Skocz do zawartości
bjN

Przenośny dysk

Polecane posty

A więc poszukuję przenośnego dysku dla filmów oraz muzyki i gier (instalki) obecnie mam ok. 202GB.

Pojemność: 500GB/750GB/1TB
Firma: dobra
Cena: odpowiednia do produktu

Dysk powienien się nie zacinać podczas oglądania filmów otwarzanych nawet pod telewizorem w jakości HD. I tutaj pewnie chodzi o najlepszą prędkość interfejsu oraz zapewne USB 3.0. Proszę o pomoc w wyborze bo chciałbym wyczyścić troszkę swój laptop.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

Zacieliście się na tym tekście?

 

Cena: odpowiednia do produktu

Może jakiś Samsung 2.5", Hitachi? Albo WD My Book, tylko nie wiem co oni tam wsadzają, mam nadzieje, że nie greeny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hitachi to nie 1000XL - głośne są.

 

@Miłosz, co jest złego w WD green?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są słabe, zarówno wytrzymałościowo jak i wydajnościowo. Wyleczyłem się z nich już jakiś czas temu ;) Ostatni ledwo żywy green siedzi jeszcze u nas w rejestratorze. Jak kolega raz na kwartał chce przegrać sobie kilka pliczków oszczędzając przy tym 3,68 W, to może sie nadać. Ale i tak nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Polecam WD My Passport na USB3. Ceny dosyć przystępne, dyski szybkie, dodatkowo najczęściej masz w zestawie etui.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic złego nie jest z WD Green, kwestia wykorzystania na odpowiedniej platformie. płyty z kontrolerami Intel radzą sobie z nimi wyśmienicie. Wszelkiego rodzaju dziwactwa powodują utratę wydajności. Dokładnie w 10 serwerach mamy wsadzone po dwa (RAID1) w każdej maszynie i śmigają aż miło. Obciążane znacząco 4 razy dziennie jak tworzą backup. Zupełnie nic im nie dolega od ponad roku. Odpowiednio przystosowane środowisko - wilgotność , temperatura i platforma. Kolejne WD Green siedzą w serwerach Exchange w zestawie 2 x 250 GB (RAID 1 - System) 2 x 1TB ( RAID 1 - Poczta) Działają ponad rok w kilku biurach bez najmniejszych problemów przewalając potężna ilość poczty. Starsze zestawy o ile się nie mylę z przed 2 lat są mniejsze bo 2 x 250 i 2 x 500. ale również nie sprawiają problemów. Nie wiem na jakiej podstawie opinia że WD Green jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam WD My Passport na USB3. Ceny dosyć przystępne, dyski szybkie, dodatkowo najczęściej masz w zestawie etui.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

Nigdy w życiu. Padnie ci kontroler (a to się zdarza, zwykle z końcem gwarancji) i nie odzyskasz danych, bo są unikalnie szyfrowane (wymiana kontrolera nie pomoże)

 

Już lepiej kupić normalny dysk i osobno obudowę z USB 3.0 masz przynajmniej trochę pewności, że Twoje dane są bezpieczne.

 

Na Twoim miejscu bym się tego dysku pozbył jak najszybciej.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Ale niby jak są szyfrowane, skoro ja tej funkcji w ogóle nie używam? Można z niej korzystać, ale nie trzeba. No chyba że stosują coś takiego jak w ssd, że są szyfrowane a soft tylko zabezpiecza naszym hasłem klucze szyfrujące. Sam szyfruję, ale bitlockerem.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam WD My Passport Ultra, jest mały i bardzo poręczny .Tutaj masz dosyć ładny opis tego dysku.

 

Ten dysk to strzał w stope:

 

 

 

HDD o pojemności 1 TB, z oprogramowaniem do backupu oraz funkcja sprzętowego szyfrowania danych.

 

 

Kontroler szyfruje dane nawet jak nie masz ustawionego hasła, więc jak dysk wyjmiesz z obudowy i będziesz chciał podłączyć bezpośrednio, to danych nie zobaczysz.

 

Pozatym, wystarczy jakiś ładunek elektrostatyczny podczas noszenia i zniszczony kontroler = całkowita utrata danych mimo, że dysk sam w sobie będzie sprawny

Ale niby jak są szyfrowane, skoro ja tej funkcji w ogóle nie używam? Można z niej korzystać, ale nie trzeba. No chyba że stosują coś takiego jak w ssd, że są szyfrowane a soft tylko zabezpiecza naszym hasłem klucze szyfrujące. Sam szyfruję, ale bitlockerem.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

Kontroler szyfruje dane nawet jak nie ustawisz hasła. Te dyski są reklamowane jako posiadające "sprzętowe szyfrowanie" i mają klucze unikalne dla każdego kontrolera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Dzięki za info, bo nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to w sumie SED.

Myślałem, że to ich szyfrowanie to raczej taki "pic na wodę", choć dziwiło mnie, że pomimo bitlockera po podłączeniu do kompa miałem 2 partycje - moją, zabezpieczoną, oraz drugą właśnie z ich softem.

Edytowano przez lukasamd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie lipa z tym dyskiem, osobiście go nie posiadam ale jakiś czas temu brat go kupił i zdarza mi się z niego korzystać. Na pierwszy rzut oka to całkiem fajny dysk, ale to szyfrowanie to faktycznie nie najlepsze rozwiązanie. Sam korzystam z WD Blue, wyciągnąłem go z uszkodzonego laptopa i wsadziłem do obudowy - sprawuje się całkiem dobrze, jest cichy i jak dla mnie wystarczająco szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Czy lipa zależy od potrzeb. Ja dzisiaj odszyfrowałem BitLockera i to wbudowane od WD zabezpieczylem hasłem. Zawsze to szybsze. Podobnie używam sprzętowego szyfrowania ssd. Ok, jak padnie to po danych, no ale coś za coś. Wolę ochronę przed niepowołanym dostępem.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy lipa zależy od potrzeb. Ja dzisiaj odszyfrowałem BitLockera i to wbudowane od WD zabezpieczylem hasłem. Zawsze to szybsze. Podobnie używam sprzętowego szyfrowania ssd. Ok, jak padnie to po danych, no ale coś za coś. Wolę ochronę przed niepowołanym dostępem.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

Jeśli ma się dodatkowo backup, albo dane nie są super ważne, to można się pokusić, ale ja osobiście jednak wolę TrueCrypt - wpływ na wydajność jest niezauważalny (na nowszych procesorach Intela) - jest wtedy chociaż cień szansy na odzyskanie danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Na procu TrueCrypt nie jest odczuwalny, ale na dysku i owszem i to bardzo. Pozwolę sobie zarzucić linkiem do własnego testu:

http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/TrueCrypt-vs-HP-Drive-Encryption-vs-BitLocker-niewielki-test-wydajnosci,40150.html

 

Dla mnie szybkość działania systemu i aplikacji z partycji szyfrowanej TC względem Nie szyfrowanej / szyfrowanej inna metodą jest nie do zaakceptowania. Oczywiście przy dysku zewnętrznym jest to i wiele mniejszy problem.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×