Skocz do zawartości
Gość bolek10

Podłączenie monitora z karta.

Polecane posty

Gość bolek10

Witam,

Kupiłem nową (starą) kartę i potrzebuję pomocy z jej podłączeniem.

 

Monitor ma tylko wyjście D Sub, karta ma DVI-D oraz HDMI (ma jeszcze D sub ale już zajęty :) )

Podłączyłem kabel D sub od monitora do przejściówki DVI-I (wnioskuję po rysunku z wikipedii, dual link) ale niestety nie wykrywa tego monitorka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

 

Na necie jest dużo tego typu tematów, z tym że mają DVI-I w karcie graficznej, a DVI-D w monitorze.

 

Czy przejściówka typu DVI-D będzie działać? Czy może kombinować d sub -> hdmi ?

Dodam że za pierwszym podłączeniem monitor został wykryty, niestety później już nie.

 

 

@edit

Znalazłem coś takiego:

http://www.datapro.net/techinfo/dvi_cables.html

wychodzi na to że potrzebuję jeszcze jedną przejściówkę DVI-D to DVI-D

Edytowano przez bolek10 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W/g tej wikipedi to DVI-D tylko przesyła dane cyfrowe więc pewnie dlatego nie działa monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

W/g tej wikipedi to DVI-D tylko przesyła dane cyfrowe więc pewnie dlatego nie działa monitor.

 

Czyli co teraz? DVI-I przesyła to i to, nie powinno się 'skonwerotwać' czy coś ?

Jest jakiś sposób na osiągnięcie zamierzonego celu?

 

@edit

Bo 6 godzinach walki sprawa na froncie wygląda tak:

Na karcie wyryte są złe oznaczenia, jest napisane DVI-D jak byk, chociaż porównując z wikipedią jest to DVI-I, w takim razie przejściówka DVI-A powinna działać, ponieważ odbierze tylko dane analogowe, czyli takie jakie potrzebuje d sub. Dobrze kombinuję ? innego wyjścia nie widzę.

Edytowano przez bolek10 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

ATi HD5450

Fizycznie ma takie wyjścia: (DVI-I)

asus-hd5450-sl-hm1gd3-l-v2_amd-radeon-hd

A na karcie wyryte jest DVI-D (obok białego wyjścia)

Edytowano przez bolek10 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyprowadzonego analoga to nim podłącz monitor bo zapewne DVI jest to DVI-D czyli sygnał cyfrowy a analog jest puszczony D-SUB-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Jak masz wyprowadzonego analoga to nim podłącz monitor bo zapewne DVI jest to DVI-D czyli sygnał cyfrowy a analog jest puszczony D-SUB-em

D sub już jest zajęty przez inny monitor. Kupiłem tą kartę z myślą o podpięciu dwóch monitorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak Ci to nie zadziała bo karta ma wszystkie wyprowadzenia (producent kupuje takie same bez względu jakie piny podłącza) ale jak jest opisana jako DVI-D to tylko ma podłączone te od sygnału cyfrowego (analog jest wyprowadzony na osobne złącze).

 

A z tej strony co wkleiłeś później w pierwszym poście wynika, ze potrzebujesz konwerter z DVI-D na VGA, za który zapłaciłbyś zapewne więcej niż za kartę graficzną.

 

A nei możesz włożyć do kompa dwóch kart graficznych? Bo zakładam, ze poprzednia masz jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

No to chyba jednak Ci to nie zadziała bo karta ma wszystkie wyprowadzenia (producent kupuje takie same bez względu jakie piny podłącza) ale jak jest opisana jako DVI-D to tylko ma podłączone te od sygnału cyfrowego (analog jest wyprowadzony na osobne złącze).

 

A z tej strony co wkleiłeś później w pierwszym poście wynika, ze potrzebujesz konwerter z DVI-D na VGA, za który zapłaciłbyś zapewne więcej niż za kartę graficzną.

 

A nei możesz włożyć do kompa dwóch kart graficznych? Bo zakładam, ze poprzednia masz jeszcze?

 

Zintegrowana od Intela. A można tak mieszać? To by było super rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wydaje mi się, że powinno zadziałać. Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez przesady seria 5000 powinna bez problemu obsługiwać dsub pod dvi... może coś z przejściówką nie tak? Podłącz tylko jeden monitor - przez przejściówkę z dvi na dsub i zobacz czy wyświetli ci coś (jeśli znajdzie wtedy tylko ten jeden monitor to powinno używać go jako "domyślnego", wyświetlać ci na nim bios itd itp.)
W biosie ustawiłeś "init display first: PCX"?

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Nie działa jak podłącze tylko przez dvi, jakby w ogóle mi działał port dvi. Jutro będę miał przejściowkę dvi-a to będzie wiadomo czy karta jest dvi i czy dvi d. Zastanawia mnie tylko fakt że raz mi ten monitor wykryło poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na XP można mieszać bo testowałem. Miałem 1 monitor na grafice a drugi na zintegrowanej. Jedynie na linuksie miałem problem :)

 

 

Proponuję zrobić Clear CMOS na płytce (przywrócić bios do defaultowych ustawień), nie zaszkodzi a może zadziała. Czasami taka błahostka leczy wielkie problemy heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Sprawdz w manualu czy będzie działać DVI-D czy nie. U mnie na APU + gigabyte jest jak byk napisane że DVI-D to tylko i wyłącznie sygnał cyfrowy i nie ma szans na puszczenie go do d-sub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Przejściówka DVI-A nie działa, czyli na karcie jest jednak DVI-D.

Próbuję teraz robić mix tzn. zintegrowana + karta graficzna dedykowana ale coś nie idzie.

W biosie ustawiłem rozruch ze zintegrowanej, system HD540 wykrywa ale drugiego monitor już nie.

Jakieś sugestie?

 

 

@edit

 

Działa aktualnie w trybie zintegrowana (D sub) oraz dedykowana (D sub), 'rozruchowa' to zintegrowana.

Dziękuję za pomoc i do zamknięcia :)

Edytowano przez bolek10 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam używam dwóch kart graficznych (4 monitory) i problemów nie ma pod Windows 8. Nie wiem jak z innymi systemami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sam używam dwóch kart graficznych (4 monitory) i problemów nie ma pod Windows 8. Nie wiem jak z innymi systemami...

 

Mieszkasz na statku kosmicznym że masz tyle monitorów? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do pracy się przydaje...
Jak pracowałem w sklepie i wystawiałem aukcje internetowe sprawdzając ceny i dostępność w 3 katalogach to 2 monitory zwiększały efektywność wielokrotnie, szkoda że nie miałem 3 albo 4 sztuk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuje nad wieloma sporymi projektami i wiele monitorów pozwala na wygodniejsze obserwowanie "co w trawie piszczy" - oszczędza to bardzo dużo czasu, bo nie trzeba się przełączać pomiędzy okienkami no i też terminale nie muszą być otwarte w mikroskopijnych oknach.

 

Jest wiele use case, gdzie to się sprawdza np:

1 monitor - edytor kodu

2 monitor - przeglądarka

3 monitor - dokumentacja api

4 monitor - konsola

 

I wiele innych...

 

Monitory teraz relatywnie kosztują grosze, a usprawnienie pracy jest niesamowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×