręki jak wyżej już zostało to napisane a kurier ma ksero-drukarke w samochodzie wiadomo że nie.. To ty masz przygotować dokumenty dla kuriera i on przy tobie to wszystko pakuje czyli ksero twojego D.O ale ty masz tylko okazać jemu dla potwierdzenia takie są zasady i proste gdyby czegoś takiego nie było to ktoś by mógł na ciebie kredyt wziąć ale jak piszesz BABIE to oznacza że jeszcze jesteś w fazie gimnazjalnej więc poucz się troszkę a potem wypowiadaj się na jakiś temat i tyle w tym temacie.

 

PS: nigdy firma kurierska nigdzie nie przetrzymuje twoich dokumentów tylko załączając do dokumentów zwrotnych przy tobie

 

Z tego co widzę co piszesz można zrozumieć że tylko twoi rodzice ubiegali się o twój internet z którego piszesz i zapytaj się rodzica czy dawali firmie D.O do ksero w dokumentacji wtedy będziesz wiedział. Na miejscu Hekko skasował bym po prostu tobie konto nawet jeżeli opłaciłeś .

 

 

 

Kurier jedynie sprawdza mój dowód czy rozmawia z tym do którego przyjechał, zresztą dowód i tak może być fałszywy a on się nie zna, ksera go nie interesują może ich wcale nie być

jemu jest obojętne jakie one są nie z nim zawieram umowę tylko z bankiem który po odesłanych dokumentach może je odrzucić z powodu X

 

Dostawca internetu nie kserował mojego dowodu ale przykładowo przedstawiciel banku przy zakładaniu KK miał przy sobie czyli w aucie skaner/drukarkę wizyta w domu i sobie to przyniósł podłączył i zrobił ksero

 

Nie znam firmy Hekko nic u nich nie mam , interesuje mnie natomiast nadużywanie przez rożne firmy dowodu osobistego, w tym przypadku przelew bankowy wystarczająco potwierdza że ja to ja skoro banki na takiej podstawie otwierają rachunki bankowe to chyba VPS to nie rarytas

 

Na świecie przykładowo GB nie ma dowodów osobistych wiele firm bukmacherskich/ poker roomów otwiera konta na podstawie skanu rachunku za gaz ,prąd ,tel oni nie znają instytucji dowodu osobistego i bez problemu możesz obracać tysiącami USD bez podawania numeru buta i co ciekawe i normalne dla banku w normalnym kraju bardziej liczą się twoje rachunki gaz prąd tel spłacane kredyty bo to świadczy o tobie jesteś gdzieś płacisz za coś na coś cie stać a nie dowód osobisty nasz stary zielony z opisem twojego prywatnego życia ale to są różnice systemów czyli "domyślnie nie jesteś bandytą" to powoli zmienia się i u nas może kiedyś i też w twojej głowie

 

 

 

Brytyjski system prawa opiera się (co może nas nieco dziwić) przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu. Popularnym w Wielkiej Brytanii sposobem potwierdzania swojej tożsamości jest okazanie opłacanych przez siebie rachunków wystawionych na swoje nazwisko. Kontrahenta można poprosić o okazanie np. rachunku za energie elektryczną, gaz lub telefon. Jest to standardowa procedura np. przy zakładaniu konta w banku w Wielkiej Brytanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co to za filozofia.

 

Skoro ktoś zrobił przelew przez bank w necie to widnieje u X firmy z jakich danych jezeli sie zgadzają z danymi wpisane na X stronie to nie powinno o nic się nie prosić. Przeciez nie mozna załozyc konta bankowego na obce/wymyślone dane.


Tak jak powiedziedzial przedstawiciel firmy hekko wiele firm hostingowych korzysta z takich metod prosiłbym o wymienienie, ja osobiscie miałem u WIELU usługodawców konta i nikt nigdy nie prosił mnie o potwierdzenie, kończyło się na dokonaniu przelewu i to był wystarczający dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki przelew robisz czy bezpośrednio z banku czy za pomocą płatności on-line. Chociaż nie wiem po co ta gadka jest w ogóle jeżeli firma w swoim regulaminie odpowiedni punkt na to a zakupujący zaakceptował ten regulamin sądzę że i tak nie przeczytał znając ludzi to po prostu jest to złamanie regulaminu gdzie konto powinno bez powiadomienia został usunięte za złamanie własnie tego regulaminu i zero gadania .

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki przelew robisz czy bezpośrednio z banku czy za pomocą płatności on-line. Chociaż nie wiem po co ta gadka jest w ogóle jeżeli firma w swoim regulaminie odpowiedni punkt na to a zakupujący zaakceptował ten regulamin sądzę że i tak nie przeczytał znając ludzi to po prostu jest to złamanie regulaminu gdzie konto powinno bez powiadomienia został usunięte za złamanie własnie tego regulaminu i zero gadania .

 

Za brak numeru domu w adresie? Z jednej nadgorliwości w drugą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeciez nie mozna załozyc konta bankowego na obce/wymyślone dane.

1. Można nakłonić kogoś aby nieświadomie taki przelew zrobił (np. wystawiając coś za grosze na allegro)

2. Można zapłacić na poczcie - wtedy dane nadawcy będą dowolne

3. Można zapłacić w jakiejś agencji pośredniczącej - wtedy będą dane owej agencji

4. Można zapłacić szybkim przelewem - j.w.

 

 

 

Kurier jedynie sprawdza mój dowód czy rozmawia z tym do którego przyjechał, zresztą dowód i tak może być fałszywy a on się nie zna, ksera go nie interesują może ich wcale nie być
jemu jest obojętne jakie one są nie z nim zawieram umowę tylko z bankiem który po odesłanych dokumentach może je odrzucić z powodu X

Zależy to od polityki banku, ale z tego, co się spotkałem to kurier zazwyczaj załącza do dokumentów zwrotnych KOPIĘ dokumentu tożsamości którą poświadcza za zgodność z oryginałem mu okazanym. Ot sprawdza czy kserówka jest zgodna z dowodem, opisuje ją swoim podpisem "za zgodność z oryginałem" i razem z kopią umowy zamyka do koperty zwrotnej i zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×