Skocz do zawartości
adrian1203

Zgłoszenia Do Rankingu Uptime

Polecane posty

Według mnie zdecydowanie powinien być sortowany według uptimu. W tedy taki ranking jest zdecydowanie czytelniejszy i ciekawszy.

 

Dopiero gdy kryterium sortowania kolejności będzie uptime wtedy będzie to ranking. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tlumaczyłem juz dlaczego obecnie nie jest lista sostowana wg. Uptime

 

nie da sie tak po prostu porownac uptime firmy posiadajacej jeden serwer z firma posiadajaca 5 serwerow czy tez wiecej

 

a zglaszanie po jednym serwerze "od firmy" mija sie z celem, jakim jest MONITOROWANIE UPTIME

 

słowo Ranking juz dawno zostala zmienione na Zestawienie.. choc nie bede ukrywal iz w najblizszym czasie - koniec tego tygodnia - pojawi sie zestawienie majace forme rankingu, bedzie to jednak "dodatek"..

 

w Statystykach sa podane nazwy kolumn, komorek.. dla mne oczywiste jest ze Stats: komorka UP oznacza aktywnosc serwera, a Down jego pady ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlumaczyłem juz dlaczego obecnie nie jest lista sostowana wg. Uptime
Ale zdajesz sobie sprawę że w ten sposób w znacznym stopniu utrudniasz korzystanie z zestawienia? Całość będzie częściowo bezużyteczna dopóki nie będzie sortowania po uptime.

 

w Statystykach sa podane nazwy kolumn, komorek.. dla mne oczywiste jest ze Stats: komorka UP oznacza aktywnosc serwera, a Down jego pady

 

Nie o tym mówiłem. Wiadomo, że up to up a down to down, ale podawanie liczb bez podania jednostki jest bezsensem. Skoro to liczba pomiarów, a pomiar dokonuje się np. co 1 minutę, to jaki problem dodać, że liczba oznacza minuty uptime/downtime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety - mam wrażenie, że jedyne co zmieniło się w tym systemie od strony interface i sposobu działania przez ostatnie miesiące to kolory. Jest nieczytelne, brak jakiegokolwiek opisu, kosmiczne jednostki (co to jest UP 12534? Upstream serwera w tym momencie w bps?).

 

Podoba mi się tez kombinacja angielskiego z polskim, proponowałbym jeszcze coś z franuskiego, żeby dodać trochę "pieprzu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Up nie oznacza minut UP !! Oznacza ile razy serwer byl badany i ile razy wynik byl pozotywny.. nie ma jednostki ktora by to okreslala - twoj pomysl to bzdury.

 

 

Tabele sa nazwane - to ze nie rozumiecie co oznaczaja to nie moja wina, wszystkie osoby ktore testowaly system nie mialy jakos z tym problemu, a wasze uwagi to... upierdliwosc ? tak to chyba mozna nazwac

 

patryk, tak 12534 to bps ;] no przeciez w kolumnie stats podaje sie Upstream serwera, no nie ? ;]

 

co do kolorow to zgodze sie zetrzeba je poprawic i to zostanie poprawione

 

co do zmian w systemie.. to niewiem czego sie spodziewaliscie ? obrazkow ;/ serwisu o Uptime ?.. prowadzimy statystyke i taka system ma forme

 

pomimo tego iz nie zauwarzyles zadnych zmian, to oswiadczam iz nastapilo i to kilka

 

dodano nowa kolumne Time, gdzie zawarto kilka informacje o czasie badania

 

zapraszam tez do klikania w ilosc serwerow w ostatniej kolumnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Up nie oznacza minut UP !! Oznacza ile razy serwer byl badany i ile razy wynik byl pozotywny.. nie ma jednostki ktora by to okreslala - twoj pomysl to bzdury.
Więc wywal liczbę pomiarów i daj coś, co posiada jednostkę. Wielkość bez jednostki jest pisu warta.

 

a wasze uwagi to... upierdliwosc

 

Kilka osób mówi ci o tym samym, ale ty nie poprawisz bo wiesz lepiej. To po grzyba pytasz o zdanie innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabele sa nazwane - to ze nie rozumiecie co oznaczaja to nie moja wina, wszystkie osoby ktore testowaly system nie mialy jakos z tym problemu, a wasze uwagi to... upierdliwosc ? tak to chyba mozna nazwac

 

To nie upierdliwość a zwykła chęć ulepszenie czegoś, co jest w tym momencie bardzo wątpliwie użyteczne, a przez brak określonej metodologii badania w dodatku kompletnie niemiarodajne. Zobacz sobie jak jest zrobiony i opisany chociażby HyperSpin. Jeśli robiłeś ranking dla siebie i 10 hostingów to po prostu nie zawracaj głowy i nie pisz tutaj więcej, jeśli robiłeś ranking dla ludzi, to pomóż mu takim być.

 

P.S. W ilość serwerów bym sobie z chęcia kliknął, niestety Twój javascript w Operze 8.5, ani IE 7 nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.top100.pl - prosze powiedz mi gdzie tam masz jednostki ?? ;]

 

patryk.. moj js dziala, ale pokazuje tylko gdy jest kilka serwerow.. po co pokazywac drugi raz to samo dla 1 serwera ?? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Na top100.pl jak byk jest napisane: LICZBA DOMEN, co implikuje jednostkę. U ciebie jest walnięta liczba bez żadnego wyjaśnienia, nie wiadomo w ogóle co oznacza, tylko wprowadza zamęt bo nie każdy ma zdolności paranormalne i zgadnie, że to liczba pomiarów a na dodatek wywróży jakie są odstępy czasowe między pomiarami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie brakuje tego co było w wersji testowej, czyli rozpiski o której nastąpiły pady (no i oczywiście to sortowanie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska kiedy były pady oczywiscie sie pojawi, zostanie dodana dzisiaj wieczorem lub jutro

 

Moge tez zapewnic ze wersja rankingowa powstanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabele sa nazwane - to ze nie rozumiecie co oznaczaja to nie moja wina, wszystkie osoby ktore testowaly system nie mialy jakos z tym problemu, a wasze uwagi to... upierdliwosc ? tak to chyba mozna nazwac

Nie można. Jeżeli user czegoś nie rozumie, to na ogół jest to wskazówka, że opis jest do d...

 

Tutaj powinieneś to zorganizować inaczej:

 

1. Firmy w kolejności niezawodności / rankingu. Bez tego całość nie ma sensu.

2. Piszesz, że nie da się porównać firmy z 1 serwerem z firmą z 5 serwerami. Otóż da się - przez wyliczenie średniej dla wszystkich posiadanych przez firmę serwerów. Jeżeli jeden serwer przez 50% czasu stoi, a drugi działa przez 100% czasu, to średnia firmy wychodzi 75%.

3. Podawanie dużej ilości danych w obecnej formie mija się z celem - to jest nieczytelne. Znacznie lepsze będzie podanie podstawowych informacji, zaś po wszelkie detale niech sobie user kliknie na podstronę dotyczącą konkretnej firmy. Tam też można dać szczegółowe informacje o poszczególnych serwerach, żeby user wiedział, czy trafił na dobry serwer, czy też miał pecha...

4. Podawanie ilości "sprawdzeń" serwera mija się z celem, bo to mało kogo obchodzi. Jeśli każdy serwer jest sprawdzany tak samo, to trzeba to wpisać gdzieś w opisie badania. Jeśli serwery badane są różnie, to całość badania staje pod znakiem zapytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jeszcze tak mało serwerów jest monitorowanych !!

 

Brak m.in:

- www.iq.pl

- www.webd.pl

- www.netlook.pl

- www.zagrosze.net

- www.i365.pl

 

I pewnie, wiele innych :( ale chyba te są najważniejsze <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BlueMan zauważ że zgłosiły się tam raczej małe firmy które mają w większości jeden serwer i to może nie dedyka. Zresztą ja jestem przeciwnikiem takich rankingów jak SiteUPtime bo może być restart usługi który trwał sekundę na która test trafi a wg rankingu pół godziny/godzine serwer leżał i userki wierzą oczywiście w ranking nie znając metody. Kolejna kwestia jak działa ranking ping czy odpytanie po porcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że jeszcze tak mało serwerów jest monitorowanych !!

 

Brak m.in:

- www.iq.pl

- www.webd.pl

- www.netlook.pl

- www.zagrosze.net

- www.i365.pl

 

I pewnie, wiele innych :( ale chyba te są najważniejsze <_>

 

Brakuje i bedzie brakowac ( nie wiem czy wszystkich ale bedzie). Osobiscie jestem zdania, ze mierzenie uptime nic nie daje firmie pozytywnego, ba szkodzi jej. Sa statystyki, ktore mierza pozytywne aspekty dzialalnosci typu rankingdomen itp. a sa takie, ktore mierza negatywne aspekty typu uptime, dlaczego firma ma chciec narazac sie na ciagle kontrolowanie i w razie awarii tlumaczyc sie tlumowi rozwscieczonej widowni, ktora bedzie siedziec na rankingach uptime przez 16h na dobe, bo nie ma nic innego do roboty? Sam jestem przeciwny temu i jedna z tych firm na pewno nie wejdzie na w/w ranking, gdyz ten ranking jest z zalozenia szkodliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szirok będziesz tłumaczyć sie nie tylko z awarii ale restartu usługi czyli sekundy a dla rankingu kilku minut niedostępności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szirok będziesz tłumaczyć sie nie tylko z awarii ale restartu usługi czyli sekundy a dla rankingu kilku minut niedostępności.

 

wlasnie dlatego na pewno jedna z w/w firm nie bedzie prezentowana w rankingu, bo z zalozenia tego typu ranking jest chory, mierzenie uptime powinno byc priorytetem uslugodawcy, ktory w razie padu serwera jest szybko powiadamiany przez system mierzenia o awarii, to jest dobre zastosowanie mierzenia uptime, a nie watpliwe rankingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IQ - zrezygnowalo z badania - niewiem czemu bo ich uptime było bardzo dobre ale ..

Webd - wyraznie nie wyraza zgody na badanie

Netlook.pl - niewiem, jezeli tylko administracja sie zgodzi to nie widze problemu w dodaniu ich do rankingu

zagrosze, i365.pl - firmy nie sprzeciwialy sie badaniu wiec istnieje mozliwosc ich dodania

 

informuje tez iz wlasciciel danego hostingu moze poprosic o wykluczenie z badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IQ - zrezygnowalo z badania - niewiem czemu bo ich uptime było bardzo dobre ale ..

Webd - wyraznie nie wyraza zgody na badanie

Netlook.pl - niewiem, jezeli tylko administracja sie zgodzi to nie widze problemu w dodaniu ich do rankingu

zagrosze, i365.pl - firmy nie sprzeciwialy sie badaniu wiec istnieje mozliwosc ich dodania

 

informuje tez iz wlasciciel danego hostingu moze poprosic o wykluczenie z badania

 

IQ - jestem przeciwny dlatego IQ nie bedzie w rankingu napisalem powyzej dlaczego, natomiast jesli chodzi, o sama mozliwosc zastosowania w/w skryptu do monitorowania serwerow dla potrzeb uslugodawcow a nie klientow to sprawa jest otwarta i byc moze takie cos, by sie przydalo ( niewykluczone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adrian1203 uważasz że dodasz a jak firma poprosi usuniesz i bedzie oki ?

Moze lepiej zapytać wprost czy wyrażają zgodę, bo nie wyrażenie zainteresowania dodaniem może oznaczać brak zgody wg mnie.

A w obecnej chwili coś ranking nie chce się wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w obecnej chwili coś ranking nie chce się wczytać.

Nasuęła mi się myśl, że takim rankingą także przydało by się mieżyc uptime :(<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×