Skocz do zawartości
bybunny

billing panel shineisp.com

Polecane posty

Używam / wdrażam przy jednym darmowym projekcie. Warto obserwować bo się ciekawie zapowiada i podejrzewam że docelowo będzie kolejną darmową alternatywą. Oczywiście jak to bywa z darmowymi projektami jak osiągną właściwy poziom stają się płatne co nie dziwi. Z racji że jak wspomniałem jest to ciekawe rozwiązanie warto pogrzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry panel jak się troszkę przy nim pogrzebie, jednakże z zastosowaniem tylko na darmowe projekty : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Niekoniecznie, dobrze zbudowany jest, posiedziałem w kodzie i nie jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, dobrze zbudowany jest, posiedziałem w kodzie i nie jest zły.

Z całym szacunkiem, ale już widzieliśmy na forum Twoje próbki kodu więc ta ocena jest trochę.. /dev/null ;)

 

Czas pokaże co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@maniack no wiesz, ppm, pokaż źródło, Mmm taki html są, kod jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaczynacie pomijać sedno sprawy do którego również się odniosę. Jak to mówią darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby a wy go od razu chcecie na tor wysłać. To jest darmowe rozwiązanie stworzone z pasji której wielu tu osobą na tym forum po prostu brakuje. Również brakuje im zahamowań w formach wypowiedzi która jest bliska wylewaniu pomyj i przepychaniu się łokciami na zasadzi kto wie więcej i lepiej. Krótko mówiąc aż się nie chce wkładać swojego palca w budowanie jakiejś społeczności. Wracając do sedna sprawy jakim jest wspomniany panel, jest to rozwiązanie darmowe które głównie wspiera ISPConfig z możliwością stworzenia struktury serwerowej z podziałem na funkcje jak np Serwer1 - DNS, Serwer2 - Poczta itd. ISPConfig jest zdolny do takich zastosowań i sobie całkiem nieźle radzi. Dodatkowo jest w tym panelu bilingowym obsługa sprzedaży domen internetowych na bazie usługi z OVH. Cały panel jest prosto rozpisany i łatwy do konfiguracji i stworzenia odpowiednich modułów. na witrynie internetowej tego projektu jasno jest napisane że używanie w celach produkcyjnych na własną odpowiedzialność. Przyczyna jest prosta - czas = wiele nie sprawdzonych lub wymagających zmian elementów. Wracając jednak do punktu wyjścia napisze to jeszcze raz - to rozwiązanie jest za darmo. Chcesz to skorzystaj , chcesz to przyłóż swój palec i wspomóż projekt. Jak chce ktoś oceniać niech napisze po prostu swój własny. A tak na koniec to chyba brakuje tu takiego miejsca jak ciekawostki związane z hostingiem. Z innej beczki kolejnym pomijanym rozwiązaniem, tym razem webmail jest http://rainloop.net. Ma fajną szatę graficzną i jest miły dla oka. Również warto sobie w nim pogrzebać. Dobranoc

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A jak tam z językami? Jest możliwość dodania/edycji PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest darmowy, open source - więc jeżeli jeden znawca z drugim ma trochę wolnego czasu, może przecież zrobic fork na github i poprawić co uważa, że jest nie tak i potem dodać spowrotem do projektu.

 

Jeśli chodzi o tłumaczenie, to można pomóc tutaj: https://poeditor.com/join/project?hash=baf0f8490ff29729da4e3fc8fdbb1ca8

 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z językami? Jest możliwość dodania/edycji PL?

 

http://www.shineisp.com/translating-shineisp/

 

Odnośnie samych plików ,wszystkie pliki tłumaczeń znajdują się w /public/languages/[locale]/. Tłumaczenie polskie właściwie jest tyle że zrobione pod konkretne zastosowanie - projekt z tego powodu nie nadaje się do udostępnienia dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Z całym szacunkiem, ale już widzieliśmy na forum Twoje próbki kodu więc ta ocena jest trochę.. /dev/null ;)

 

Czas pokaże co z tego będzie

Poważnie? Nie spodziewałem się takiej opinii :(

 

Za eksperta się nie uważam i nie zamierzam bo nie dorastam nikomu z tego forum zapewne do pięt, jestem tylko karzełkiem, co też nie znaczy, że opinie należy wyrąbać. Swojego czasu analizuje różne panele pod różnym kątem i m. in. na tym się uczę.

A właśnie, jak tam panel CastPol? Bo coś miernie to widzę :)

 

ShineISP nie jest zły, ma spore możliwości, o wiele łatwiejszą możliwość integracji polskich płatności elektronicznych, nie tak jak np. BoxBilling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poważnie? Nie spodziewałem się takiej opinii

Tak zgasił cię jak peta!

 

 

Za eksperta się nie uważam i nie zamierzam bo nie dorastam nikomu z tego forum zapewne do pięt, jestem tylko karzełkiem, co też nie znaczy, że opinie należy wyrąbać. Swojego czasu analizuje różne panele pod różnym kątem i m. in. na tym się uczę.

Ucz się nikt tego ci nie broni , naucz się prostej zasady pytaj jeśli czegoś nie wiesz a nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz zielonego pojęcia.

 

 

 

A właśnie, jak tam panel CastPol? Bo coś miernie to widzę

Najlepszą obroną jest atak , ale nie na tym forum , próbujesz odwrócić od siebie uwagę zmieniając temat może pora zmienić forum i zainteresowania np : etacik w biedronce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, jak tam panel CastPol? Bo coś miernie to widzę :)

A całkiem dobrze, po mału się robi. Jednak narazie mamy troche poważniejszych rzeczy na głowie i trochę inne priorytety i target klientów niż Ty ;) Poza tym Castpol, a nie CastPol. Przyjdzie czas, to zobaczysz. Trzymaj się ramy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Tak zgasił cię jak peta!

Ucz się nikt tego ci nie broni , naucz się prostej zasady pytaj jeśli czegoś nie wiesz a nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz zielonego pojęcia.

 

Najlepszą obroną jest atak , ale nie na tym forum , próbujesz odwrócić od siebie uwagę zmieniając temat może pora zmienić forum i zainteresowania np : etacik w biedronce?

Brzmi interesująco, ale nie skorzystam ;)

Miłoszu wybacz, że tak przekręciłem haniebnie waszą nazwę. Macie inny target, macie własne DC co nie zmienia faktu, że innych musicie mieszać z błotem za braki w wiedzy.

Nie zmieniam tematu, wręcz go ciągnę, skoro już jesteśmy przy panelach.

P.S. Gucio - nie zauważyłeś ironii? :-)

 

Coraz bardziej jestem przekonany do tego panelu, odpaliłem sobie na localhoscie, jest nawet lepiej niż się spodziewałem. Brakuje co prawda kilku modułów ale da się to znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej jestem przekonany do tego panelu, odpaliłem sobie na localhoscie, jest nawet lepiej niż się spodziewałem. Brakuje co prawda kilku modułów ale da się to znieść.

 

Moduły można napisać lecz wymaga to czasu. Osobiście panel zastosowałem w darmowym projekcie tylko dlatego by nie pchać się w koszta. Darmowy nie znaczy, że na zawsze taki będzie, po prostu dla testów poszło w świat. Brak czasu jednak nie pozwala ogarniać problemów związanych z rozbudową projektu co pewnie skłoni mnie do przejścia na coś płatnego. Płatne rozwiązania maja to do siebie, że ktoś rozwija moduły i tworzy nowe bo ma z czego to robić - płatne licencje. Wspomniane wyżej rozwiązanie jest po prostu fajne bo ciekawie przemyślane ale jest jedno ale - czy będzie rozwijane? Na moje pytanie nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi mimo, że jasno sprecyzowałem chęć pomocy przy rozwoju tego projektu wspierając go. Pożyjemy zobaczymy. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×