Skocz do zawartości
Wujek_zed

Server VPS dla osoby średnio wtajemniczonej

Polecane posty

Witam wszystkich,

Jestem nowy na tym forum (aczkolwiek czytam od dawna) mam jednak teraz kilka pytań.

 

W związku z rozwojem mojej firmy (małe studio graficzne, tworzenie stron, fotografia itp)

jestem zainteresowany serwerem VPS.

 

Do tej pory miałem do czynienia tylko z hostingami (od nazwy, home przez małe ncse, az i inne aż po molochy 1and1 i godaddy.com) i nie maiłem większych problemów w związku z obsługa hostingów dla siebie jak i klientów.

 

Nadarzyła się teraz okazja na wykupienie VPS (fundusze unijne ok 950 PLN netto na rok) - nie jest to majątek, ale na start na pewno wystarczające.

 

Początkowo myślałem o homecloud, ze względu na dość atrakcyjne ceny i stojącą za tym dużą firmę,

po prześledzeniu forum i kilku innych firm zacząłem jednak skłaniać się na Mintshost.pl i ich VPS z DirectAdmin.

 

Problem polega na tym, ze nie mam zbyt dużego doświadczenia w zarządzaniu serwerem, dlatego szukam czegoś z panelem administracyjnym, w którym dodam sobie domeny klientów, odpalę maile itd.

 

Chciałbym obsłużyć tym serwerem do 20 domen - w większości będą to strony ze śladowym ruchem, oraz średnią ilością mejli (np domena z 80 wejściami dziennie i 80 mejlami wysłanymi/odebranymi - typowe dla niewielkiej firmy niezwiązanej z działalnością internetową), ponadto część domen będzie czysto informacyjna / wizytówkowa z jeszcze mniejsza ilością odsłon i bez mejli. Mogą się trafić jakieś instalacje joomli czy innego cms'a, ale generalnie bez jakiś wielkich aplikacji.

 

Moje pytanie czy taki VPS mintshost.pl z DirectAdmin w wersji

Professional 6x 2.2 GHz 8 GB 512 MB 100 GB SSD Bez limitu

Poradzi sobie z takim zadaniem?

 

Czy obsługa takiego VPS dla osoby z doświadczeniem Hostingowym i średnio zaawansowanymi umiejętnościami informatycznymi jest do ogarnięcia?

 

W homecloud jest Parallels Plesk Panel 11.5, który chyba jest przystępniejszy niż DirectAdmin, ale ma limit na 10 domen. Ponadto MintsHost jest tańszy i na papierze lepszy parametrowo.

 

Czy w DirectAdminie nie ma limitów domen, subdomen?

Czy mogę tworzyć konta użytkownika, tak by klient sam sobie zarządzał mejlami?

 

No i na koniec jak jest z bezpieczeństwem? w przypadku hostingów nigdy nie miałem żadnych przygód - nikt mi się nie wkradał, nie atakował cms'a nie miałem specjalnie awarii z brakiem dostępu do usług itd.

 

Dzięki za ewentualne informacje / wskazówki

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie czy taki VPS mintshost.pl z DirectAdmin w wersji

Professional 6x 2.2 GHz 8 GB 512 MB 100 GB SSD Bez limitu

Poradzi sobie z takim zadaniem?

8GB RAM-u, tak? Jeśli trzyma parametry, to bez problemu.

 

Czy obsługa takiego VPS dla osoby z doświadczeniem Hostingowym i średnio zaawansowanymi umiejętnościami informatycznymi jest do ogarnięcia?

Zależy. Ale za kafla rocznie pewnie znajdziesz serwer z jakąś podstawową (1-2h miesięcznie) pomocą.

 

No i na koniec jak jest z bezpieczeństwem? w przypadku hostingów nigdy nie miałem żadnych przygód - nikt mi się nie wkradał, nie atakował cms'a nie miałem specjalnie awarii z brakiem dostępu do usług itd.

Jeśli będziesz aktualizował oprogramowanie, to największe ryzyko będzie tkwiło w tych aplikacjach webowych (joomlach, wordpressach). Czyli tak samo jak na współdzielonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zasoby były gwarantowane to tak - połowa z tego byłaby w stanie to obsłużyć. Wybierz niższy pakiet Biznes-Host pod takie rozwiązanie. Zapłacisz trochę więcej, albo tyle samo a będziesz miał zasoby trochę "bardziej gwarantowane" + szersze wsparcie względem twoich potrzeb : )

 

Co do ilości domen - chyba nie ma ograniczenia na swoim vps'ie, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku usługi niezarządzanej za wszystko odpowiadasz Ty - jeśli nie miałeś z tym wcześniej doczynienia to wejście na taki VPS może nie być wcale takie trudne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tutaj można śmiało polecić VPS + DA w Biznes-Host.pl za 79 PLN miesięcznie. Przy płatności rocznej masz sporą zniżkę. Sam posiadam taki serwer, trzymam tam chyba z 10 serwisów które "ciągną transfer jak odkurzacz" :) Nie są to jakieś wielkie zaawansowane skrypty - PHP-Fusion, Joomla, myBB etc. Muszę tylko pilnować żeby właściciele stron na bieżąco aktualizowali skrypty. Niestety dominuje to przeświadczenie że wystarczy raz postawić i będzie działało wiecznie (vide Odra w Wałbrzychu :) ). Generowane przez serwisy obciążenia jest znikome, tematyką serwisów są wirtualne kolejki także nie ma wielkich mas użytkowników. Zainstalowana wersja DA nie jest "czysta" tylko jest odpowiednio ustawiona, zabezpieczona. Dostajesz maszynę produkcyjną, a jak coś nie gra to zawsze możesz poprosić i analizę dlaczego zamula i ustawienia są zmieniane.

 

Pleska staraj się unikać, może i ładnie wygląda od strony graficznej ale "od środka" jest już mniej przyjemnie. W DA masz trzy poziomu użytkownika: Administrator (zazwyczaj ty i tylko ty), Reseller (może tworzyć użytkowników) i Użytkownik. Każdemu z użytkowników możesz przydzielić indywidualny pakiet, każdy użytkownik w obrębie swojego konta ma pełną władzę (poza grzebaniem w ustawieniach serwera rzecz jasna), tworzy sobie bazy danych, konta FTP, domeny, subdomeny, konta mailowe i tak dalej. Może mieć opcję no-limit a może mieć limitowane, zależy od tego jaki przyznasz i wymyślisz pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wszystkim za informacje,

 

 

Biznes-Host.pl wydaje się faktycznie atrakcyjny, rozmawiałem już z infolinią i wszystko wydaje się zrozumiałe.

Prawdopodobnie zdecyduje się na pakiet ZARZĄDZANY DA#1 z parametrami:

  • 250 GB dysku twardego
  • 1000 GB transferu miesięcznego
  • 2048 MB - gwarantowany RAM
  • 4096 MB - maksymalny RAM
  • Procesor: AMD Phenom II 2.8 Ghz - 1 rdzeń
  • Dostęp do konta root (ssh)
  • 1 adres IP
  • system opercyjny Linux
  • Obsługa Primary i Secondary DNS
  • Pełna kopia bezpieczeństwa
  • Panel Direct Admin
  • Usługa administracji serwerem

Procesor jakby nietypowy (z reguły widać Intele) ale chyba nie ma to jakiegoś większego znaczenia.

 

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jest to informacja orientacyjna, gdyż obecnie VPS-y umieszczamy głównie na serwerach-matkach opartych na procesorach i7-37xx lub i7-47xx.

 

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania/wątpliwości zapraszamy do kontaktu poprzez mail/livechat/telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, tu polecam Serwer VPS50PRO z panelem Directadmin, monitoringiem, kopią zapasową i oczywiście administracją:

http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vps_pro

 

Serwer fizycznie jest umieszczony w Gdańsku w serwerowni Nephax.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu z nami, w pakiecie przy opłacie rocznej dostaniesz gratisy (już z nowej oferty, która wchodzi za kilka dni): Domena PL, Certyfikat: Comodo PositiveSSL, Dwa miesiące za darmo (płacisz tylko za 10 miesięcy, korzystasz przez 12), Monitoring serwera (dostęp do panelu i wgląd na swoje wykresy).

W przypadku pytań zapraszam do naszego CS: https://www.service.mzone-net.eu/contact.php?language=Polish

 

Ponieważ Twój budżet wynosi 950 złotych netto, ten serwer zaoferujemy Ci na rok, za tą właśnie cenę.

Nasza firma oferuje Program Lojalnościowy, w którym co roku system przyznaje Ci automatycznie zniżkę, max do 30%.

 

Nasza firma jest firmą angielską, więc jeśli Twoja firma jest w Polsce zarejestrowana na VAT EU, VAT u nas wynosi 0% przy zakupie usług.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wszystkim za informacje,

 

 

Biznes-Host.pl wydaje się faktycznie atrakcyjny, rozmawiałem już z infolinią i wszystko wydaje się zrozumiałe.

Prawdopodobnie zdecyduje się na pakiet ZARZĄDZANY DA#1 z parametrami:

  • 250 GB dysku twardego

 

Upewnij się że dyski to SSD, inaczej bardzo możliwe problemy z wydajnością dysków w rozwiązaniach z wykorzystaniem tego rozwiązania wirtualizacyjnego. Dopytaj się o ilość gwarantowanych iops (operacji dyskowych na sekundę) ;-)

 

Wedle danych z datasheet dla dysków to dyski SSD maja kilkadziesiąt tysięcy iops, a SATA, SAS, SCSI to tylko 150-200 co stanowi znaczącą różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Upewnij się że dyski to SSD, inaczej bardzo możliwe problemy z wydajnością dysków w rozwiązaniach z wykorzystaniem tego rozwiązania wirtualizacyjnego. Dopytaj się o ilość gwarantowanych iops (operacji dyskowych na sekundę) ;-)

 

Wedle danych z datasheet dla dysków to dyski SSD maja kilkadziesiąt tysięcy iops, a SATA, SAS, SCSI to tylko 150-200 co stanowi znaczącą różnicę.

 

wydaje mi się, że to nie są SSD, ale przez lata żyliśmy bez nich to i może teraz też da radę? zresztą większość VPS jest chyba na talerzach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Upewnij się że dyski to SSD, inaczej bardzo możliwe problemy z wydajnością dysków w rozwiązaniach z wykorzystaniem tego rozwiązania wirtualizacyjnego.

 

Rozumiem walkę o klienta, ale lepiej robić to ofertą niż szukaniem dziury w całym w ofercie innej firmy nie znając nawet specyfiki konfiguracji serwera ;)

 

Nie stosujemy wyłącznie dysków SSD gdyż nie da się zapewnić w tej cenie takiej pojemności dyskowej, jednak zastosowane przez Nas rozwiązania nie sprawiają żadnych problemów wydajnościowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Upewnij się że dyski to SSD, inaczej bardzo możliwe problemy z wydajnością dysków w rozwiązaniach z wykorzystaniem tego rozwiązania wirtualizacyjnego. Dopytaj się o ilość gwarantowanych iops (operacji dyskowych na sekundę) ;-)

 

Wedle danych z datasheet dla dysków to dyski SSD maja kilkadziesiąt tysięcy iops, a SATA, SAS, SCSI to tylko 150-200 co stanowi znaczącą różnicę.

 

Tak dużą, że szanowny Pan gb zapomniał o istnieniu RAID'u oraz pamięci ram, która jest jeszcze szybsza niż ssd.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą hostingu dedykowanego w Hekko.pl.

Jeśli limity na hostingu WWW są dla Ciebie za małe a nie znasz się na zarządzaniu serwerem VPS, hosting dedykowany jest właśnie dla Ciebie! Łączy on zalety serwera VPS oraz zwykłego hostingu WWW: dużą moc, możliwości konfiguracji oraz niską cenę i łatwe zarządzanie.

Dzięki zarządzaniu serwerem które oferujemy w cenie pakietu, nie musisz się znać na administracji serwerem VPS. Otrzymasz dostęp do konta administratora DirectAdmin. Serwer posiada wszystkie usługi i opcje, takie jak przy naszym hostingu WWW i jest na bieżąco aktualizowany. Hosting dedykowany jest monitorowany poprzez nasze systemy, dzięki czemu w przypadku problemów możemy bardzo szybko zareagować.

Według przedstawionych wymagań, wstępnie proponuję pakiet Start.

W cenie 98,40 zł z VAT za miesięcznie oferujemy 20GB powierzchni dyskowej (SSD) oraz 250GB transferu miesięcznego oparte o serwer VPS z 3,3GHz procesora i 2GB RAM. Dla tego pakietu możliwe są również płatności kwartalne, półroczne oraz roczne. Roczną płatność obowiązuje zniżka.

Przedstawiony hosting oferuje podstawowe nielimitowane parametry takie jak: konta FTP, skrzynki e-mail, bazy danych, subdomeny, domeny, wskaźniki domen, możliwy także dostęp SSH dla użytkowników.

Wszystkie konta utrzymujemy na własnych, markowych serwerach w serwerowni znajdującej się w Gdańsku (NEPHAX).

Nasze cechy i atuty:

  • stabilna firma, ponad 6 lat na rynku,

  • zarejestrowani w GIODO,

  • własna infrastruktura sprzętowa,

  • codzienne backupy danych,

  • dodatki: domeny, certyfikaty SSL,

  • skarbonka – wirtualny portfel,

  • program partnerski – 15% wiecznej prowizji za poleconą usługę hostingową,

  • szybkie płatności on-line a także PayPal i SMS,

  • eFaktury,

  • pełna obsługa IPv6.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu poprzez prywatną wiadomość na forum lub ogólny kontakt do firmy: biuro@hekko.pl lub telefon 58 732 71 94.
Nasze biuro obsługi klienta nie jest wirtualne, pracujemy zawsze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 22:00 oraz w soboty od 9:00 do 17:00.
Awarie realizujemy 24h na dobę, dzięki zaawansowanemu monitoringowi.

Szczegółowa oferta na naszej stronie internetowej www.hekko.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×