Skocz do zawartości

Polecane posty

Czy społecznościówka Google Plus ma waszym zdaniem wpływ na pozycjonowanie wyników nie personalizowanych? Macie jakieś doświadczenie w tym zakresie? Jeżeli tak, to w którym kierunku najlepiej iść, aby wyciągnąć jak najwięcej korzyści? Czy wartość mojej strony w Google Plus (w kontekście SEO) wzrasta gdy subskrybuje wiele osób? Czy może wtedy gdy wiele osób mnie subskrybuje? Czy może w ogóle nie zawracać sobie tym głowy?

Edytowano przez L4.net.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te G+ ma podobną rolę co NK. Tylko tyle że jak jesteś zalogowany i "zaplsujesz jakąś stronę" to jest ona teoretycznie wyżej pod danych hasłem jak czegoś szukasz. Więc jako tako na SEO nic nie wpływa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zadbać o to aby publikowane przez nas materiały zostały zajawione na G+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zadbać o to aby publikowane przez nas materiały zostały zajawione na G+.

 

Sprawdza się to tylko jak masz sporą liczbę znajomych czy subskrybentów w innym przypadku daje wielkie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy społecznościówka Google Plus ma waszym zdaniem wpływ na pozycjonowanie wyników nie personalizowanych?

Pytasz o Author Rank, wykorzystanie danych o autorze do oceny wartości zwracanego rezultatu. Odpowiednik Page Rank dla ludzi.

 

Z SEO plotek wynika, że jeszcze nie został zaimplementowany. Ale pewnie prędzej czy później zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G+ wplywa na wyniki google nawet osób które tego + nie dały, jak ktoś używa produktów google wystarczy być zalogowanym i jest jeszcze wyżej, plusików niestety nie winduja strony gdy ich napierdzielicie na głowna strone i są dodane hurtowo wtedy zazwyczaj spotka was czesciowe ich wyzerowanie, i 0 efektu. U siebie dodaje sukcesywnie + na rózne podstrony chyba od początku ich istnienia i gdy chcę szybko wywindować jakiś wpis trzaskam na tą podstrone 50/100 + do tego pare linków kierujacych z odpowiednią frazą i po kilku dniach 1 strona googla. Z testu jaki zrobiłem nawet 400 + nic nie wplyneło na pozycje google na nowej stronie i nowej domenie, tylko sukcesywne dodawanie do podstron przez długi długi czas wtedy coś można zdziałać inaczej szkoda marnować czas i kasę.

 

 

Edycja: Reasumująć nic nie da jak strona ma 0 pozycje w google, jest nowa itd :)

Edytowano przez czipczop (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z SEO plotek wynika, że jeszcze nie został zaimplementowany. Ale pewnie prędzej czy później zostanie.

 

Wynika z tego, że lepiej zawczasu zadbać o to :)

 

A czy same FanPage w Google Plus są jakoś lepiej postrzegane w indeksie wyszukiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdza się to tylko jak masz sporą liczbę znajomych czy subskrybentów w innym przypadku daje wielkie nic.

 

Zgadzam się w stu procentach - Google personalizuje wyniki, przede wszystkim na fakcie zalogowania dię do gmaila, a co za tym idzie do G+. Im większy zasięg kręgów, tym większa możliwość, że strona na wynikach spersonalizowanych będzie wyżej. Jesli mamy niszę, lub frazę regionalną, może to być sensowne w pozycjonowaniu - ale jako czynność uzupełniająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też w google+ nie wierze. Trzeba miec sporo fanow chyba, bo inaczej to lipa.

 

Możesz szerzej rozwinąć swoją wypowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jest to tak powszechnie uzywane narzedzie jak FB, wiec i mniej potencjalnych klientow tedy dosiegniesz. To co moim zdaniem fajne jest to google places bo to sie dosc szybko przeklada na pozycje w googlu. Places sa wyswietlane dosc wysoko w wynikach.

Wiec nie jestem pewien czy warto duzo sie angazowac w rozwijanie google+ czy nie lepiej inna sciezka, (ale to tylko opinia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiona wizytówka na G+ potrafi wskoczyć do mapek na zapytania w szukajce :) w druga stronę: dobra wizytówka zweryfikowana ze stroną na pewno daje kilka punktów do lepszych pozycji danej stronie...

 

Warto dbać o wizytówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli inaczej mówiąc należy korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł które google oferuje. Tak też robie. A stronę już mam zweryfikowaną.

Jako wizytówka rozumieć mam stronę firmową na G+ czy to coś jeszcze innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmowa G+, do tego i tak musisz miećprywatną własną jeśli chcesz zadbać o tak zwany Authorship (bo np piszesz artykuły czy prowadzisz bloga)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie chyba wszystko ok. Mam zweryfikowana. Authorship ustawiony. Nie rozumialem tylko czy "wizytowka" to strona firmowa G+ czy jeszcze jakis dodatkowy featcher

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×